Prieštankinės raketos, archyvinė nuotrauka

Estija ketina pirkti Vokietijos prieštankines sistemas 40 mln. eurų

33
(atnaujinta 16:53 2019.06.20)
Estijos kariuomenės duomenimis, raketos priekyje esanti kamera suteikia galimybę matyti tai, kas vyksta toje vietoje, kurioje yra raketa, o tai leidžia tiksliau nusitaikyti

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik.  Estijos gynybos investicijų centras (EGIC) ir Vokietijos kompanija "EuroSpike GmbH" ketvirtadienį Taline pasirašė susitarimą dėl gynybos pajėgų aprūpinimo tolimojo nuotolio prieštankinėmis sistemomis, kurių vertė siekė 40 mln. eurų, rašo RIA Novosti su nuoroda į EGIC.

"Susitarimas buvo sudarytas septyneriems metams. Šios prieštankinės sistemos žymiai padidins pėstininkų brigadų pajėgumus, šūvio nuotolį ir galimybes sekti taikinį", — teigiama pranešime.

Estijos kariuomenės duomenimis, raketos priekyje esanti kamera suteikia galimybę matyti tai, kas vyksta toje vietoje, kurioje yra raketa, o tai leidžia tiksliau nusitaikyti. Tas pats vyksta, kai šaulys tiesiogiai nemato tikslo. Sistemą su šaudmenimis galima naudoti tiek automobilyje, tiek kaip pėstininkų nešiojamą versiją.

Pirmąją partiją sudaro 18 naujos kartos prieštankinių sistemų su šaudmenimis. Sutartimi taip pat numatyta pirkti papildomą įrangą, teikti techninę pagalbą ir apmokyti personalą. Sistemos bus gautos 2020 metų trečiąjį ketvirtį.

Šiuo metu Estijos kariuomenė turi prieštankinių raketų kompleksus "Mapats", "Milan" ir "Javelin".

Šių metų pradžioje Lietuva gavo JAV gamybos prieštankines raketų paleidimo sistemas "Javelin", kad sustiprintų šalies gynybos pajėgumus. Kompleksams pirkti skirta daugiau nei 17,6 milijono eurų. Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad JAV priešraketinės sistemos padės respublikai sustiprinti "atgrasantį efektą".

Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas pasakė, kad Lietuvos išlaidos sistemoms "Javelin" yra visiškai bevertės.

33
Tegai:
Vokietija, raketa, kariuomenė, Estija
Dar šia tema
JAV grasina Briuseliui dėl Europos gynybos projektų
Gynybos ministerija papasakojo, kaip JAV bandys destabilizuoti Rusiją
"The National Interest" įvardijo labiausiai nepavykusią JAV ginkluotę
Estija pažadėjo atlyginti nuostolius dėl NATO pratybų
Estija pareiškė, kad Rusijos orlaivis pažeidė jos oro erdvę