Karo ryšininkai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos kariuomenė įsigis radijo ryšio įrangos JAV

47
(atnaujinta 19:53 2019.06.18)
Taktinių radijo ryšio priemonių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bus nupirkta už daugiau nei 3 mln. JAV dolerių

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Birželio pradžioje Krašto apsaugos ministerija su JAV vyriausybe pasirašė atnaujintą sutartį dėl radijo ryšio įrangos Lietuvos kariuomenei pirkimo, praneša KAM.

Taktinių radijo ryšio priemonių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bus nupirkta už daugiau nei 3 mln. JAV dolerių. Lėšos skirtos iš JAV Europos saugumo paramos lėšų.

Radijo ryšio įranga bus aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų manevriniai vienetai, greitojo reagavimo pajėgos, Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budintys vienetai.

"Šis įsigijimas yra dar vienas  Lietuvos pasiryžimo stiprinti savo karinius pajėgumus pavyzdys. Įsigyta radijo ryšio įranga užtikrins saugaus taktinio ryšio galimybes, o tai savo ruožtu padidins sąveikumą su JAV ir kitomis NATO pajėgomis", — sakė JAV ambasados Bendradarbiavimo gynybos srityje departamento direktoriaus pavaduotojas majoras Sean Rufolo.

Šventinė narystės NATO minėjimo ceremonija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Šalys bendradarbiauja įvairiose srityse, taip pat ir įsigijimų.

Šiuo metu Lietuva derina 200 šarvuotųjų visureigių JLTV įsigijimą Lietuvos kariuomenei iš JAV Vyriausybės. Savo ruožtu, JAV daug investoja į Lietuvos karinius poligonus ir kitą infrastruktūrą, karių rengimą, kt.

Šių metų pradžioje Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo planą, kuriuo siekiama užtikrinti veiklos tęstinumą ir ilgalaikių projektų finansavimą.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse

 

47
Tegai:
kariuomenė, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos kariuomenę sustiprins 168 šarvuočiai už 1,6 mln
Į Lietuvą atgabenti pirmieji "Vilkais" pavadinti šarvuočiai "Boxer"
Videofaktas: kaip NATO šarvuočiai juda Lietuvos keliais