Latvijos partijos Santarvė pirmininkas Janis Urbanovičius

Politikas: Rygos vežėjai pradės ieškoti kitų uostų Baltijos jūroje

(atnaujinta 23:50 2019.12.13)
Latvijos valdžia nori kontroliuoti uostus, kad padidintų politinę įtaką, mano partijos "Santarvė" pirmininkas Janis Urbanovičius

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Latvijos valdžia gyvena ne pagal įstatymus, o "pagal sąvokas", interviu Sputnik Lietuva pasakė Latvijos partijos "Santarvė" pirmininkas Janis Urbanovičius.

Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Latvijos Seimas patvirtino pataisas, kuriomis iš Rygos ir Ventspilio uostų valdybų bus išvesti savivaldybių atstovai ir pasiliks tik ministerijų paskirti asmenys.

Susisiekimo ministras Talis Linkaitis būtinybę perimti ir Rygos uosto visapusišką valstybinę kontrolę paaiškino poreikiu kaip įmanoma sumažinti galimas rizikas. Tačiau Rygos Dūmoje toks sprendimas buvo pavadintas užgrobimu ir buvo priminta, kad jis miestui atneš didelių nuostolių.

Partijos "Santarvė" pirmininkas Janis Urbanovičius pažymėjo, kad šiandien Latvijos įstatymai nenustato darbotvarkės ir gyvenimo, o viskas priklauso nuo to, kaip sprendimo priėmimo tikslingumą nustato valdantysis elitas.

Pasak politiko, valdantysis elitas vadovaujasi sąvokomis, jis nesilaiko net savo įstatymų.

"Aš manau, jog jie mano, kad rinkėjas, kaip visada, yra inertiškas, kaip visada, nemato, o iki rinkimų netoli. Jie savo asmeninei kontrolei perima ekonominius resursus, pavyzdžiui, uostus. O po to žmonėms paaiškins, kodėl juos reikia palaikyti ir perrinkti. Jei tai būtų visuomenės labui, nieko nesakyčiau. Žinoma, būtų naudinga, jei dviejų uostų veikla būtų naudojama visuomenei. Tačiau metodas, kuriuo tai vyksta, ir resursų valdymo tradicijos neleidžia man į tai žiūrėti optimistiškai. Manau, kad vežėjai ieškos kitų būdų kelių prekėms, kitų uosto paslaugų pasiūlymų Baltijos jūroje ar net kitomis kryptimis", — pasakė politikas.

Tegai:
Baltijos jūra, Ryga, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva ir Latvija turėtų pamiršti apie viltis į Minską tranzito srityje
Ekspertas įvertino "Rail Baltica" projekto nuostolingumą keturiais milijardais eurų
Latvijos politikas įvertino blogų santykių su Rusija pasekmes