Ukrainos pasas

Latvijos restoranų savininkas paragino įleisti į šalį ukrainiečius indų plauti

30
(atnaujinta 13:41 2019.09.05)
Pasak verslininko, latviams pagal įstatymą už indų plovimą reikia mokėti vidutinį atlyginimą šalyje, o ukrainiečiai galės dirbti ir už mažesnį

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Latvijos restoranų draugijos vadovas Janis Enzis paragino tautiečius nebijoti ukrainiečių, kurie plaus indus viešojo maitinimo įstaigose, atvykimo. Taip jis pasakė, kaip praneša leidinys "Baltijas Balss", televizijos kanalo "TV3" žinių laidoje.

"Aš raginu Latvijos gyventojus nebijoti, kad atvažiuos šimtai ukrainiečių, kurie plaus indus restoranuose! Tai nėra konkurencija", — pabrėžė Enzis.

Anot Enzio, būtina leisti į šalį atvykti trūkstamiems darbuotojams, kuriems bus mokamas vidutinis atlyginimas toje srityje, kurioje jie dirba.

"Indų plovėjui mes negalime mokėti vidutinio atlyginimo šalyje", — pažymėjo jis.

Remiantis Ukrainos socialinės politikos ministerijos duomenimis, kasmet į sezoninius darbus į užsienį išvyksta iki devynių milijonų žmonių, neskaičiuojant nelegalių migrantų. Be to, pastaraisiais metais šie rodikliai sparčiai auga, todėl kyla ekonominės problemos pačioje Ukrainoje. Remiantis "Eurostat" duomenimis, dauguma ukrainiečių pasirenka Lenkijos darbo rinką.

30
Tegai:
darbo migrantai, Latvija, Ukraina
Dar šia tema
Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
Politologas: Lietuva "išstūmė" savo gyventojus, kad atvyktų darbo migrantai
Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis