Estijos kariuomenės tankas, archyvinė nuotrauka

Estijos šiaurėje bus statomas tunelis tankams

39
(atnaujinta 16:52 2019.07.25)
Tikimasi, kad objektas taps kelio dalimi, kuri sujungs karinį miestelį su poligonu

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Estijos valdžios institucijos planuoja statyti karinės įrangos tunelį netoli Tapos karinio miestelio, esančio Estijos šiaurėje, praneša portalas "ERR", remdamasis "Virumaa Teataja" leidiniu.

Tikimasi, kad tunelis bus įkurtas netoli Parna-Rakvere-Someru kelio ir taps penkių kilometrų ilgio specialiojo kelio dalimi. Ji taps jungtimi tarp karinio miestelio ir poligono.

Kaip pranešama, didžioji kelio dalis jau nutiesta. Be tunelio Estijos valdžios institucijos taip pat turi pastatyti pervažą per geležinkelį Tapa – Talinas.

Greitkelių departamento atstovų teigimu, tai nesukels nepatogumų paprastiems vairuotojams.

Tapa yra didžiausia Estijos bazė, kurioje reguliariai vyksta vietos kariuomenės ir NATO pratybos.

Bazėje taip pat yra užsienio karinės įrangos, tarp jų ir britų karių "Challenger-2" tankai bei Prancūzijos kariuomenės "Leclerc" tankai.

Be to, Tapos kariniame miestelyje dislokuojamos pėstininkų kovos transporto priemonės, savaeigiai įrenginiai, Estijos ir sąjungininkų kariuomenės šarvuotoji technika.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad pastaraisiais metais Vakarų aljansas naudoja pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" kaip pretekstą dislokuoti kuo daugiau technikos ir karinių pajėgų prie Rusijos sienų.

Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad NATO gerai žino, jog Maskva nesiruošia nieko pulti, tačiau tikslingai didina savo pajėgas.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
39
Tegai:
tankai, tunelis, Estija
Dar šia tema
Rusijos kariai pradėjo pratybas Juodojoje jūroje, kur vyksta NATO manevrai
Ekspertė: Baltijos šalių kariai NATO nelaikomi saviškiais
Pirmą kartą Lietuvos atstovas pradės dirbti NATO valdymo sektoriuje