Aleksandras Filejus

Rusų politikui gresia baudžiamoji atsakomybė latvių pasveikinimą su švente

23
(atnaujinta 12:39 2019.07.23)
Partijos "Latvijos rusų sąjunga" valdybos nariui gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų už socialiniame tinkle paskelbtą sveikinimą

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Latvijos valstybinio saugumo tarnyba iškėlė baudžiamąją bylą prieš partijos "Latvijos rusų sąjunga" valdybos narį ir "Totalinio diktanto" Latvijoje organizatorių Aleksandrą Filejų po to, kai jis pasveikino latvius su metinėmis, kai sovietų kariai išlaisvino valstybę nuo diktatoriško režimo. Apie tai pranešama politinės partijos pranešime Facebook paskyroje.

Pažymima, kad birželio 17 dieną Filejus parašė socialiniame tinkle sveikinimą su 79-osiomis metinėmis, kai Raudonosios armijos pajėgos nuvertė diktatorišką režimą, pagrįstą nacionalizmo principais. Po to respublikoje įsivyravo tarybinė valdžia.

Filejaus pranešime buvo nurodyta, kad Latvija visai neprieštaravo tapti sovietų šalimi, nes darbo judėjimas buvo galingas ir platus, be to, šalis buvo išlaisvinta nuo "latifundinės priespaudos". Šios laisvės ypač laukė "neturtingi mažažemiai valstiečiai, nelaisvi samdiniai, bedaliai darbininkai ir studentai, kurie buvo per prievartą siunčiami kirsti miškus ir išgauti durpes".

"Šią datą reikia gerbti", — parašė Filejus, palinkėjęs visiems geros ir šviesios šventės.

Anot partijos "Latvijos rusų sąjunga", baudžiamasis procesas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 74.1 straipsnį "Dėl veiksmų, kuriais viešai šlovinami, neigiami, pateisinami TSRS karo nusikaltimai Latvijai ir jos gyventojams". Straipsnyje numatytas laisvės atėmimas iki penkerių metų, trumpalaikis laisvės atėmimas, priverstinis darbas ar bauda.

Politologas: Latvija rasizmą ir apartheidą paverčia valstybės ideologija >>

Partija pažadėjo suteikti visą reikalingą pagalbą ir paramą Filejui, o baudžiamąjį jo persekiojimą pavadino teisės į žodžio laisvę Latvijos visuomenėje pažeidimu.

23
Tegai:
TSRS, Rusija, Latvija
Dar šia tema
Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba
Rusija iškėlė bylą dėl rusų genocido, dalyvaujant latvių kilmės žmonėms
EP atskleidė, kodėl Latvijoje nepavyksta uždrausti Georgijaus juostelių