Vištos, archyvinė nuotrauka

VMVT bandys spręsti kovos su salmonelėmis paukštynuose klausimus

19
(atnaujinta 10:01 2019.08.10)
Seminaro dalyviai aptarė paukščių vakcinavimo nuo salmoneliozės programą, biologinio saugumo priemones, būtinas taikyti paukštynuose, atliekamus laboratorinius tyrimus ir bakterijų padermių nustatymo metodu

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Vakar Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko seminaras "Vištų dedeklių vakcinacija nuo salmoneliozės", rašoma tarnybos pranešime.

Susirinkusieji svarstė, kaip paukštynuose užkirsti kelią žmonių ir gyvūnų infekcinei ligai — salmoneliozei, aptarė salmonella spp štamo plitimo Europos Sąjungoje keliamas problemas.

Pasak VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos, specialistai šiemet paruošė ir Europos Komisijai patvirtinti pateikė nacionalinę Salmoneliozės kontrolės programą. Pavyko pasiekti, kad šios programos priemonių įgyvendinimui būtų skirtos Europos Sąjungos lėšos.

"Bus kompensuojamos specialios vakcinos prieš salmoneliozę įsigijimo išlaidos. Tai didelė pagalba paukščius auginančioms įmonėms. Jos turės galimybę ne tik pasinaudoti nemokamomis vakcinomis ir pradėti vykdyti vakcinavimo programas, bet ir taikyti kitas efektyvias paukščių pulkų sveikatinimo priemones. Salmonelių kontrolei svarbu, kad būtų taikomas visas prevencinių priemonių kompleksas, o vakcinacija yra viena iš tokių priemonių", — sako VMVT direktorius.

Seminaro dalyviai aptarė paukščių vakcinavimo nuo salmoneliozės programą, biologinio saugumo priemones, būtinas taikyti paukštynuose, atliekamus laboratorinius tyrimus ir bakterijų padermių nustatymo metodus. Susirinkusieji aktyviai diskutavo apie infekcinių ligų prevencijos ir biologinio saugumo priemones, tinkamą gyvūnų šėrimą ir girdymą, laikymo sąlygas, gyvūnų gerovės užtikrinimą, užkrečiamųjų ligų stebėseną ir tyrimus, domėjosi imuniteto susidarymo klausimais.

Salmonelių sukelta infekcija yra bakterinė žarnyno liga. Žmonės dažniausiai ja užsikrečia per užterštą vandenį, maistą, nesilaikydami elementarių higienos reikalavimų.

19
Tegai:
paukštynas, vakcinacija, paukščiai
Dar šia tema
Lietuvoje nustatyta, kur dažniausiai vaikai užsikrėtę žarnyno infekcijomis