Dujotiekio tiesimas, archyvinė nuotrauka

Baigtas dujotiekio "Balticconnector" povandeninės dalies užpildymas

(atnaujinta 08:54 2019.11.30)
Artimiausiu metu bus išbandomi jungiamieji vamzdynai Estijoje, Suomijoje ir Latvijoje, o nuo 2020 metų sausio 1 dienos "Balticconnector" bus pradėtas eksploatuoti

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Suomijos ir Estijos gamtinių dujų tinklus sujungsiančio dujotiekio "Balticconnector" jūrinė dalis užpildyta gamtinėmis dujomis, dujotiekis bus pradėtas eksploatuoti sausį, pranešė Estijos energetikos bendrovės "Elering" spaudos tarnyba.

"Baigtas dujotiekio "Balticconnector" povandeninės dalies užpildymas gamtinėmis dujomis. Antžeminė dujotiekio dalis buvo užpildyta dujomis dar spalio 23 dieną. Ateinančiomis savaitėmis bus išbandomi jungiamieji vamzdynai Estijoje, Suomijoje ir Latvijoje, o nuo 2020 metų sausio 1 dienos "Balticconnector" bus pradėtas eksploatuoti", — rašoma pranešime.

Jūrinės dujotiekio dalies klojimas buvo baigtas šių metų birželio mėn.

Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Balticconnector" yra pirmasis dujotiekis tarp Estijos ir Suomijos, jungiantis abiejų šalių dujų tinklus.

Jūrinės "Balticconnector" dalies ilgis sudarys 77 kilometrus, o antžeminės dalies — 55 kilometrus Estijoje ir 21 kilometrą Suomijoje. Taip pat buvo pastatytos kompresorių stotys abiejose Suomijos įlankos pusėse.

Pasak "Elering", "Balticconnector" pralaidumas sudarys iki 7,2 mln. kubinių metrų per dieną. Projekto vertė — apie 300 mln. eurų, iš jų 206 mln. eurų skyrė Europos Sąjunga.

Tegai:
Latvija, Suomija, Estija
Dar šia tema
Vamzdžių klojimas paskutiniame "Nord Stream-2" ruože. JAV nori sužlugdyti projektą
Paskutinę akimirką: JAV gali sustabdyti "Nord Stream-2"
Vokietijos deputatas sukritikavo argumentus prieš "Nord Stream-2"
"Gazprom" ir "Wintershall Dea" vadovai aptarė "Nord Stream-2"