Grigorijus Lepsas

Grigorijus Lepsas Latvijoje paskelbtas "persona non grata"

41
(atnaujinta 22:12 2019.11.01)
Latvijos užsienio reikalų ministras asmeniškai nusprendė įtraukti atlikėją į nepageidaujamų asmenų sąrašą

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius Rusijos atlikėją Grigorijų Lepsą įtraukė į šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą. Apie tai jis parašė savo "Facebook" puslapyje.

Užsienio reikalų ministras rašė, kad priėmė tokį sprendimą remdamasis Valstybės saugumo tarnybos vertinimu ir Imigracijos įstatymo 2 dalies 61 punktu. 

Liepos mėnesį Latvijos vidaus reikalų ministerija nerado priežasčių įtraukti Lepsą į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Nors prieš tai teisingumo ministras Janis Bordansas teigė, kad Lepsui reikia uždrausti įvažiuoti į Latviją.

Vidaus reikalų ministerija teigė, kad kompetentingos institucijos turėtų pranešti VRM, kad užsienio pilietis užsiima nusikalstama veikla, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ar viešajai tvarkai, o tokių pranešimų apie atlikėją nebuvo.

Šių metų gegužę Lepsui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą. Kaip "pateisinimą" Lietuvos valdžios institucijos paminėjo JAV žiniasklaidos straipsnius apie atlikėjo įsitraukimą į nusikalstamas struktūras. Pažymėtina, kad straipsnių autoriai remiasi abejotinais šaltiniais.

41
Dar šia tema
Latvijos VRM nemato priežasčių įtraukti Lepsą į "juodąjį sąrašą"
Istorikas: Lepso koncertas parodė, kad tarp Latvijos politikų nėra vienybės