Rusijos ambasadorius Estijoje Aleksandras petrovas, archyvinė nuotrauka

RF ambasadorius: Rusija nenori, kad Baltijos šalys būtų "sanitarinė užkarda"

72
(atnaujinta 10:50 2019.07.10)
Pasak Petrovo, po Estijos prezidentės vizito į Maskvą, abiejų šalių santykiuose matomi teigiami pokyčiai, tačiau Talinas karts nuo karto rodo nedraugišką elgesį

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija norėtų, kad Baltijos šalys atliktų "ne išgarsėjusios "sanitarinės užkardos" vaidmenį, bet būtų tiltas, kuris padės sukurti bendradarbiavimą tarp Rusijos ir Europos", interviu portalui Baltnews sakė Aleksandras Petrovas, Rusijos ambasadorius Estijoje.

Kaip pažymėjo diplomatas, šis statusas būtų naudingas tiek Estijai, tiek bendrai visoms Baltijos šalims.

Kita vertus, pasak ambasadoriaus, yra daug priežasčių, dėl kurių Maskvos ir Talino santykiai lieka įtempti. Vienas iš pagrindinių aspektų, trukdančių politiniam dialogui, yra "Estijos politinės klasės atstovų siauras požiūris į Rusiją".

Kaip minėjo Petrovas, anksčiau Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pažymėjo, kad dabar Estijos politikai kalba apie Rusiją vienas su kitu, bet jie turi kalbėti su pačia Rusijos Federacija.

Pasak diplomato, tokie vizitai, kaip Kaljulaid apsilankymas Maskvoje, yra būtent tai, ko trūksta Rusijos ir Estijos santykiams.

"Tačiau viena kregždė — ne pavasaris. Norėtume matyti, kaip realiai judame į priekį. Šių kontaktų nebuvo daugelį metų, ir norėtume, kad šie teigiami impulsai būtų toliau plėtojami", — sakė Petrovas.

Tačiau, anot jo, po Estijos lyderės pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jau "galima kalbėti apie teigiamus pokyčius". Pasak ambasadoriaus, Maskva pritarė Estijos priėmimui į nenuolatinius JT Saugumo Tarybos narius. Be to, Rusija pasiūlė Talinui surengti konsultacijas dėl būsimo bendradarbiavimo Saugumo Taryboje. Maskva taip pat pasiūlė Talinui konsultuotis dėl Susitarimo dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo ir susitikti bendros transporto komisijos posėdyje.

Ambasadorius taip pat pakomentavo klausimą, su kuo susijusios fobijos Rusijos Federacijos atžvilgiu ir kodėl Estijos politikai reguliariai žaidžia "Rusijos korta". Jo vertinimu, matyt, "yra tam tikrų kompleksų, susijusių su istorine praeitimi", kurių Vakarų šalys nepalaiko.

"Norėčiau jus patikinti, kad daugelis Vakarų politikų, atvykstančių į Rusiją aukščiausiojo lygio derybų, netiki jokia mūsų šalies agresija. Sklinda daug kalbų apie antirusiškų sankcijų panaikinimą, visapusiškai suprantant, kad žala yra padaryta abiem pusėms, ir atėjo laikas nuspręsti dėl tokios nedraugiškos linijos nutraukimo", — sakė Petrovas.

Ambasadorius priminė, kad Rusiją liūdina tai, kad Estija remia tiek maksimalų sankcijų prieš Rusiją išplėtimą, tiek balsavimo teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (PACE) atėmimą iš Rusijos delegacijos. Toks Talino elgesys, kaip pabrėžė Petrovas, jokiu būdu nepadeda atkurti dialogo, kurio šalys turėtų siekti.

72
Tegai:
Baltijos šalys, Rusija
Dar šia tema
Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
Ekspertas: Lietuva jaučiasi pilnavertė tik rusofobijos dėka
"Gąsdinimai neveikia": lietuviai vyksta į Kaliningradą nepaisydami valdžios nuomonės
Krepšinio kamuolys

Latvijos moksleiviams siūloma vykti į Lietuvą dėl fizinio lavinimo pamokų

(atnaujinta 17:45 2020.08.11)
Kol senojo dvaro salė yra atnaujinama vaikų reikmėms, jiems išduodami leidimai keliauti į Lietuvą kūno kultūros pamokoms

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Vecumniekų regiono mokyklos mokiniams gali tekti lankyti kūno kultūros pamokas kaimyninėje Lietuvoje, praneša "Zemgales reģionālā televīzija".

Skaistkalnės vidurinės mokyklos kūno kultūros pamokos iki šiol vyko buvusioje baronų Šenenbergo dvaro rūmų salėje — tačiau pastatas yra beveik dviejų amžių senumo ir nebegali atlaikyti tokios intensyvios apkrovos.

"Mes nebegalėjome užtikrinti vaikų saugumo", — sako mokyklos direktorė Svetlana Vaverniecė.

Vietos valdžia salės remontui skyrė 19,4 tūkst. eurų. Dabar patalpose atliekamas kosmetinis remontas, tačiau taip pat bus pakeista šildymo sistema ir atlikti kiti būtini darbai.

Tačiau kol vyksta renovacija, moksleiviams gali tekti vykti į Lietuvos Panevėžio rajoną į kūno kultūros pamokas. Vyksta derybos organizuoti sportinę veiklą šalia esančioje Lietuvos gimnazijoje.

"Bet tai labai apsunkins ugdymo procesą. Vaikai visada turi turėti leidimus ir visi turi būti aprūpinti asmens tapatybės kortelėmis", — aiškino direktorius.

Tai yra laikinas sprendimas — vis tiek reikia pastatyti naują sporto salę. Bet nors dėl projekto buvo susitarta jau seniai ir yra statybos leidimas, gimnazijos statyba užstrigo. Dėl biurokratinių neatitikimų iš šiems tikslams skirtų 100 tūkst. Eurų negrįžtamai prarasta 60 tūkst. Iš pradžių vietos valdžia negalėjo paimti paskolos iš valstybės iždo, o tada pavaduotojai nusprendė, kad skubesnis pertvarkyti Vecumniekų pradinę mokyklą.

Tegai:
sportas, fizinis aktyvumas, Lietuva, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Papasakota apie aviacijos sektoriaus atsigavimo perspektyvas
Elektros energija, archyvnė nuotrauka

Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje pabrango trečdaliu

(atnaujinta 15:43 2020.08.11)
Per savaitę visos Baltijos šalys kartu pagamino 62 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 48 proc., Estijoje — 67 proc., Latvijoje — 79 proc. šaliai reikalingos elektros

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Praėjusią savaitę elektra brango visose trijose Baltijos šalyse, praneša elektros tiekimo bendrovė "Elektrum Lietuva".

Pažymima, kad Lietuvoje ir Latvijoje didmeninė elektros energijos kaina šoktelėjo po 32 proc. iki 40,16 Eur/MWh, Estijoje — 27 proc. iki 36,30 Eur/MWh. "NordPool" biržoje elektros energijos kaina kilo iki 2,25 Eur/MWh.

"Kainų augimą Baltijos šalyse lėmė mažesni energijos srautai iš Suomijos bei Švedijos, tačiau išaugę srautai iš Baltarusijos ir Kaliningrado. Didžiausią įtaką kainoms Šiaurės šalyse praėjusią savaitę darė sausesni nei įprastai orai, dėl kurių regione sumažėjo hidrobalansas. "Nord Pool" regione praėjusią savaitę 39 proc. sumažėjo bendra vėjo gamyba ir tai taip pat prisidėjo prie kainų augimo", — sako elektros tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Pabrėžiama, kad elektros energijos suvartojimas buvo didžiausias Lietuvoje.

Tuo pačiu pranešama, kad rugpjūčio 3-9 dienomis elektros energijos gamybos apimtys visose Baltijos šalyse išaugo 18 proc. iki 295 GWh.

Lietuvoje šis rodiklis augo 7 proc. iki 105 GWh, Estijoje — 3 proc. iki 89 GWh, o Latvijoje jis išaugo net 57 proc. iki 101 GWh.

Per savaitę visos Baltijos šalys kartu pagamino 62 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 48 proc., Estijoje — 67 proc., Latvijoje — 79 proc. šaliai reikalingos elektros.

Pažymima, kad palyginus su ankstesne savaite, elektros energijos suvartojimas Lietuvoje ir Latvijoje išaugo 2 proc., atitinkamai iki 219 GWh ir 128 GWh, o Estijoje 5 proc. iki 132 GWh. Bendras elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse išaugo 3 proc. ir siekė 479 GWh.

Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2019
© Sputnik /
Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2019
Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva, elektra
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė
Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Radviliškio rajone du automobiliai mirtinai sužalojo moterį

Pranešama, kad velionė ėjo važiuojamąja kelio dalimi, jos tapatybė nustatoma. Renkama išsami informacija apie įvykį

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Penktadienį vakare Radviliškio rajone du automobiliai partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją, pranešama policijos įvykių suvestinėje.

Pranešama, kad incidentas įvyko rugpjūčio 14 dieną apie 23:10 Januškonių kaime, 79-ame kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva kilometre.

Automobilis "Audi A6", vairuojamas vyro (g. 1988 m.), ir kitas nenustatytos markės automobilis, partrenkė ir mirtinai sužalojo važiuojamąja kelio dalimi ėjusią nenustatytos tapatybės moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Tegai:
mirtis, eismo įvykiai, Radviliškio rajonas