Sputnik logotipas

Sputnik Estija pranešė apie bandymus "išstumti" agentūrą šalies

(atnaujinta 16:02 2019.11.28)
Iš visų trijų Baltijos šalių naujienų agentūros Sputnik redakcija fiziškai yra tik Estijoje, jos komandą sudaro 35 žmonės, iš jų 33 — Estijos piliečiai, dirbantys pagal darbo sutartis su MIA "Rossija segodnia"

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Estijos valdžia sąmoningai bando išstumti "Rossija segodnia" iš šalies, nepaisant to, kad dauguma jos darbuotojų — šalies piliečiai. Be tiesioginio spaudimo žurnalistams, padažnėjo bandymai finansiškai kištis į žiniasklaidos grupės darbą, pranešė agentūros spaudos tarnyba.

"2019 metų spalio mėnesio pabaigoje Estijos tarptautinių bankų grupių filialai įšaldė MIA "Rossija segodnia" pervedimus Sputnik Estija darbuotojams, mokesčių ir biuro nuomos mokėjimus. Kitos Estijos bankų įstaigos, į kurias agentūra kreipėsi, taip pat atsisakė atlikti šias operacijas. Tačiau reiktų atsižvelgti į tai, kad Sputnik dirbo Estijoje beveik ketverius metus, o pervedimai vietiniams bankams nekėlė klausimų", — rašoma pranešime.

Pažymima, kad bankų struktūrų vykdomo spaudimo Sputnik Estijai iniciatorius yra Valstybinis kovos su pinigų plovimu biuras (RAB).

"Šiuo metu visos finansinės operacijos iš MIA "Rossija segodnia" sandorio šalims Estijos teritorijoje (darbuotojai, mokesčių inspekcija, nuomotojas) blokuojamos ir įšaldomos vietinių bankų korespondentinėse sąskaitose — jos nepervedamos į kitų sandorių šalių atsiskaitomąsias sąskaitas ir negrąžinamos į MIA "Rossija segodnia". Sputnik biuro Taline nuomotojas redakcijai pranešė, kad dabartinė nuomos sutartis bus vienašališkai nutraukta", — paaiškino MIA "Rossija segodnia".

Estija — vienintelė Baltijos šalis, turinti visavertę naujienų agentūros Sputnik redakciją, biurą bei Sputnik radiją. Komandą sudaro 35 žmonės, iš jų 33 — Estijos piliečiai, dirbantys pagal darbo sutartis su MIA "Rossija segodnia". Agentūros mėnesinės mokesčių įmokos į Estijos biudžetą siekia beveik 30 tūkst. eurų.

Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Estija, Sputnik, MIA "Rossija segodnia"
Dar šia tema
Kova už žodžio laisvę: kodėl Baltijos šalyse persekiojama Rusijos žiniasklaida
Lietuva tyčiojasi iš žodžio ir žiniasklaidos laisvės, teigia Rusijos URM
Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos