Turistai

Estija bijo prarasti dalį turistų Suomijos dėl Rusijos

50
(atnaujinta 09:55 2019.09.18)
Įvedus elektronines vizas Rusijos Federacijoje, keliautojai iš Suomijos, pasirinkdami tarp kelionės į Sankt Peterburgą ir į Taliną, gali pasirinkti ne pastarąjį, mano Estijos diplomatas

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Turistų srautas iš Suomijos į Estiją gali smarkiai sumažėti dėl to, kad nuo spalio 1 dienos Rusija įvedė elektronines vizas užsieniečiams, norintiems aplankyti Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį. Apie tai "ERR" portalui pasakojo Estijos ambasados ​​turizmo klausimais atašė Ilona Kbejan.

Anot jos, Rusija sėkmingai plėtoja turizmo industriją, be kita ko, įvedusi elektroninių vizų išdavimą.

"Vasaros pradžioje vizų įforminimas buvo supaprastintas kelionėms į Kaliningradą ir Tolimuosius Rytus. Tai greitai parodė gerus rezultatus, greitai išaugo turistų skaičius. Dabar atsiras ir naujų vietų, į kurias galima atvykti su elektronine viza — tai Sankt Peterburgas ir Leningrado sritis", — pareiškė atašė.

Kbean įsitikinusi, kad naujoji Rusijos vizų sistema "turi didelį potencialą, kad neigiamai paveiktų turistų iš Suomijos keliones į Estiją", nes pasirinkdami tarp Sankt Peterburgo ir Talino, jie greičiausiai teiks pirmenybę Rusijos miestui.

Tai, pasak Kbejan, yra dėl gero susisiekimo tarp Suomijos ir Sankt Peterburgo ir turiningo Rusijos šiaurinės sostinės kultūrinio gyvenimo.

Praėjusią savaitę Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas patvirtino 53 šalių, kurių piliečiai galės apsilankyti Sankt Peterburge ir Leningrado srityje su elektronine viza, sąrašą.

Elektroninis vizų režimas įsigalios nuo spalio 1 dienos.

Pagal pasirašytą įsakymą į sąrašą buvo įtrauktos visos Europos Sąjungos šalys, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Estiją. Sąrašas yra toks pat, koks galioja užsienio valstybėms, kurių piliečiai gali aplankyti Kaliningrado sritį su elektronine viza.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį įsigaliojo liepos 1 dieną.

Naujausiais duomenimis, per du mėnesius apie 40 tūkstančių užsienio piliečių gavo elektronines vizas, o tai yra keturis kartus daugiau nei planuota. Dažniausiai dėl vizų kreipiasi Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

50
Tegai:
turizmas, Suomija, Rusija, Estija, elektroninė viza, viza
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)
Dar šia tema
Lietuviai galės keliauti po Baltarusiją be vizos
Kaliningradas paaiškino, kodėl lietuviai dažniau nei kiti kreipiasi dėl vizos
Nuo liepos 1 dienos apie 40 tūkst. užsieniečių gavo e-vizą į Kaliningradą
Rusija galvoja, kaip padidinti turistų srautą
Kuras, archyvinė nuotrauka

Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 07:41 2020.06.01)
Praėjusią savaitę Latvijos ir Estijos sostinėse dujų kainos pakilo, tačiau Lietuvoje jos nepasikeitė

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Rygoje, "Circle K" degalinėse, 95 klasės benzinas pabrango 5,7 % iki 1,054 euro už litrą, dyzelinas — 4,3 % iki 0,964 euro už litrą, rašo Bb.lv.

Vilniuje 95 klasės dujų ir dyzelino kainos nesikeitė ir sudarė atitinkamai 0,935 ir 0,835 euro už litrą.

Taline, "Circle K" degalinėse, 95-asis benzinas pabrango 2,6 % iki 1,179 euro už litrą, dyzelinio kuro kaina nepasikeitė — 0,999 euro už litrą.

Dujų kaina Rygoje išliko ta pati — 0,465 euro už litrą, Vilniuje ji padidėjo 4,4 % iki 0,479 euro, o Taline sumažėjo 1,1 % iki 0,56 euro už litrą.

Tegai:
kainos, kuras, Baltijos šalys
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai nėra pasirengę netikėtoms išlaidoms
Įvardyti tankiausiai apgyvendinti Europos regionai
Rygos priemiestis, kur buvo rasta Petro Didžiojo laikų kareivių kapavietė, archyvinė nuotrauka

Rygos pakraštyje rasta Petro Didžiojo laikų karių kapavietė

(atnaujinta 14:09 2020.05.28)
Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rygos pakraštyje, Stopinsko teritorijoje, tiesiant aukštos įtampos liniją, buvo rasta šimtametė nežinomų kareivių kapavietė. Kaip išsiaiškino archeologai, palaikai priklauso Petro I kariškiams, dalyvavusiems miesto apgultyje, praneša LSM.

Karinis paradas, skirtas pergalės Didžiajame Tėvynės kare 74-osioms metinėms paminėti, 2019 metų gegužės 9 diena
© Sputnik / Алексей Куденко

Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams. Pasak archeologo Uldio Kaleis, laidojimas datuojamas 1700-ųjų pradžioje.

"Tiksliau, remiantis istorine situacija, tai yra 1709 metai. Tada Petro Didžiojo karinės pajėgos apsupo Rygą. Šie kariai yra šių pajėgų dalis. Rasti objektai tai liudija. Aprangos detalės, sagos, ginklų atjungimo mechanizmai, kulkos", — sakė archeologas.

Mokslininkas pasakoja, kad prieš tris šimtmečius šioje vietoje buvo įsikūręs Dreilingshofo dvaras, o 1709 metais, Šiaurės karo ir Rygos apgulties metu, pastate buvo įsikūrusi maršalo Boriso Šeremetjevo karinė lauko stovykla.

Istorikas Dainis Pozinsas priminė, kad šiuolaikinės Latvijos teritorija buvo vienas iš pagrindinių "Petro epochos" karinių operacijų vietų, kai Rusijos caras bandė išvaryti švedus iš Rygos, kovodamas dėl prieigos prie Baltijos jūros. Pasak istoriko, kovos buvo labai nuožmios ir baigėsi Petro Didžiojo kariuomenės pergale.

Tegai:
Ryga, palaikai, kariai
COVID-19

Šešiose savivaldybėse artimiausiu metu bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų

(atnaujinta 16:43 2020.06.01)
Pirmadienio duomenimis, sergamumo šalyje rodiklis yra 4,3 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Šešiose savivaldybėse – Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonų – visą savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų koronaviruso infekcijai (COVID-19) nustatyti nei kitose savivaldybėse, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Nuo birželio 1 dienos profilaktinis testavimas Lietuvoje vykdomas pagal naująją tvarką — atsižvelgiant į savivaldybių epidemiologinius rodiklius. Per 14 dienų sergamumas COVID-19 infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, šiose savivaldybėse viršijo Lietuvos vidurkį.

Pirmadienio duomenimis, sergamumo šalyje rodiklis yra 4,3 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų.

Pagal naująją tvarką, testavimo apimtys bus didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumas didesnis nei šis rodiklis. SAM duomenimis, tokia situacija yra Vilniaus rajono (37,9), Lazdijų rajono (16,4), Vilniaus miesto (10,9), Ignalinos rajono (6,9), Šalčininkų rajono (6,6) ir Skuodo rajono (6,2) savivaldybėse.

Nuo pirmadienio iki sekmadienio Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonų savivaldybėse profilaktiškai bus tiriami visų gydymo, taip pat globos ir slaugos įstaigų, išskyrus vaikų globos įstaigas, darbuotojai.

Ligoninėse gydomi pacientai, taip pat slaugos, globos įstaigose globojami žmonės šiose šešiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka. Per savaitę turės būti ištiriama nuo 5 iki 10 proc. tuo metu įstaigoje esančių pacientų ar gyventojų.

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui — dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Nuo pirmadienio profilaktinis testavimas Lietuvoje vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius. Planuojama, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys NVSC specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami pakartotiniai tyrimai.

Privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip buvo iki šiol. Jie bus tikrinami tik tuo atveju, jei pajaus COVID-19 infekcijai būdingus simptomus.

Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyti 1678 koronaviruso atvejai, pasveiko 1236 žmonės, mirė 70.

Respublikoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
Lietuva, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas paaiškino, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis
Kasiulevičius mano, kad Lietuvos COVID-19 situaciją tikslinga lyginti su Lenkija