Ryga

Latvijos politikas įvertino blogų santykių su Rusija pasekmes

(atnaujinta 12:24 2019.12.13)
Buvusio Latvijos susisiekimo ministro teigimu, šalis gali prarasti tranzitą kaip ekonomikos sektorių

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Rusija žymiai sumažina tranzitą per Latvijos uostus dėl Rygos retorikos Maskvos atžvilgiu, pareiškė buvęs Latvijos susisiekimo ministras Anrijs Matissas interviu Baltnews.lv.

Anot politiko, įmanoma grąžinti rusiškus krovinius, tačiau artimiausiais metais prognozuojama priešinga situacija.

"Manau, kad esant dabartinei retorikai ir veiksmams, kurių imamasi, mes matome tik tranzito sumažėjimą. Teoriškai viskas įmanoma, bet praktiškai ateinančiais metais aš matau tik situacijos pablogėjimą", — pažymėjo Matissas.

Buvęs ministras pabrėžė, kad tokioje situacijoje Latvija gali prarasti tranzitą kaip ekonomikos sektorių.

"Kaip mes uždarėme bankų sektorių, taip mes uždarysime tranzitą. Galbūt, mes galime padaryti ką nors kita, bet aš nematau, kad vyriausybė ką nors siūlytų. Vietoj to mes tarsi išjungiame ištisus miestus, tokius kaip Ventspilis. Manau, kad tai labai neteisinga", — pridūrė jis.

Politikas padarė prielaidą, kad Baltarusija šiuo klausimu galėtų tapti alternatyva Rusijai, tačiau Rygos galimybės ir su šia šalimi yra apribotos.

"Latvija neturi sienos su Kinija, neturi sienos su Kazachstanu ar Uzbekistanu, kur taip pat yra krovinių. Nematau jokių galimybių, kaip galima pakeisti išėjusį tranzitą. Jei mes uždarome šį verslą, tada mes uždarome visą šaką šalyje, tai yra, tranzitą. Viskas baigsis", — padarė išvadą Matissas.

Anksčiau buvęs ministras jau kalbėjo apie neigiamas Latvijos "agresijos" Rusijos atžvilgiu ekonomines pasekmes. Anot Matisso, Ryga turėtų bendradarbiauti su Maskva ne tik ekonomiškai, bet ir politiškai.

Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: atsisakydama Kinijos investicijų, Lietuva įteikia Rusijai dovaną
Ekspertas: Lietuva ir Latvija turėtų pamiršti apie viltis į Minską tranzito srityje
Rusija parduoda savo turtą, esantį Baltijos šalyse