Talinas, archyvinė nuotrauka

Estija ištirs galimybę pastatyti atominę elektrinę

39
(atnaujinta 16:24 2019.09.06)
Estijos susidomėjimas branduoline energija yra susijęs su Europos planais iki 2050 metų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki nulio, dėl šios priežasties "dabartinė Estijos skalūnų energija gali nugrimzti į užmarštį"

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Estijos ekonomikos ministerija atliks išsamią kelių šimtų tūkstančių eurų vertės galimos atominės elektrinės statybos analizę, praneša ERR su nuoroda į ministerijos Energetikos departamento vadovą Jaanusą Uigą.

Estijos susidomėjimas branduoline energija yra susijęs su Europos planais iki 2050 metų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki nulio. Dėl šios priežasties "dabartinė Estijos skalūnų energija gali nugrimzti į užmarštį".

"Iš galimų sprendimų turime vėjo parkus, saulės baterijas ir energijos kaupyklas. Bet jau turėtume galvoti apie tai, ką veiksime po 2030 metų. Tai yra, kokias naujas technologijas jau turime ir kokias Estija turėtų įsigyti. O branduolinė energija yra viena iš galimybių", — sakė Uiga.

Jis pridūrė, kad prieš pradedant statybas būtina atlikti didelio masto parengiamuosius darbus: apmokyti personalą ir sukurti priežiūros ir kompetencijos centrą. Be to, anot pareigūno, vietos gyventojai neturėtų prieštarauti atominės elektrinės statybai.

2017 metais Lietuva pripažino grėsme nacionaliniam saugumui 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus statomą Astravo AE. Lietuva pažadėjo nepirkti elektros energijos, kuri bus gaminama objekte. Pirmąjį Astravo AE bloką planuojama pradėti eksploatuoti iki 2019 metų pabaigos.

39
Tegai:
energija, Europa, Estija
Dar šia tema
Lietuvos deputatas paskelbė "koaliciją" prieš "Astravo monstrą"
Ir tu, Latvija?! Ryga išdavė Lietuvą kovoje su Astravo AE
Lietuva nusipirks milijonus jodo tablečių avarijos Baltarusijos AE atvejui
Linkevičius kaltina Minską dėl "per greitos" Astravo AE statybos
Mokslininkas papasakojo, kodėl Hitleris nesugebėjo sukurti savo atominės bombos
Išardyti elektros linijas. Lietuvai liko vienintelis būdas užkirsti kelią Astravo AE