Ryga

Ekspertas: Latvijos valdininkai pasirengę didinti minimalią algą dėl savo atlyginimų

26
(atnaujinta 15:19 2019.08.15)
Tuo metu Latvijos biudžetas kenčia nuo lėšų trūkumo, todėl mažai tikėtina, kad šiai iniciatyvai atsiras pinigų, mano ekonomistas Dainis Zelmenis

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Latvijos konservatoriai pažadėjo nustatyti neapmokestintą 500 eurų minimalią pensiją, praneša Sputnik Latvija.

Valdančiosios koalicijos plėtros taryba pradėjo diskusiją apie galimybę jau kitais metais padidinti minimalų atlyginimą ir neapmokestinamąjį minimumą iki 500 eurų. Finansų ministerijai buvo patikėta jau pirmadienį pateikti skaičiavimus, kiek tai kainuos biudžetui.

Interviu Sputnik Lietuva Stradinio universiteto docentas, ekonomikos mokslų daktaras Dainis Zelmenis teigė, kad skeptiškai vertina šią iniciatyvą dėl daugelio priežasčių.

"Mano manymu, visa paslaptis ta, kad valdininkų atlyginimai tam tikru būdu priklauso nuo minimalaus atlyginimo. Ten yra kažkoks koeficientas... Todėl jie noriai eina kelti minimalią algą", — sakė jis.

Pasak jo, Latvijos biudžetas kenčia nuo pinigų trūkumo. Jo manymu, jie greičiausiai neras lėšų šiai iniciatyvai įgyvendinti.

Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
© Sputnik /
Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
26
Tegai:
biudžetas, alga, Latvija
Dar šia tema
Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių pagal skurde gyvenančių vaikų skaičių
Ekonomistas: vargšų skaičius Lietuvoje atspindi tikrąją šalies padėtį
Nykstančio krašto sunkumai: ką rodo BVP augimas Lietuvoje