Turistai

Estija bijo prarasti dalį turistų Suomijos dėl Rusijos

53
(atnaujinta 09:55 2019.09.18)
Įvedus elektronines vizas Rusijos Federacijoje, keliautojai iš Suomijos, pasirinkdami tarp kelionės į Sankt Peterburgą ir į Taliną, gali pasirinkti ne pastarąjį, mano Estijos diplomatas

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Turistų srautas iš Suomijos į Estiją gali smarkiai sumažėti dėl to, kad nuo spalio 1 dienos Rusija įvedė elektronines vizas užsieniečiams, norintiems aplankyti Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį. Apie tai "ERR" portalui pasakojo Estijos ambasados ​​turizmo klausimais atašė Ilona Kbejan.

Anot jos, Rusija sėkmingai plėtoja turizmo industriją, be kita ko, įvedusi elektroninių vizų išdavimą.

"Vasaros pradžioje vizų įforminimas buvo supaprastintas kelionėms į Kaliningradą ir Tolimuosius Rytus. Tai greitai parodė gerus rezultatus, greitai išaugo turistų skaičius. Dabar atsiras ir naujų vietų, į kurias galima atvykti su elektronine viza — tai Sankt Peterburgas ir Leningrado sritis", — pareiškė atašė.

Kbean įsitikinusi, kad naujoji Rusijos vizų sistema "turi didelį potencialą, kad neigiamai paveiktų turistų iš Suomijos keliones į Estiją", nes pasirinkdami tarp Sankt Peterburgo ir Talino, jie greičiausiai teiks pirmenybę Rusijos miestui.

Tai, pasak Kbejan, yra dėl gero susisiekimo tarp Suomijos ir Sankt Peterburgo ir turiningo Rusijos šiaurinės sostinės kultūrinio gyvenimo.

Praėjusią savaitę Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas patvirtino 53 šalių, kurių piliečiai galės apsilankyti Sankt Peterburge ir Leningrado srityje su elektronine viza, sąrašą.

Elektroninis vizų režimas įsigalios nuo spalio 1 dienos.

Pagal pasirašytą įsakymą į sąrašą buvo įtrauktos visos Europos Sąjungos šalys, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Estiją. Sąrašas yra toks pat, koks galioja užsienio valstybėms, kurių piliečiai gali aplankyti Kaliningrado sritį su elektronine viza.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį įsigaliojo liepos 1 dieną.

Naujausiais duomenimis, per du mėnesius apie 40 tūkstančių užsienio piliečių gavo elektronines vizas, o tai yra keturis kartus daugiau nei planuota. Dažniausiai dėl vizų kreipiasi Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

53
Tegai:
turizmas, Suomija, Rusija, Estija, elektroninė viza, viza
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (26)
Dar šia tema
Lietuviai galės keliauti po Baltarusiją be vizos
Kaliningradas paaiškino, kodėl lietuviai dažniau nei kiti kreipiasi dėl vizos
Nuo liepos 1 dienos apie 40 tūkst. užsieniečių gavo e-vizą į Kaliningradą
Rusija galvoja, kaip padidinti turistų srautą
Skinest Baltija

Konstitucinis Teismas pritarė Lietuvos vyriausybės sprendimui uždrausti darbą su "Skinest"

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Kadangi Latvijoje įmonei buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tai automatiškai gali būti laikoma grėsme nacionaliniam saugumui, mano teismas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.

Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.

"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.

Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.

Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.

2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.

Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.

Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Baltijos šalys
NATO karys

Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf"

(atnaujinta 10:07 2021.03.05)
Šios pratybos, vykstančios du kartus per metus Baltijos šalyse, specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Estijoje prasidėjo NATO pratybos "Furious Wolf", kuriose dalyvauja antžeminiai aviacijos ugnies koreguotojai ir NATO orlaivių įgulos, pranešė Estijos gynybos pajėgų štabas.

Minsko srities poligone savaeigis artilerijos dalinys (ACS) Msta-S
© Sputnik / Евгений Биятов

Du kartus per metus Baltijos šalyse vykstančios pratybos "Furious Wolf" yra specialiai sukurtos integruoti oro ir sausumos operacijas.

Pratybos vyksta tiek Lietuvoje, Šiaulių oro bazėje, tiek Estijoje, kariniame Tapos mieste ir Rakverės miesto apylinkėse.

"Ketvirtadienį Rakverėje aviacijos koreguotojai dirbo kartu su Italijos oro pajėgų naikintuvų įgulomis, kurios pakilo iš Šiaulių oro bazės. Kitą savaitę  pratybose dalyvaus Vokietijos oro pajėgų naikintuvai "Eurofighter Typhoon", kurie yra įsikūrę Emario oro bazėje, netoli Talino", — rašoma pranešime.

Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų patruliuoti ore, todėl oro policijos misiją nuo 2004 metų balandžio mėn. (po įstojimo į NATO) Šiaurės Atlanto aljanso šalyse vykdo lėktuvai, įsikūrę Lietuvoje, Zoknių aerodrome, penkių kilometrų atstumu nuo Šiaulių, ir Emario oro bazėje, kuri nuo 2014 metų tapo papildoma NATO orlaivių dislokacijos platforma.

Tegai:
pratybos, NATO, Estija
Dar šia tema
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Jų negalima rasti": Rusija stato naujus slaptus raketnešius
VSD pavadino Rusiją "didžiausia grėsme" Lietuvai
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras