Ryga

Antinacistas: tarp Latvijos nacionalinės partijos ir nacistų yra lygybės ženklas

23
(atnaujinta 14:18 2019.11.14)
Teisėsaugos organai nieko nedaro prieš dešiniųjų politinių jėgų atstovus, o antifašistams taiko sankcijas, mano Latvijos antinacistinio komiteto vadovas Aleksejus Šaripovas

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Latvijoje visada buvo dedamas lygybės ženklas tarp Nacionalinės partijos ir nacistų ar fašistų partijos, nes jų pažiūros niekuo nesiskiria — tai totalitarinė ideologija, interviu Sputnik Lietuva pasakė Latvijos antinacistinio komiteto vadovas Aleksejus Šaripovas.

Anksčiau Mixnews.lv pranešė, jog Nacionalinio susivienijimo, esančio valdančiosios koalicijos sudėtyje, generalinis sekretorius Raivis Zeltitas buvo kraštutinių dešiniųjų — neonacių — internetinio forumo "Iron March" ("Geležinis maršas") dalyvis.

Praėjusią savaitę portalas "Bellingcat" paskelbė nuorodas į "Iron March" duomenų bazę. Amerikos žmogaus teisių apsaugos organizacija "Southern Poverty Law Center" apibūdina "Iron March" kaip "dabar neegzistuojantį neonacių ir baltųjų rasių pranašumų šalininkų forumą".

Be pranešimų, duomenų bazėje buvo informacijos, kuri galėtų identifikuoti vartotojus pagal el. pašto adresą, IP adresą ir kitus duomenis.

Tarp vartotojų buvo asmuo su pravarde Latvia_Integralist, kurio el. pašto adresas buvo nurodytas kaip "Gmail" paskyra Raivio Zeltito vardu.

Šaripovas pažymėjo, jog Zeltitas savo dalyvavimą forume pateisina savo jaunyste, neva dabar jo pažiūros pasikeitė, tačiau Nacionalinis susivienijimas vykdo politiką, kuri nelabai skiriasi nuo nacistinės.

"Aš daugiau nei įsitikinęs, kad tai neturės įtakos jo politinei karjerai, ir mums iš viso nenuostabu, kad Nacionalinės partijos generalinis sekretorius dalyvavo tokiame forume, nes mes visada dėjome lygybės ženklą tarp Nacionalinės partijos ir nacistų ar fašistų, jei norite, partijos. Nes jų pažiūros niekuo nesiskiria — tai totalitarinė ideologija. Įdomus, žinoma, jo (Zeltito — Sputnik) elgesys dabar, kai visa tai paaiškėjo. Ir jis, kaip nusikaltėlis, bando kažkaip tai paslėpti, nušluodamas pėdsakus, paaiškindamas tai visiems savo jaunyste. Kad tai buvo prieš kelerius metus, o dabar jo pažiūros pasikeitė. Iš tikrųjų, jų skelbiama politika nelabai skiriasi nuo to, kuo užsiima forumo dalyviai. Įdomi teisėsaugos organų reakcija: antifašistų, antinacistų atžvilgiu jie iš karto įves kažkokias sankcijas, o šiuo atveju — ne", — pareiškė Šaripovas.

23
Tegai:
Latvija