Viskas, kas liko paminklo Baltijos povandenininkams Rygoje vietoje, nuotrauka iš įvykio vietos

Latvijoje į sąvartyną buvo išvežtas sovietų Baltijos povandenininkų paminklas

84
(atnaujinta 21:48 2019.11.03)
Latvijos valdžia tvirtina, kad paminklas buvo labai prastos būklės, todėl demontuojant jis sugriuvo

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Latvijoje vyriausybės sprendimu buvo nugriautas paminklas Baltijos povandeninių laivų didvyriams Daugavgrive, praneša Sputnik Latvija.

Valstybinis nekilnojamasis turtas (VNĪ) oficialiame leidinyje "Latvijas Vēstnesis" anksčiau paskelbė, kad planuoja pašalinti paminklą, esantį 50 metrų atstumu nuo dabartinio Latvijos jūrų pajėgų štabo. Leidinyje paminklas vadinamas "betonine konstrukcija", kuri tariamai buvo pastatyta "be leidimo" ir kurią "galima identifikuoti kaip memorialą sovietų ginkluotosioms pajėgoms".

VNĪ pasiūlė žemės, ant kurios stovi statinys, savininkams savo jėgomis ir priemonėmis išardyti paminklą ir iki spalio 20 dienos išvežti jį iš teritorijos. Priešingu atveju VNĪ pažadėjo savarankiškai pašalinti konstrukciją.

Vėliau buvo teigiama, kad ekspertams atvykus išardyti paminklo, jie nustatė, kad jis apleistas — nuo pagrindinės konstrukcijos dalies nubyrėjo tinkas, matomos vien surūdijusios metalinės detalės ir supuvusios lentos. Manoma, kad paminklas kelia pavojų praeiviams.

Paminklas buvo išardytas, tačiau išardymo metu, pasak VNĪ, jis subyrėjo. Nebuvo įmanoma suremontuoti betoninės konstrukcijos, todėl paminklas buvo išvežtas į sąvartyną, o aplinka buvo sutvarkyta.

Kaip interviu Sputnik Latvija pabrėžė istorikas Aleksandras Ržavinas, paminklą atidžiai prižiūrėjo vietos gyventojai ir jūreivių asociacijos veikėjai. Anot istoriko, jis asmeniškai pažįsta šiuos žmones.

Baltijos šalių politikai daro viską, kad sunaikintų Sovietų Sąjungos palikimą ir priminimus apie sovietų karių didvyriškumą. Tai vyksta ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, praėjusių metų kovą Marijampolės rajone buvo nugriautas paminklas sovietų aktyvistams, kuriuos 1946 metais nužudė "miško broliai". 2018 metų spalį Alytaus rajone buvo demontuotas paminklas, skirtas sovietų išsivadavimo kariui.

Šių metų vasarį Lietuva iškėlė paminklo išmontavimo sovietų lietuvių prozininkui Petrui Cvirkai klausimą. Valdžia teigia, kad rašytojas kartu su kitais Liaudies Seimo deputatais pateikė peticiją TSRS Aukščiausiajai Tarybai dėl Lietuvos priėmimo į Sovietų Sąjungą. Jis taip pat buvo Lietuvos TSR Rašytojų sąjungos vadovas.

Pati sovietinio paveldo tema Lietuvoje reguliariai provokuoja skandalus ir antirusiškas atakas. Anksčiau tarp Lietuvos karo istorijos asociacijos "Užmiršti kariai" ir Vilniaus vadovybės kilo ginčas dėl sostinėje Antakalnio kapinėse pastatytų paminklų. Kultūros paveldo departamentas skyrė baudą asociacijai už galimą perlaidojimo tvarkos pažeidimą ir pareikalavo nugriauti paminklą ant sovietų karių kapo.

Praėjusių metų rugsėjį teismas panaikino nutartį. Be to, asociacijos vadovas Viktoras Orlovas neatmeta, kad vasario pradžioje jo bute vykusios kratos gali būti susijusios su šiuo konfliktu.

Rusijos ambasada ne kartą kritikavo Lietuvos valdžią dėl sovietinių paminklų nugriovimo. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad tokie veiksmai yra istorijos perrašymo kampanijos dalis.

84
Tegai:
paminklas, sovietų kariai, Latvija
Temos:
Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
Žuvies konservų gamyba

"Niekam nieko nereikia": Latvijoje uždaryta dar viena žuvies konservų gamykla

(atnaujinta 12:49 2020.09.21)
Žuvies konservų gamyklos "Kolumbija Ltd" savininkas prisipažino, kad jam atsibodo "kovoti su sistema", ir jis su šeima išvyks į Izraelį

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Latvijoje, Liepojoje, uždaryta paskutinė žuvies konservų gamykla "Kolumbija Ltd", interviu Sputnik Latvija papasakojo buvęs įmonės savininkas Igoris Krupnikas.

"Liepojos gamyklą uždariau rugsėjo 1 dieną, dabar joje vadovaus "Trasta komercbanka" nemokumo administratoriai", — paaiškino jis.

Latvijos verslininkas, turintis Rusijos ir Izraelio pasus, prisipažino, kad jam atsibodo kovoti su sistema, ir jis nusprendė su šeima visiems laikams skristi į Izraelį.

"Latvijoje niekam nieko nereikia. Tiesą sakant, dabar tai apleista žemė, o pačios gamyklos nebėra. Teritorijoje yra tik apsauga, ir net ji yra iš Rygos", — sakė Krupnikas.

Verslininkas prisipažino, kad jam gaila įmonės darbuotojų, kurie visą vasarą buvo darbo biržoje.

"Negalėjau susitarti su banko administratoriumi. Prašiau darbo garantijų iki 2021 metų birželio 1 dienos, tačiau jis atsisakė. Bet mes nieko neprašėme — tik suteikti galimybę dirbti", — skundėsi verslininkas.

Anksčiau pranešta, kad "Kolumbija Ltd" trims mėnesiams turėjo nutraukti gamybą dėl COVID-19 padėties. Įmonė egzistavo nuo 1892 metų.

Tegai:
Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: prabangus Latvijos gyvenimas už Rusijos pinigus baigėsi
Rusija grąžino Latvijai devynias tonas šveicariško sūrio
Lietuva pateko į "geltonąjį Latvijos sąrašą" pagal sergamumą koronavirusu
Latvių advokatas Pavelas Rebenokas

Latvijoje nužudytas garsus advokatas

(atnaujinta 19:36 2020.09.20)
Už advokato žudiko pagavimą jo draugas siūlo 20 tūkstančių eurų atlygį, o valstybinė policija deda visas pastangas šiai bylai ištirti

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Žinomas latvių advokatas Pavelas Rebenokas buvo nužudytas savo namuose sekmadienio naktį, apie tai pranešė nužudytojo draugas — advokatas Martinas Kriekis savo Twitter paskyroje.

"Šią naktį buvo nužudytas mano draugas Pavelas Rebenokas. Aš skelbiu 20 000 eurų atlygį už žudiko pagavimą. Ir ypač už užsakovų politikų tarpe", — parašė advokatas.

Kriekis tvirtina, kad šeštadienio vakarą Rebenokas atvažiavo pas jį į svečius ir vėlai naktį grįžo namo.

"Tuo, ką mes matome, — aš netikiu, kad tai buvo žmogžudystė apiplėšimo metu. Ši žmogžudystė buvo padaryta su tam tikru tikslu", — parašė advokatas.

Kriekis žurnalistams papasakojo, kad advokatas buvo nužudytas panaudojus fizinę jėgą.

Latvijos valstybinės policijos spaudos centras patvirtino, kad Rebenokas buvo nužudytas. Šiuo atžvilgiu yra pradėtas baudžiamasis procesas pagal Baudžiamojo kodekso 117 straipsnį dėl nužudymo. Dideli policijos ištekliai įtraukti į tyrimą, vykdomi operatyviniai ir tardymo veiksmai. Tikrinamos iš karto kelios nusikaltimo versijos.

Respublikos vidaus reikalų ministras Sandis Girgenas patikino, kad policija skirs visą dėmesį Pavelo Rebenoko nužudymo bylai.

"Prisiekusio advokato Pavelo Rebenoko nužudymo byla sulauks viso policijos dėmesio, svarbu, kad Latvija negrįžtų prie 90-ųjų metų nusikalstamų metodų. Valstybinė policija visą naktį dirbo sustiprintu režimu ir daro tai toliau. Policijos pareiga — kuo skubiau išaiškinti šį nusikaltimą, ir tai taps teisėsaugos institucijų profesionalumo patikrinimu", — sakė Girgenas.

Ministras pareiškė gilią užuojautą Rebenoko artimiesiems.

Pavelas Rebenokas gimė 1980 m. rugpjūčio 4 d. Baigė Latvijos jūrų akademiją ir Latvijos universiteto Teisės fakultetą. 2003 m. Rebenokas tapo premjero Einaro Repšės neetatiniu patarėju laivybos ir uostų klausimais, po to jis buvo paskirtas finansų ministro patarėju Ventspilio uosto klausimais. Tada ministrų kabinetas jį patvirtino Ventspilio uosto valdyboje kaip Finansų ministerijos atstovą, tačiau 2004 m. kovą Vyriausybė nušalino jį nuo šių pareigų.

Nuo 2018 m. rugsėjo iki 2019 m. balandžio Rebenokas ėjo UAB "Olainfarm" tarybos pirmininko pareigas, o 2019 m. vasarį tapo Rygos laisvojo uosto direkcijos valdybos nariu. Be to, nuo 2019 m. birželio iki liepos jis buvo AB "Latvenergo" tarybos pirmininkas.

Nuo 2019 m. vasario Rebenokas taip pat buvo buvusio ekonomikos ministro neetatinis patarėjas.

Nuo 2008 m. Pavelas Rebenokas vadovavo advokatų kontorai "Rebenoks & Vilders".

Pernai kovą Rebenokas kreipėsi į Valstybės policijos vadovą Intsą Kuzį ir Valstybės saugumo tarnybos vadovą Normundą Mežvietą dėl jam pareikštų grasinimų fiziniu smurtu.

Tegai:
advokatas, nužudymas, Latvija

Rusijos vakcina nuo koronaviruso: kurios šalys nori įsigyti

(atnaujinta 21:45 2020.09.23)
Rusijos vakcina "Sputnik V" pasirodė esanti efektyvi ir saugi, Rusija jau gavo 1 mlrd. dozių užsakymus, juos pateikė 20 pasaulio valstybių

Kada baigsis pandemija? Tikriausiai šis klausimas dabar jaudina visus. Rusijos vakcina "Sputnik V" taip pat padės užbaigti istoriją su koronavirusu.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio–liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Neseniai Rusijos sveikatos apsaugos ministerija išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus.

Kurios artimiausios užsienio šalys ketina pirkti "Sputnik V" ir kokios dar šalys sukūrė savo vakciną — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
PSO įvertino Rusijos pastangas kuriant "Sputnik V" vakciną  
Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai