Talino meras Mihailas Kylvartas, archyvinė nuotrauka

Talino meras atskleidė, kas leido išsaugoti rusiškas mokyklas Estijoje

19
(atnaujinta 10:48 2019.07.05)
Meras priminė, kad jis visuomet pritarė mokymo rusų kalba išsaugojimui ir toliau jį rems

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Estijos Centro partijos, Estijos konservatorių partijos bei Tėvynės partijos koalicija buvo vienintelis būdas išsaugoti Estijoje mokymą rusų kalba, sakė Talino meras Michailas Kylvartas interviu Baltnews.ee.  

"Aš pabrėžiu — vienintelis! Jei tik žengtume į koaliciją su reformistais arba, dar blogiau, liktume opozicijoje — galimybė išgelbėti Rusijos mokyklas būtų nulinė. <...> Aš visada pasisakiau ir toliau remsiu švietimo rusų kalba išsaugojimą ", — sakė jis.

Kylvartas mano, kad vyriausybės koalicija turėtų dirbti visų respublikos gyventojų labui, nepriklausomai nuo tautybės ar politinių preferencijų, tačiau, meras pabrėžė, tai "niekada nebuvo santuoka iš meilės".

Anksčiau interviu Sputnik Estija Kylvartas pabrėžė, kad Centro partija sugebėjo apginti rusų mokyklas, o koalicijos susitarime nėra numatyta perėjimo prie visuotinio švietimo estų kalba.

Tačiau šių metų pradžioje Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pažymėjo, kad vienaip ar kitaip valstybė pereis prie vieningos švietimo estų kalba sistemos.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad pasaulyje aštrėja rusofobinės nuotaikos, įskaitant išpuolius prieš rusų kalbą, tačiau šios provokacijos yra nesėkmingos. Jis pabrėžė, kad Baltijos šalių politika nusitaikė į rusakalbių gyventojų išstumimą.

Visų pirma, Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pažymėjo, kad Baltijos šalių valdžios institucijos "stengiasi ne tik pažeisti rusų kalbą, bet išstumti ją už įstatymo ribų".

Rusų kalba Europos Sąjungoje
© Sputnik /
Rusų kalba Europos Sąjungoje
19
Tegai:
Estija, Talinas
Dar šia tema
Nausėda interviu BBC: nesinorėtų vartoti žodžių, nemalonių Rusijos žmonėms
Apgulties mentalitetas, arba kodėl Lietuvoje veikia cenzūra
Rygos meras — prieš nesantaiką su Rusija, bet į Maskvą be URM pritarimo nevažiuos