Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas

Estijos premjeras pareiškė, kad parems prezidentės kelionę į Maskvą gegužės 9 dieną

40
(atnaujinta 17:10 2019.11.06)
Nors Estijos vadovė dar negavo kvietimo iš Maskvos į renginius, skirtus pergalės Didžiajame Tėvynės kare 75-osioms metinėms paminėti, šalyje skamba skirtingos pozicijos dėl šio galimo vizito

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas remia galimą respublikos prezidentės Kersti Kaljulaid kelionę į Maskvą gegužės 9 dieną, kur vyks renginiai, skirti pergalės Didžiajame Tėvynės kare 75-osioms metinėms paminėti, praneša RIA Novosti.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pirmadienį pareiškė, kad jis "nepaprastai skeptiškai" žiūri į galimą Estijos vadovės kelionę į Maskvą ir rekomendavo Kaljulaid atsisakyti vizito.

"Mes trumpai apie tai kalbėjome su prezidente. Mano pozicija, bet kokiu atveju, palaikanti. Aišku, tai yra prezidentės sprendimas, važiuoti ar ne. Bet jei ji nuspręs važiuoti, tada aš būtinai tai palaikysiu", — cituoja Rato žodžius Estijos transliavimo portalas "ERR".

Pati Kaljulaid anksčiau pažymėjo, kad kvietimas iš Maskvos dar nėra gautas, o dėl galimos kelionės ji spręs pasitarusi su partneriais ir sąjungininkais.

Spalio pabaigoje Estijos vadovės kanceliarija pranešė, kad prezidentė Kaljulaid dar negavo kvietimo apsilankyti Maskvoje 2020 metų gegužės 9 dieną, kad dalyvautų renginiuose, skirtuose 75-osioms pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinėms paminėti.

Spaudos tarnyba taip pat pažymėjo, kad Rusijos Federacija dar neatsakė į spalio 15 dieną Kaljulaid išsiųstą kvietimą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui apsilankyti VIII-ajame pasauliniame finougrų tautų kongrese, kuris vyks 2020 metų birželio 17–19 dienomis Tartu. Žodinis kvietimas Rusijos vadovui aplankyti Estiją buvo perduotas balandžio 18 dieną Kaljulaid vizito į Maskvą metu.

40
Tegai:
Jüri Ratas, Pergalės diena, Kersti Kaljulaid, Estija, Rusija
Dar šia tema
Lietuva atrodo vis pilkiau drąsios ir pragmatiškos Estijos užsienio politikos fone
Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
Politologas paaiškino, kodėl Estijos prezidentė pakvietė Putiną į Tartu
Estijos URM vadovas rekomendavo Kaljulaid nevykti į Maskvą gegužės 9 dieną
Estija atsisakė įleisti Rusijos laivą į savo teritorinius vandenis