Rudasis lokys, archyvinė nuotrauka

Estijos Valgos gyventojai prašo juos išgelbėti nuo Pskovo lokių

42
(atnaujinta 13:08 2019.07.30)
Estijos aplinkos ministerijos prašoma surasti naują buveinę dviem lokiams iš Rusijos, kurie "terorizuoja" Valgos gyventojus

VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Valgos valsčiaus seniūnas Margusas Lepikas kreipėsi į aplinkos ministrą Rene Kokku ir Aplinkos departamento generalinį direktorių Riho Kupparą su prašymu kur nors perkelti du Rusijos lokius, rašo Sputnik Estija.

Du jauni lokiai birželio pabaigoje atėjo į Estijos Valgos apylinkes, besiribojančias su Latvija. Būtent tada pasirodė pirmieji pranešimai, kad šie gyvūnai vaikšto po gyvenvietes, niokoja žmonių sodus, trukdo eismui, išvaro šiukšlių dėžes ir išmėto jų turinį.

Dabar tokie pranešimai tapo įprasti. Anot valsčiaus seniūno, lokiai įprato ieškoti maisto arti žmonių ir nebijo žmonių. Laukiniai gyvūnai, kurie vaikšto po tankiai apgyvendintas vietoves, kelia didelį pavojų žmonėms.

Parapijos seniūnas paragino Aplinkos ministeriją ir Aplinkos departamentą skubiai išspręsti susidariusią situaciją, kad vietos gyventojams būtų užtikrinta ramybė.

"Mes siūlome surasti naują ir labiau tinkančią lokių buveinę tinkamu atstumu nuo žmonių gyvenviečių", — sakoma seniūno pranešime.

Anksčiau Aplinkos ministerijai buvo išsiųstas dar vienas laiškas — iš Rusijos organizacijos "Baltijos rūpinimasis gyvūnais".

Organizacijos prezidentė Elena Bobrova paaiškino, kad du jauni lokiai, atkeliavę į Valgą iš Pskovo srities — tai Polia ir Froša iš Toropece esančios biologinės stoties, kuri užsiima be tėvų paliktų jauniklių reabilitacija ir grįžimu į gamtą.

Gyvūnų apsaugos specialistai pasiūlė lokius išvežti į Rusiją arba išvežti iš Estijos, prieš tai juos kelioms valandoms užmigdžius.

42
Tegai:
gyventojai, lokys, Rusija, Estija
Dar šia tema
Norvegijoje baltasis lokys persiėdė šokolado ir įstrigo lange
Kvapą gniaužiantys vaizdai: gražiausi nacionaliniai parkai Rusijoje
Pavasaris atėjo: Kinijoje nufilmuota, kaip šoka mėlynojo lokio patelė
SPA kurortas Kamčiatkoje: nufilmuoti besimaudantys lokiai
Estijos lokiai migruoja į Latviją
Degalinė

Kaip pasikeitė benzino kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 17:29 2020.10.25)
Praėjusią savaitę degalai Rygoje atpigo, dyzelinio kuro kainos Taline išaugo, o Vilniuje degalų kainos išliko stabilios

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Šios savaitės pabaigoje brangiausias benzinas buvo Taline, pigiausias — Vilniuje. Brangiausias dyzelinis kuras buvo Rygoje, o pigiausias — taip pat Vilniuje, rašo Bb.lv.

Vilniuje 95 klasės benzino ir dyzelinio kuro kainos nesikeitė ir siekė atitinkamai 1,066 ir 0,896 euro už litrą.

Rygoje esančiose "Circle K" degalinėse 95 klasės benzino kaina sumažėjo 0,4 % — iki 1,134 euro už litrą, o dyzelinio kuro kaina sumažėjo 0,5 % — iki 0,999 euro už litrą.

Taline 95 klasės benzino kaina nepakito ir penktadienį siekė 1,229 euro už litrą. Savo ruožtu dyzelinas pabrango 2,1 % — iki 0,969 euro už litrą.

Automobilių dujų kaina Rygoje nepasikeitė ir penktadienį buvo 0,535 euro už litrą. Vilniuje dujos pabrango 6 % — iki 0,533 euro už litrą, o Taline — 0,8 % — iki 0,601 euro už litrą.

Tegai:
dyzelinas, benzinas, Baltijos šalys
Dar šia tema
Rugsėjį naujų lengvųjų automobilių registravimas po pusmečio nuosmukio išaugo beveik 17 %
Įvardytos dažniausios priežastys, kodėl lietuviai keičia automobilį
Paaiškėjo, kaip COVID-19 paveikė automobilių prieinamumą Lietuvoje
Keptos nėgės

Latvija Lietuvos perka pigius Europoje uždraustus delikatesus

(atnaujinta 11:11 2020.10.25)
Lietuvoje nėgės žvejojamos tik nuo šešių iki septynių tonų, o jas valgo tik keturi procentai gyventojų

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Daugelyje valstybių draudžiama žvejoti nėges, kurios yra įtrauktos į Berno (Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos) konvenciją. Vienintelės išimtys yra kelios šalys, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Estiją, rašo BB.lv su nuoroda į Latvijos žiniasklaidą.

Pernai Latvijos žvejai pagavo 91,9 tonos nėgių. Be to, jie perka Lietuvoje šias žuvis kainomis, svyruojančiomis nuo dviejų iki dešimties eurų už kilogramą. Tuo tarpu mažmeninė nėgių kaina siekia 39 eurus.

Kaip pastebi portalas, Lietuvoje nėgių naudojimas maistui nėra labai įprastas, skirtingai nei Latvijoje. Žvejyba Lietuvoje ribojama nuo šešių iki septynių tonų ir tik keturi procentai gyventojų valgo šias žuvis.

Latvijos žemės ūkio ministerijos Žuvų tvarkymo ir išteklių departamento pavaduotoja Ilze Rutkovska sakė, kad kartu su Lietuva planuojamas projektas, kuriame būtų tiriamos Kuržemės ir Klaipėdos regiono žuvų populiacijos, siekiant "valdyti visumą".

Kepta ir marinuota nėgė yra labai paklausi Baltijos šalyse. Kasmet Baltijos jūroje sugaunama apie 250 tonų šių žuvų, iš jų 70–170 tonų — Latvijoje.

Tegai:
žuvys, Lietuva, Europa, Latvija
Dar šia tema
Vyras balionu pagavo itin reto dydžio žuvį
Brakonieriams už žvejybą Nemune teks sumokėti apie 2000 eurų baudą
Rusijos dyzelinis-elektrinis povandeninis laivas Volchov

"National Interest" padarė įspūdį Rusijos povandeninio laivo ginkluotė

(atnaujinta 12:00 2020.10.26)
Straipsnio autorius pabrėžė, kad tokie povandeniniai laivai skirti operacijoms sekliame vandenyje ir pakrančių vandenų zonoje, taip pat kovai su povandeniniais laivais

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Amerikos leidinys "The National Interest" įvertino Rusijos dyzelinį-elektrinį povandeninį laivą B-603 "Volchov", pavadinęs jį povandeniniu laivu su "įspūdingais ginklais".

Žurnalas pažymi, kad šie Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno projekto 636 povandeniniai laivai "Varšavianka" yra aprūpinti raketų sistemomis "Kalibr-PL" ir 533 mm torpedomis, taip pat moderniomis radarais ir ryšio sistemomis.

Straipsnio autorius pabrėžė, kad tokie povandeniniai laivai dėl žemo triukšmo lygio vadinami "juodosiomis skylėmis" ir paaiškino, kad tokio tipo povandeniniai laivai skirti operacijoms sekliame vandenyje ir pakrančių vandenų zonoje, taip pat kovai su povandeniniais laivais.

"Volchov" projekto povandeniniai laivai priklauso trečiajai kartai, jų darbinis tūris siekia 3,95 tūkst. t, povandeninis greitis — 20 mazgų, panardinimo gylis — 300 metrų, įgula — 52 žmonės. Juose sumontuota naujausia inercinė navigacijos sistema, moderni automatizuota informacijos valdymo sistema, didelio tikslumo raketiniai ginklai ir galingi torpediniai ginklai.

Šiuo metu laivų statyklų cechuose statomi dar du serijos povandeniniai laivai — "Magadan" ir "Ufa".

Tegai:
laivynas, ginkluotė, povandeninis laivas, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Tai tik pirmieji žingsniai": kodėl JAV povandeninius laivus perkelia prie Rusijos krantų
Barenco jūroje vyko pratybos dalyvaujant atominiams povandeniniams laivams
Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus
"Laikykis, Rusija!" Japonai pasigyrė nauju povandeniniu laivu