Karinės pratybos Estijoje

Turistai Estijoje perspėjami apie avarijų su karine technika padažnėjimą

29
(atnaujinta 21:53 2019.11.01)
Šiuo metu Estijoje vyksta NATO karinės pratybos, dėl to karinės technikos kolonos juda respublikos keliais, trukdydamos civilių transporto priemonių eismui

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Rusijos Federacijos ambasada Estijoje perspėjo turistus apie avarijų, susijusių su karine technika, skaičiaus padidėjimą dėl respublikoje vykstančių NATO pratybų, ir paragino būti atsargiems keliuose.

Rusijos kelionių industrijos sąjunga rugsėjį pranešė, kad pirmąjį 2019 metų pusmetį Estijoje apsilankė 847 tūkstančiai rusų.

"Atsižvelgiant į padidėjusį Rusijos piliečių, lankančių Estijos Respubliką, skaičių, atkreipiame dėmesį į padažnėjusias karines pratybas Estijos Respublikos teritorijoje ir avarijų su karine technika skaičiaus augimą, kas savaime nėra teigiamas reiškinys. Būkite ypač budrūs ir atsargūs", — teigiama ambasados pranešime, paskelbtame penktadienį Twitter paskyroje.

Estijoje nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos vyksta NATO pratybos "Tractable", kurių metu į respubliką atvyko 800 britų karių ir 200 vienetų sunkiosios technikos, kurie rotacijos būdu pakeis šalyje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono britų kontingentą.

​Pratybų metu Estijos gynybos pajėgų ir šauktinių "Kaitseliit" ("Gynybos sąjunga") padaliniai lavins į Estiją atvykstančių sąjungininkų priėmimo ir paramos jiems suteikimo įgūdžius. Karinės technikos kolonos juda respublikos keliais, trukdydamos civilių transporto priemonių eismą.

Ketvirtadienį greitkelyje Talinas–Tartu–Veru–Luhamaa įvyko avarija su kariniu sunkvežimiu, kuriam sugedo stabdžiai. Vairuotojui nepavyko išvengti susidūrimo su automobiliu, kuris važiavo priekyje. Tas savo ruožtu rėžėsi į kitą priekyje buvusį automobilį. Taigi, iš dešimties kolonoje važiavusių transporto priemonių buvo apgadinti keturi automobiliai, dar du įvažiavo į griovį. Eismo įvykio metu nukentėjo sunkvežimio, kurio stabdžiai sugedo, vairuotojas. Jis buvo nugabentas į Tartu universiteto kliniką.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
29
Tegai:
NATO, karinė technika, karinės pratybos, Estija
Dar šia tema
Vilniaus rajone susidūrė "Volvo" ir NATO sunkvežimis: žuvo dvi merginos
Ginkluotųjų pajėgų transportas Lietuvos keliais važiuos nemokamai
Kitąmet Baltijos šalyse veiks trys erdvės stebėjimo ir valdymo centrai
Pentagonas rengia didelio masto kariuomenės dislokavimą Europoje