Baltijos jūra

Ekspertas padarė prielaidą, kam priklauso Baltijos jūroje rastas povandeninis laivas

67
(atnaujinta 12:30 2019.10.31)
Povandenininkas, įvertinęs nuotrauką, padarytą jūros dugne, padarė išvadą, kad valtis nėra sovietinė. Siekiant gauti tikslesnės informacijos, reikės atlikti išsamų tyrimą

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltijos jūros dugne aptiktas Antrojo pasaulinio karo povandeninis laivas galėjo priklausyti Vokietijai, praneša televizijos kanalas "Zvezda" su nuoroda į ekspertus.

Anksčiau Baltijos laivyno minų tralerio "Aleksandras Obuchovas" įgula minų paieškos operacijos metu aptiko netikėtą radinį. Povandeninis laivas gulėjo 60 metrų gylyje netoli Aistmarių nerijos, Kaliningrado srityje.

Tačiau kol kas nežinoma, kam būtent šis povandeninis laivas priklausė.

Veteranų-povandenininkų tarybos pirmininkas, viceadmirolas Nikolajus Chromovas padarė prielaidą, kad povandeninis laivas negali būti sovietinis. Jo manymu, nuskendęs objektas labiau primena U tipo laivus, kurie kovojo Baltijos jūroje Didžiojo Tėvynės karo metu.

"Atidžiai apžiūrėjęs miglotą nuskendusio povandeninio laivo pietinės nerijos (Aistmarių — Sputnik) rajone nuotrauką, darau prielaidą, kad tai nėra sovietinis povandeninis laivas. Tai, greičiausiai, Vokietijos povandeninis laivas", — pareiškė jis ir pridūrė, kad iš nuotraukos sunku nustatyti, kaip buvo pažeistas laivas.

Be to, Baltijskas, tuo metu Piliava, buvo Vokietijos povandenininkų mokymo bazė, o tai leidžia manyti, kad laivas galėjo nuskęsti čia atsitiktinai dar 1940-aisiais metais, praneša televizijos kanalas.

Chromovas teigia, kad nežinoma, ar Vokietijos povandeniniai laivai dalyvavo karo veiksmuose šiame regione, tačiau jis galėjo nuskęsti dėl savo pajėgų veiksmų ar dėl avarijos.

Siekiant gauti išsamesnių duomenų planuojama atlikti dar keletą povandeninių tyrimų.

Baltijos jūra ir jos paslaptys
© Sputnik /
Baltijos jūra ir jos paslaptys
67
Tegai:
Baltijos jūra, povandeninis laivas
Dar šia tema
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Putinas panėrė į Baltijos jūroje nuskendusio povandeninio laivo vietą
Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
Baltijos jūros dugne, netoli Klaipėdos, rastas prieš 10 tūkst. metų nuskendęs miškas