Kanados kareivis, archyvinė nuotrauka

Nekenčia vienas kito ir išjuokia įsakymus: Kanados bataliono kasdienybė Latvijoje

90
(atnaujinta 14:33 2019.08.02)
Kanados tikslinės grupės "Latvija" J9 skyrius pasidalijo į dvi kariaujančias grupes: kariškiai pavydi vienas kitam dėl privilegijų, alkoholio, laisvadienių ir medalių

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Kanados karinė vadovybė išsiuntė tyrėją į Latviją po to kai gavo skundų dėl įžeidimų ir neprofesionalaus elgesio, kurie vyksta misijos kariniame-civiliniame padalinyje. Tyrimas buvo pradėtas dar praėjusiais metais, tačiau kai kurie bylos aspektai, anot Kanados armijos spaudos tarnybos, vis dar tiriami, rašo "National Post".

Kaip paaiškėjo nagrinėjant skundus, kai kurie kareiviai Latvijoje atvirai išjuokė aukščiausią vadovybę Kanadoje, išplatino įžeidžiančias karikatūras, vaizduojančias misijos metu priskirtą patarėją lyčių klausimais, ir skleidė gandus apie vieną iš į Latviją atvykti norinčių būrio vadų. Taip pat Kanados armijos tikslinės grupės Latvijoje vadinamojo J9 skyriaus nariai dažnai leido sau neprofesionalius komentarus žemesnio rango kareivių akivaizdoje.

Pulkininkas Džeremis Faunteinas, kuris buvo išsiųstas į Latviją dėl tyrimo, padarė išvadą, kad civilinis-karinis padalinys iš tikrųjų buvo padalytas į dvi konfliktuojančias grupes. Savo tyrimo ataskaitoje Fountainas taip pat pažymėjo, kad jis bandė "atsikratyti" operatyvinės vadovybės Otavoje. Kariškiai iš J9 neatsakė į vadovybės prašymus, atvirai išjuokė įsakymus, lydėdami juos su tokiais komentarais kaip "nesąmonė", "visiškai nepateisinama".

Taip pat Faunteino ataskaitoje kalbama apie problemas, kurias sukelia skirtinga kanadiečių kariuomenės padėtis Latvijoje – kai kurie iš jų gauna išmokas, yra atleidžiami nuo dalies mokesčių mokėjimo, kai kurie turi teisę į medalius, o kai kurie ne, tuo pat metu jie yra priversti dirbti glaudžiai vienas su kitu, o tai sukelia priešiškumą.

Be kitų problemų, turinčių įtakos kareivių moralei, pulkininkas Faunteinas atkreipia dėmesį į nevienodą alkoholio prieinamumą, teisių keliauti už karinės bazės skirtumus ir vadovaujančios komandos palaikymo stoką rezervistams.

JAV karinė bazė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Имедашвили

Neprofesionalus elgesys, kuris tęsėsi ilgą laiką, taip pat neadekvati restrikcijos politika ir neaiškus personalo statusas lėmė jų moralės degradavimą, sakoma ataskaitoje. Faunteinas rekomendavo kuo greičiau imtis priemonių situacijoms normalizuoti ir profesiniam elgesiui atkurti, taip pat pagerinti komunikaciją su Otavos vadovybės komanda.

Kanados armijos atstovė Lėja Kempbel, komentuodama žiniasklaidos klausimus apie tyrimą, teigė, kad šiuo metu ataskaitos detalės negali būti paviešintos, nes kai kurie bylos aspektai vis dar tiriami.

Iškart po to, kai Latvijos tikslinės grupės vadui buvo pranešta apie neprofesionalaus elgesio atvejus, Kanados ginkluotosios pajėgos pradėjo tyrimą ir buvo imtasi neatidėliotinų veiksmų padėčiai ištaisyti imantis administracinių priemonių ir kadrų kaita, pridūrė ji.

90
Tegai:
kareiviai, Kanada, Latvija
Dar šia tema
JAV generolas atskleidė įslaptintą planą, jei prasidėtų branduolinis karas
Rusofobų fronte nieko naujo: Nausėda prašo NATO raketų
Latvijos ekonomistas ištyrė, kuri iš Baltijos šalių yra sėkmingiausia
Talinas

Estijos URM vadovas paragino atkurti "Baltijos burbulą"

(atnaujinta 10:14 2020.10.01)
Reinsalu pažymėjo, kad būtina išvengti pavasario situacijos, kai sienos tarp Baltijos šalių buvo visiškai uždarytos

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu paragino atkurti vadinamąjį "Baltijos burbulą", praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Užsienio reikalų ministras su oficialiu vizitu lankėsi Latvijoje, kur susitiko su respublikos prezidentu Egilu Levitsu, parlamento pirmininke Inara Murniece ir savo kolega Edgaru Rinkevičiumi.

Susitikimo metu ministras paragino atnaujinti "Baltijos burbulą", tai yra Baltijos šalių susitarimą dėl bendro požiūrio į apribojimus kelionėms tarp trijų valstybių ir jų sušvelninimo, jei tai leis epidemiologinė situacija.

"Baltijos burbulas" veikė nuo šių metų gegužės. Tačiau dėl padidėjusio sergamumo Estijoje ir Lietuvoje Latvijos Respublika abi šalis įtraukė į "geltonąjį sąrašą".

"Saugodami savo žmonių sveikatą turime vengti pavasario situacijos, kai sienos tarp mūsų šalių buvo beveik visiškai uždarytos", — pasakė Reinsalu.

Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas užsienio politikos klausimams ir buvo aptartas Latvijos siekis tapti JT Saugumo Tarybos nare 2026–2027 metais.

Praėjusią savaitę Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir jo kolega iš Latvijos Edgaras Rinkevičius pažadėjo, kad "Baltijos burbulas" anksčiau ar vėliau bus atkurtas.

Rinkevičius to susitikimo metu pareiškė, kad Ryga nepadidino sergamumo ribos iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų kaip jos kaimynės, nes buvo nuspręsta laikytis epidemiologų patarimo, kurie ragino nieko nekeisti.

Anot jo, "Baltijos burbulas" bus atkurtas priklausomai nuo situacijos su koronavirusu Baltijos ir ES šalyse.

Šiuo metu Estijoje nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiau kaip 3,3 tūkstančio koronaviruso atvejų, daugiau nei 2,6 tūkstančio žmonių pasveiko, 64 mirė. Palyginimui, Lietuvoje — daugiau nei 4,6 tūkstančio viruso atvejų, 92 žmonės mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 33,5 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1 milijonas žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Baltijos šalys, Estija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Liepoja

Lietuviai išgelbėjo turizmo sezoną Latvijoje

(atnaujinta 08:49 2020.10.01)
Pasak turizmo specialisto, birželis ir rugpjūtis Latvijos Liepojoje buvo geriausi per penkerius metus, tačiau vis tiek ne tik kaimyninės respublikos piliečių sąskaita

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Turizmo sezonas Liepojoje ir Kuržemėje buvo sėkmingas turistų iš Lietuvos ir Rygos gyventojų dėka, praneša Sputnik Latvija.

© AFP 2020 / Tony Matelli / Timothy A. Clary

Turizmo sezonas Liepojoje prasidėjo birželį, iškart po to, kai buvo panaikintas nepaprastasis režimas. Iš pradžių svečių srautas buvo nedidelis, tačiau liepos mėnesį turistų jau buvo daug.

Liepojos regioninio turizmo informacijos biuro vadovė Inta Šorina papasakojo, kad birželis ir rugpjūtis Liepojoje buvo geriausi per penkerius metus.

"Labai daug svečių iš Lietuvos, taip pat iš Rygos, Latvijos gyventojų, kurie daugelį metų nekeliavo po šalį", — pasakė ji.

Siekdama paremti verslininkus ir pritraukti turistus, Liepojos miesto taryba surengė projektų konkursą ir skyrė finansavimą jiems įgyvendinti. Tad turizmo sezonas Liepojoje buvo daug sėkmingesnis nei Rygoje.

Vienas iš paaiškinimų galėtų būti tas, kad Latvijos sostinės gyventojai norėjo atsipalaiduoti už jos ribų, todėl jie vyko į regionus, pirmiausia į Kuržemę.

Šorina papasakojo, kad turistų srautas į vakarinę pakrantę buvo nepalyginamai didesnis nei kituose regionuose.

"Manau, kad rygiečiai labai norėjo pabėgti iš sostinės. Taip buvo ir su lietuviais — kauniečiai ir vilniečiai ieškojo galimybės nuvažiuoti iš didmiesčio prie jūros", — pasakė ji.

Pažymima, kad turistų srautas iš Lietuvos staiga nutrūko po rugsėjo 3 dienos, kai sprogo "Baltijos burbulas".

"Baltijos burbulas" — regione panaikinti apribojimai tarpvalstybinėms kelionėms tarp Baltijos šalių šių šalių gyventojams. Jis galiojo nuo gegužės, tačiau dėl padidėjusio sergamumo Lietuvoje ir Estijoje Latvija įtraukė abi šalis į "geltonąjį sąrašą".

Latvijoje koronavirusas nustatytas 1729 žmonėms, 37 mirė.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 33,5 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1 milijonas žmonių.

Tegai:
turizmas, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Ženeva žada turistams "kišenpinigius"
Lietuvoje gali būti sutrumpintas turistų izoliacijos laikas
Italijoje turistui skirta 1 000 eurų bauda už bandymą išvežti smėlį
Ruduo

Šiemet rugsėjo mėnuo buvo pats šilčiausias per visą matavimų laikotarpį

(atnaujinta 18:28 2020.10.01)
Kaip pabrėžiama, tokios vidutinės oro temperatūros reiškia, jog visas arba beveik visas rugsėjis pajūryje buvo meteorologinės vasaros mėnuo

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Šių metų rugsėjis buvo pats šilčiausias per visą matavimų laikotarpį, rašo "Orai ir klimatas Lietuvoje" Facebook paskyroje.

Ruduo
© Sputnik / Виталий Аньков

"2020 metų rugsėjis buvo pats šilčiausias XXI amžiuje ir vienas šilčiausių per visą matavimų laikotarpį!" — rašoma pranešime.

Vilniuje rugsėjo vidutinė oro temperatūra buvo +14,7 °C, Kaune +14,9 °C, Klaipėdoje +16,1 °C.

Kaip pabrėžiama, tokios vidutinės oro temperatūros reiškia, jog visas arba beveik visas rugsėjis (pajūryje) buvo meteorologinės vasaros mėnuo.

Meteorologinė vasara yra tuomet, kai vidutinė oro temperatūra +15 °C ir daugiau laipsnių.

Taip pat pranešta, kad kritulių rugsėjį buvo nedaug, o saulėtų valandų Vilniuje buvo 1,42 karto daugiau (213 val.).

Tegai:
Lietuva, orai, ruduo
Dar šia tema
Lietuvoje vis dar tęsiasi hidrologinė sausra
Aštuoniuose Lietuvos miestuose pasiektas temperatūros rekordas
Atmosferos frontas į Lietuvą atneš labiau rudeniui būdingą šilumą