Estijos pasas, archyvinė nuotrauka

Užsieniečiai aktyviai pildo elektronines vizas į Kaliningrado sritį

286
(atnaujinta 11:23 2019.07.02)
Pateikti pirmieji šimtai prašymų registruoti nemokamą vienkartinę el. vizą, tarp aktyviausių — Lietuvos piliečiai

VILNIUS, liepos  2 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos 53 šalių (įskaitant 35 Europos šalis) piliečiai gali keliauti į Rusijos Kaliningrado sritį naudojantis vienkartine elektronine viza.

Apie tai pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Rusijos vyriausybės sprendimą. Anksčiau tokia tvarka buvo įdiegta Tolimuosiuose Rytuose.

"Elektroninės vizos galiojimo laikas yra 30 kalendorinių dienų, būti regione leidžiama iki aštuonių dienų. Išduoti naują vizą galima tik pasibaigus senojo dokumento galiojimo laikui. Konsuliniai mokesčiai už tokio tipo vizą nebus imami. Viza vienkartinė — vienam įvažiavimui ir išvažiavimui į Kaliningrado sritį", — žurnalistams sakė regioninės tarptautinių ir tarpregioninių santykių agentūros vadovė Ala Ivanova.

Elektroninė viza išduodama likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki sienos kirtimo, bet ne anksčiau kaip prieš 20 dienų iki numatomos išvykimo datos. Paraiška gauti elektroninę vizą teikiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinės įstaigos interneto svetainėje, prie paraiškos pridedama nuotrauka. Kol kas paraiškos priimamos tik rusų arba anglų kalbomis.

Kaip pranešė Rusijos žiniasklaida, pirmąją nemokamos elektroninės vizos užsakymų dieną buvo pastebėtas didelis pareiškėjų, pač Lietuvos piliečių, aktyvumas.

"Per devynias darbo valandas buvo pateikta daugiau kaip 150 paraiškų (dabar dar daugiau) elektroninėms vizoms gauti iš skirtingų šalių. Daugiausia iš Lietuvos, bet memažai ir iš Vokietijos bei Norvegijos", — sakė Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Ermakonas.

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje vyks specialūs renginiai, kuriuose piliečiai bus išsamiai informuoti apie vienkartines elektronines vizas apsilankyti Vakarų Rusijos regione.

Lenkijos Gdanske bus atidarytas biuras specialiai šiam tikslui.

Po to pareiškėjas gaus pranešimą su identifikavimo numeriu apie tai, kad įvažiavimas leidžiamas. Šį pranešimą reiks pateikti pasienio kontrolės punkte kartu su tapatybės dokumentu.

Užsienio turistai privalo turėti sveikatos draudimo polisą, kelionės bilietus arba patvirtintą jų įgijimo garantiją išvykimui.

Taip pat jiems bus siūlomas apgyvendinimas Kaliningrado srities SPA viešbučiuose, apsilankymai medicinos ir grožio salonuose, gastronomijos degustacijos ir galimybė įsigyti gintaro gaminių.

Kaip pabrėžia Rusijos valdžios institucijos, užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado regioną, gali būti ir keliauti tik šiame regione.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
286
Tegai:
nemokamai, viza, Kaliningrado sritis, Lietuva
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)
Dar šia tema
Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje gali atsirasti nauji kontrolės punktai
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
Lietuviams bus išduodamos elektroninės vizos į Kaliningradą
Televizijos kanalo Russia Today logotipas

Latvijos nacionalinė žiniasklaidos taryba uždraudė transliuoti septynis RT kanalus

Rusijos žurnalistų sąjunga pažymėjo, kad panašių priemonių prieš Rusijos žiniasklaidą Baltijos šalyse imamasi "seniai ir sistemingai"

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) antradienį pareiškė, kad uždraudė septynių RT kanalų transliavimą, remdamasi tuo, kad jie priklauso Dmitrijui Kiseliovui, kuriam gresia ES sankcijos, nors pats Kiseliovas neturi jokio ryšio su RT, tačiau vadovauja kitai žiniasklaidos priemonei — MIA "Rossija Segodnia". Apie tai praneša RIA Novosti.

Tarp uždraustų kanalų yra RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

"Gauti įrodymai yra labai rimti, ir mes paraginsime visų ES valstybių reguliuotojus sekti mūsų pavyzdžiu ir uždrausti RT savo teritorijoje. Tokioms programoms nėra vietos nei Latvijoje, nei ES", — sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame tarybos pirmininko Ivaro Abolinšo pareiškime.

Kiseliovas yra MIA "Rossija Segodnia" generalinis direktorius, o vyriausioji RT redaktorė yra Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios bendrovės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Pats Kiseliovas, komentuodamas NEPLP sprendimą, pareiškė, kad tai yra "Latvijos valdžios, apakintos rusofobijos, kvailumo ir neišmanymo lygio rodiklis".

"Mes nuoširdžiai pasijuokėme iš šio pranešimo, Latvijos valdžia tiesiog atsidūrė aklavietėje. Tačiau rimtai kalbant, jų pareikštos priežastys neturi jokio teisinio pagrindo, todėl Latvija turėtų nedelsdama grąžinti RT transliaciją į eterį ir atsiprašyti mūsų kolegų", — pasakė jis.

Savo ruožtu Rusijos žurnalistų sąjunga informuos Tarptautinę žurnalistų federaciją apie Latvijos draudimą transliuoti RT ir raginimus ES šalis sekti jos pavyzdžiu, pasakė Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas.

"Galima tik apgailestauti dėl to. Tai dar vienas žodžio laisvės ir informacijos sklaidos laisvės pažeidimo atvejis", — pasakė jis.

Baltijos šalyse, pasak Rusijos žurnalistų sąjungos vadovo, tokių priemonių Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu imamasi "seniai ir sistemingai".

"Manau, kad daugelis užsienio ir pasaulio žurnalistų teisių gynimo organizacijų turėtų į tai atkreipti dėmesį. Ir mes, be abejo, pranešime apie tai Tarptautinei žurnalistų federacijai", — pažymėjo Solovjovas.

Baltijos šalių valdžios ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbą. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius koordinuotos šių valstybių linijos požymius. Rusijos žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai "aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino atsidavimą demokratijos ir žodžio laisvės principams", pažymėjo Rusijos URM.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Baltijos šalys, RT, žiniasklaidos laisvė, Rusijos žiniasklaida, Rusija, Latvija
Dar šia tema
"PBK" nutraukia laidų transliaciją dėl valdžios institucijų spaudimo
Zacharova: dėl Latvijos valdžios Rusijos kanalai gyventojams kainuos brangiau
Lėktuvas danguje, archyvinė nuotrauka

"AirBaltic" atnaujins skrydžius Baltijos šalių į Londoną

(atnaujinta 17:19 2020.06.30)
Šiuo metu "airBaltic" vykdo kasdienius tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą, Berlyną, Dubliną, Dubrovniką, Oslą, Paryžių, Rygą ir Taliną

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Latvijos oro linijų bendrovė "airBaltic" liepos 1 dieną planuoja pradėti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Rygos ir Talino į Londoną, pranešama įmonės spaudos tarnyboje.

"Laikomės griežtų saugumo priemonių ir mūsų naujos skrydžių operacijos atitinka valdžios institucijų pateiktas rekomendacijas. Visiems "airBaltic" orlaivių keleiviams įteikiamas nemokamas priemonių rinkinys, kurį sudaro apsauginė veido kaukė ir dezinfekavimo servetėlės​​", — sakė "airBaltic" generalinis direktorius Martin'as Gauss'as.

Keliaujantiems siūloma prieš skrendant pasitikrinti kelionių reglamentus ir oro uostų apribojimus oficialiose interneto svetainėse arba vietinėse ambasadose. Reglamentai greitai keičiasi ir skiriasi kiekvienoje šalyje, todėl rekomenduojama visada įsitikinti, jog susipažinote su naujausia informacija.

Dabar "airBaltic" vykdo kasdienius tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą, Berlyną, Dubliną, Dubrovniką, Oslą, Paryžių, Rygą ir Taliną.

Tegai:
airBaltic, skrydžiai, Didžioji Britanija, Lietuva
Dar šia tema
Atnaujinami skrydžiai į Prancūziją, Daniją ir Suomiją
"AirBaltic" atnaujino skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
Vyriausybė leido atnaujinti skrydžius į lietuvių pamėgtas poilsio šalis
Medicininės kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuva rengiasi antrai COVID-19 bangai: perkama įranga ir apsaugos priemonės

(atnaujinta 21:57 2020.07.01)
Gydymo įstaigas planuojama aprūpinti papildomais dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais, švirkštinių pompų sistemomis ir asmens apsaugos priemonėmis. Taip pat į valstybės medicinos atsargų rezervą planuojama įsigyti AAP už 14 mln. eurų

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Ruošdamasi galimai antrai koronaviruso bangai, Sveikatos apsaugos ministerija perka daugiau apsaugos priemonių, medicinos įrangos ir medikamentų. Apie tai praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Gydymo įstaigoms perkama 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir 300 švirkštinių pompų sistemų, taip pat papildomos būtinų vaistų atsargos.

Asmens apsaugos priemonių rezervas bus papildytas FFP2 respiratoriais, vienkartinėmis kaukėmis, kombinezonais ir antbačiais, kurių vertė apie 11 mln. eurų.

Ruošiantis galimai antrai koronaviruso bangai, į valstybės medicinos atsargų rezervą planuojama įsigyti AAP už 14 mln. eurų, kurių užtektų aprūpinti sveikatos priežiūros sistemą 30-čiai dienų.

Šiuo metu atviro konkurso būdu yra vykdomi keturi tarptautiniai pirkimai, atplėšus vokus yra vertinami tiekėjų pateikti pasiūlymai.

Liepos mėnesį Lietuvą taip pat turi pasiekti paskutiniai trys konteineriai su AAP, anksčiau įsigytomis Kinijoje.

Pasibaigus karantinui gydymo įstaigos nebegauna AAP iš valstybės rezervo ir pačios privalo aprūpinti darbuotojus kasdienėmis apsaugos priemonėmis, organizuoti jų pirkimą ir sandėliavimą.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė nuo kovo 16 dienos įvestą karantiną, tačiau vis dar galioja nepaprastoji padėtis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 1800 COVID-19 atvejų, 78 pacientai mirė.

Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 d. paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 9,4 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 484 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija
Dar šia tema
Nauja tvarka: guldant į ligoninę ne visiems reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19
Dezinformacijos apie COVID-19 sumažėjo dvigubai
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Lietuvos finansų ministerija pateikė ekonomikos atsigavimo po COVID-19 scenarijų