Latviški Šprotai, archyvinė nuotrauka

Latvijos šprotų gamintojo įranga parduota Rusijai

77
(atnaujinta 12:37 2019.10.01)
Dalį įrangos įsigijo "EnergoMehProm" Kaliningrado srityje. Šios įmonės vadovas yra ir žvejybos ūkio "Už Tėvynę" technikos direktorius

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Po vienos didžiausių Latvijos žuvies perdirbimo įmonių "Sabiedrība IMS" bankroto jos įranga atiteko konkurentams Rusijoje, praneša Sputnik Lietuva.

Anksčiau "Sabiedrība IMS" dirbo du šimtai žmonių. Moderni įranga darbui buvo įsigyta iš Europos fondų lėšų — jos kaina sudarė daugiau nei tris milijonus eurų.

Tačiau Rusijai uždraudus Baltijos šprotų importą, įmonė susidūrė su sunkumais — nesugebėjo sukurti naujų rinkų. 2017 metais elektros prekybos bendrovė "Geton Energy" pareikalavo paskelbti "Sabiedrībai IMS" nemokia.

Kad sumokėtų kreditoriams, įmonė aukcione pardavė savo įrangą. Ją už 1,2 milijono eurų nusipirko maisto paslaugų įmonė "Zītari LZ".

Juris Zeltinsas, "Zītari LZ" vykdomasis direktorius, pažymėjo, kad jo įmonės įsigyta įranga parduodama kitoms šalims — Ukrainai, Baltarusijai, Rusijai. Pati įmonė neplanuoja užsiimti žuvų perdirbimu.

"[Įrangą] IMS išgabeno į Kaliningradą, bet ne visą", — sakė jis.

Kaliningrade bankrutavusios Latvijos įmonės įrangą įsigijo įmonė "EnergoMehProm", kurios vadovas yra ir žuvininkystės ūkio "Už Tėvynę" technikos direktorius.

"Šis ūkis jau nusipirko žvejybos laivą Latvijoje. Pastaraisiais metais įmonė plečia savo gamybą, kad pakeistų šprotų tiekimą iš Latvijos ir patektų į Europos rinką", — sako Sputnik Latvija.

2015 metų birželio mėnesio pradžioje "Rosselchoznadzor" uždraudė žuvų produktų importą iš Latvijos ir Estijos į Rusiją dėl daugybės pažeidimų, tokių kaip konservuoto maisto produktuose rasto kancerogeno benzopirolio. 2017 metų gruodžio mėnesio viduryje dvi Baltijos šalių įmonės gavo leidimą atnaujinti tiekimą.

Baltijos šalyse tai buvo vertinama kaip politinis sprendimas, kurį lėmė nuolatinis santykių su kaimynu Rytuose blogėjimas. Latvijos šprotų įmonės patyrė didelių nuostolių ir dabar bando ieškoti rinkų kitose šalyse, ypač jas traukia Kinija.

Informacinės agentūros žuvininkystės klausimais vadovas Aleksandras Saveljevas interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad Baltijos žvejybos pramonę galima tik atjausti, o Rusijos žuvies produktų gamintojai "išgyvena renesansą" ir sėkmingai pakeitė Baltijos šprotus ir kitus žuvies produktus pakankamais kiekiais.

77
Tegai:
šprotai, Rusija, Latvija
Dar šia tema
Įkyri idėja: kodėl Baltijos šalys JT GA sesijoje klimato klausimais prakalbo apie Rusiją
Ukrainos delegacijos ETPA vadovė pasisakė už dialogą su Rusija
Ekspertas: Rusija gali tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų
Rygos priemiestis, kur buvo rasta Petro Didžiojo laikų kareivių kapavietė, archyvinė nuotrauka

Rygos pakraštyje rasta Petro Didžiojo laikų karių kapavietė

(atnaujinta 14:09 2020.05.28)
Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rygos pakraštyje, Stopinsko teritorijoje, tiesiant aukštos įtampos liniją, buvo rasta šimtametė nežinomų kareivių kapavietė. Kaip išsiaiškino archeologai, palaikai priklauso Petro I kariškiams, dalyvavusiems miesto apgultyje, praneša LSM.

Karinis paradas, skirtas pergalės Didžiajame Tėvynės kare 74-osioms metinėms paminėti, 2019 metų gegužės 9 diena
© Sputnik / Алексей Куденко

Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams. Pasak archeologo Uldio Kaleis, laidojimas datuojamas 1700-ųjų pradžioje.

"Tiksliau, remiantis istorine situacija, tai yra 1709 metai. Tada Petro Didžiojo karinės pajėgos apsupo Rygą. Šie kariai yra šių pajėgų dalis. Rasti objektai tai liudija. Aprangos detalės, sagos, ginklų atjungimo mechanizmai, kulkos", — sakė archeologas.

Mokslininkas pasakoja, kad prieš tris šimtmečius šioje vietoje buvo įsikūręs Dreilingshofo dvaras, o 1709 metais, Šiaurės karo ir Rygos apgulties metu, pastate buvo įsikūrusi maršalo Boriso Šeremetjevo karinė lauko stovykla.

Istorikas Dainis Pozinsas priminė, kad šiuolaikinės Latvijos teritorija buvo vienas iš pagrindinių "Petro epochos" karinių operacijų vietų, kai Rusijos caras bandė išvaryti švedus iš Rygos, kovodamas dėl prieigos prie Baltijos jūros. Pasak istoriko, kovos buvo labai nuožmios ir baigėsi Petro Didžiojo kariuomenės pergale.

Tegai:
Ryga, palaikai, kariai
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 11:23 2020.05.28)
Priešingai nei Latvija, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis.

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai mokantys anglų kalbą, neišsilaikys. <...> Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas