Sekli Neris Vilniuje

Lietuva paprašė, kad Baltarusija padėtų pakelti Neries lygį sausros metu

37
(atnaujinta 14:17 2019.07.03)
Smarkiai žemėjantis vandens lygis kelia grėsmę Neries baseino vandens ekosistemoms, augalijai ir gyvūnijai, taip pat laivybai tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministeriją ir informavo, kad Neries upėje Lietuvos teritorijoje yra susidariusi kritinė padėtis, rašoma ministerijos pranešime.

Smarkiai žemėjantis vandens lygis kelia grėsmę Neries baseino vandens ekosistemoms, augalijai ir gyvūnijai, taip pat laivybai tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje.

"Tikimės, kad kaimynai, reguliuodami Neries vandens lygį, atsižvelgs į susidariusią padėtį. Jie gali paleisti daugiau vandens ir taip pagelbėti vandens augalijai ir gyvūnijai", – sako Kęstutis Mažeika.

Laiške Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijai klausiama, ar Baltarusijos teritorijoje buvo vykdyta kokia nors veikla, dėl kurios, vyraujant sausringiems orams, galėjo pažemėti vandens lygis Neryje, ir prašoma imtis visų būtinų priemonių gamtiniam upės debitui palaikyti.

Savaitės pradžioje tapo žinoma, kad Lietuvoje hidrologinė sausra buvo paskelbta nacionaliniu lygmeniu.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, 28 iš 48 vandens matavimo stočių, vandens lygis yra mažesnis arba lygus žemiausiam vidutiniam ilgalaikiam šilto vandens lygiui.

Aplinkos ministerija pranešė, kad labiausiai nukentėjo nuo sauso ir karšto oro Šešuvio upė, Sanžilės kanalas, Nemunas netoli Panemunės ir Neris prie Jonavos. Vandens lygis yra mažesnis už vidutinį 20-30 centimetrų.

37
Tegai:
Baltarusija, Lietuva, Neris
Dar šia tema
Nuo sausros nukentėję Lietuvos žemdirbiai gaus kompensaciją
Kauno HE rezultatai "džiūsta" — dėl sausros pagaminta trečdaliu mažiau elektros
Lietuvoje siūloma skelbti ekstremaliąją situaciją dėl sausros