Rusijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Estijoje patarė vietiniam deputatui "išlipti tanko"

39
(atnaujinta 10:50 2019.11.19)
Anksčiau buvęs Estijos gynybos pajėgų vadas Ants Laaneots išsakė savo nuomonę apie Latvijos armiją, pavadindamas ją "silpnąja grandimi"

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje patarė Riigikogu deputatui, buvusiam Estijos gynybos pajėgų vadui Ants Laaneots "išlipti iš tanko" ir vykdyti savo pareigas.

Balistinė raketa, archyvinė nuotrauka
Министерство обороны РФ

Diplomatinė atstovybė Facebook paskyroje pakomentavo neseniai paskelbtą parlamentaro pareiškimą, kad Latvijos armija yra "silpnoji grandis" ginant Baltijos šalis ir nesugeba apginti savo teritorijos. Jis taip pat pareiškė apie tariamą Rusijos "persiginklavimą" ir pasirengimą "agresyviems veiksmams".

"Minėtas deputatas vėl kalba apie Rusijos "ruošimąsi agresijai", matyt, iš įpročio, susiformavusio per daugelį metų tarnavimo sovietų armijoje. Regis, jis ir toliau mato išorinį pasaulį per tanko taikiklį", — rašė ambasada.

Baltijos šalys nuolat skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Jų valdžia dažnai prašo NATO sudaryti jų teritorijose karinius kontingentus.

Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

39
Tegai:
Latvija, Estija, Rusijos ambasada
Dar šia tema
Karinis patriotinis cirkas: Lietuvos kariuomenė kenčia nuo pinigų trūkumo
Baltarusija susirūpino dėl padidėjusių karinių išlaidų Lietuvoje ir Lenkijoje
Konservatoriai išaiškino, kodėl Lietuva turi didinti išlaidas gynybai