Naras, archyvinė nuotrauka

Baltijos jūros dugno buvo iškelti 900 butelių alkoholio, nuskendusių prieš šimtmetį

52
(atnaujinta 14:44 2019.11.05)
1999 metais buvo aptiktos laivo nuolaužos, tačiau narams buvo pavojinga pasinerti. Pasirengimas užtruko keletą metų

VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik.  Švedijos ir Islandijos narai iš "Ocean X" ir "iXplorer" komandų iš Baltijos jūros dugno iškėlė 900 butelių reto prancūziško konjako ir likerio, kurie gulėjo po vandeniu daugiau nei šimtą metų, rašo "The Local".

1917 metais vokiečių povandeninis laivas sulaikė švedų garlaivį "S/S Kyros" su 65 dėžėmis alkoholio dėžių į Petrogradą (dabar Sankt Peterburgas). Kapitonas nusprendė nuskandinti Švedijos laivą, nes alkoholis buvo laikomas kontrabanda. Ekipažas saugiai grįžo į Švediją.

1999 metais buvo aptiktos laivo nuolaužos, tačiau nardymas kėlė pavojų narams. Pasirengimas užtruko keletą metų.

"Neįmanoma pervertinti įvykio svarbos, nes mes ne šiaip sau radome retą konjaką ir likerį. Tai yra Rusijos imperijos istorijos dalis", — sakoma "Ocean X" pranešime.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Baltijos laivyno minų tralerio "Aleksandras Obuchovas" įgula Baltijos jūros dugne atrado Antrojo pasaulinio karo laikų povandeninį laivą.

Baltijos karinio laivyno Vakarų karinės apygardos spaudos tarnybos informacijos palaikymo skyriaus viršininkas, pirmojo rango kapitonas Romas Martovas teigė, kad povandeninis laivas buvo aptiktas per minų paieškos pratybas. Povandeninis laivas nuskendęs 60 metrų gylyje netoli Aistmarių nerijos, Kaliningrado srityje.

52
Tegai:
kontrabanda, alkoholis, Baltijos jūra
Dar šia tema
Pasieniečiai Vištyčio ežere išgelbėjo čiužiniu plaukusį vilnietį
Ekspertas padarė prielaidą, kam priklauso Baltijos jūroje rastas povandeninis laivas
Ekspertas: NATO pratybos Juodojoje jūroje — šansas Rusijai ištirti varžovą