Ryga, archyvinė nuotrauka

Rygoje badaujantis rusas reikalauja atleisti uošvę nuo latvių kalbos egzamino

13
(atnaujinta 22:38 2019.10.16)
Prieš penkerius metus į Latviją persikėlusi šeima nori gauti leidimą nuolat gyventi valstybėje, tačiau, pasak ruso, žmonos motina serga demencija ir negali laikyti latvių kalbos egzamino

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Su šeima į Latviją 2014 metais persikėlęs Rusijos pilietis Kirilas Ivanovas paskelbė bado streiką, nes Pilietybės ir migracijos reikalų tarnyba nurodė jo uošvei, kuriai diagnozuota demencija, laikyti latvių kalbos egzaminą.

Persikėlusi į Latviją, Ivanovo žmona gavo leidimą nuolat gyventi. Šeima norėjo, kad vyro uošvė, kuri, pasak jo, kenčia nuo demencijos, taip pat gautų leidimą gyventi.

Pagal įstatymą, norint gauti dokumentą, būtina išlaikyti valstybinės kalbos egzaminą.

Sveikatos inspekcijai padarius išvadą, kad žmogus nesugeba mokytis, egzamino galima nelaikyti. Tai taikoma ir pacientams, sergantiems demencija.

"Nuo balandžio iki rugsėjo Sveikatos inspekcijos ekspertas nepateikė atsakymo apie uošvės būklę. Dėl to, po kelių skambučių, nė karto nepriėmęs moters, ekspertas parašė, kad "jo atliktas tyrimas neatskleidė jokių kliūčių išmokti kalbą ir išlaikyti egzaminą", — Facebook parašė Ivanovas.

Vyras pradėjo bado streiką, nes mano, kad šis sprendimas prieštarauja įstatymams.

Sveikatos inspekcija teigė, kad patikrins šią informaciją. Pilietybės ir migracijos reikalų tarnybos atstovas Marisas Gorbunovsas žurnalistams sakė, kad moteriai nebus uždrausta būti Latvijoje. Jai tiesiog teks gauti leidimą laikinai gyventi, kuris atnaujinamas kartą per metus.

Latvijoje gyvena beveik du milijonai žmonių, iš jų 40 procentų yra rusakalbiai. Respublikoje yra viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalbai suteiktas užsienio kalbos statusas.

Praėjusiais metais Latvija priėmė Švietimo įstatymo pataisas, numatančias, kad visos mokyklos iki 2021–2022 metų pereitų prie mokymo valstybine kalba.

13
Tegai:
rusas, latvių kalba, Latvija
Dar šia tema
Būkit malonūs. Latvijos restoranai prašo įsileisti į šalį ukrainiečius
Latvijos vyriausybė daro gėdą visam pasauliui, pareiškė buvęs URM vadovas
Politikas: Latvijoje auga tėvų, pasirengusių ginti rusų kalbą, skaičius