Talinas

Politologas: ES gali pareikalauti, kad Estija priimtų Afrikos pabėgėlius

23
(atnaujinta 22:20 2019.10.11)
Turbūt, respublika ir toliau bandys apriboti ukrainiečių atvykimą į šalį. Tačiau šis sprendimas gali nesiderinti su Europos standartais, mano ekspertas Rodionas Denisovas

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Komentuodamas Estijoje pasiūlytą iniciatyvą sugriežtinti nelegalios darbo jėgos rinkos kontrolę, politologas ir publicistas Rodionas Denisovas interviu Sputnik Lietuva pasakė, kad migrantų "iš rytų", ypač iš Ukrainos, antplūdžio problema iš tiesų įgavo rimtą mastą.

Nauja iniciatyva dėl nelegalios darbo jėgos rinkos kontrolės sugriežtinimo buvo pasiūlyta dėl fiktyvių schemų, kurias Estijos darbdaviai naudoja samdydami migrantus. Pažymima, kad dėl to respublikos biudžetas 2018 ir 2019 metais negavo 14 milijonų eurų.

"Manau, kad bet kokiu atveju tęsis kažkokie bandymai apriboti ukrainiečių atvykimą į Estiją, nes jie tikrai pradeda kelti problemų. <...> Bet kokiu atveju bus imamasi, jei ne tokių, tai kitų priemonių tam, kad būtų apribotas jų atvykimas čia. Kitas klausimas — kiek tai pavyks ir ar tai suderinama su kai kuriais visos Europos sprendimais, standartais ir panašiai", — pažymėjo politologas.

Ekspertas padarė prielaidą, kad ES gali paraginti Estiją atidaryti sienas pabėgėliams iš Afrikos ar Artimųjų Rytų, kuriuos jau galima pamatyti šalies gatvėse.

"Aš manau, kad Europos Sąjunga pasakys: "Tada, jei nenorite ukrainiečių, priimkite pabėgėlius iš Afrikos šalių" ir panašiai. Kol kas, beje, pastarųjų Estijoje nėra tiek daug, nors taip pat jau pasirodo, nepaisant to, kad ta pati Estijos vidaus reikalų ministerija sako, kad jie beveik neatvyksta čia ir iš viso niekas nebus priimtas. Tuo tarpu, žmonių iš ten jau taip pat gana daug matoma gatvėse. Sakoma, kad jie yra studentai, bet aš nelabai tuo tikiu", — pasakė jis.

Denisovas pabrėžė, kad atlyginimas, kurį darbdavys turi mokėti nelegalui, labai skiriasi nuo atlyginimo, kurio paprašys oficialiai įdarbintas darbuotojas. Kaip pažymėjo politologas, žinoma, darbdaviai "rinksis tokias schemas, kurios sumažins išlaidas šiems darbuotojams".

Ekspertas pažymėjo, kad artimiausiu metu vis auganti imigracijos problema gali priversti Estijos valdžią visiškai apriboti ukrainiečių atvykimą į respubliką.

"Iki šiol kokių nors didelių problemų nusikalstamumo požiūriu čia nebuvo, tačiau kai kurie tokie klausimai jau pradeda kilti. Tai, kad Estijos spaudoje beveik kiekvieną dieną pradeda rodytis informacija, kad "tie buvo išsiųsti, tais užsiėmė" ir panašiai... Manau, kad bus imtasi kažkokių priemonių, kad praktiškai užkirsti kelią jų antplūdžiui čia", — padarė išvadą jis.
23
Tegai:
migrantai, Ukraina, Estija
Dar šia tema
Per pastaruosius devynerius metus migrantų skaičius pasaulyje padidėjo 51 mln.
Kaip dirba Lietuva: vietinių ir migrantų darbo "kančios"
JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
Pasaulio bankas: migrantai padės Europos ir Centrinės Azijos ekonomikai
Ekspertas atskleidė, kuri buvusi TSRS šalis lyderiauja pagal migrantų antplūdį