Viačeslavas Volodinas, archyvinė nuotrauka

Rusijos Dūmos pirmininkas: Baltijos šalys tempia ETPA į praeitį

(atnaujinta 13:54 2019.12.18)
Pasak Rusijos Dūmos pirmininko Volodino, šios valstybės nori gyventi kieno nors sąskaita, užuot kūrusios savo ekonomiką

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija ir Ukraina traukia Europos Tarybos parlamentinę asamblėją (ETPA) į praeitį. Tai pareiškė Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas susitikime su organizacijos pirmininke Lilianu Mori Pascie.

"Jie nori gyventi kažkieno sąskaita, o ne kurti savo ekonomiką ir apsirūpinti patys. Ukraina nori gyventi Rusijos dujų tranzito sąskaita, Gruzija — tiekdama savo vyną į Rusiją", — RIA Novosti cituoja Volodiną.

Valstybės Dūmos vadovas priminė provokacijas Gruzijoje, vykusias Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje, ir teigė, kad Rusija nusipelnė bent jau elementarių atsiprašymų.

Pascie savo ruožtu išreiškė viltį, kad santykiai tarp Maskvos ir Tbilisio bus taikūs.

Riaušės Gruzijoje

Birželio mėnesį Tbilisį apėmė protestų prieš Rusijos delegatų dalyvavimą Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos sesijoje banga. Protestuotojai šturmavo parlamento pastatą. Dėl to buvo sužeista 240 žmonių, daugiau kaip 300 buvo sulaikyta.

Radikalų protestų priežastis buvo ta, kad asamblėjos vadovas, Valstybės Dūmos deputatas Sergejus Gavrilovas per Stačiatikių asamblėjos posėdį sėdėjo Gruzijos parlamento pirmininko kėdėje. Maskva pabrėžė, kad vietą Gavrilovui nurodė Gruzijos pusė, kuri vadovavosi atitinkamu protokolu.

Dėl antirusiškų išpuolių ir protestų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, pagal kurį nuo liepos pradžios Rusijos oro bendrovėms uždrausta vykdyti skrydžius į Gruziją. Kelionių agentūroms buvo patarta neparduoti rusams kelialapių į kaimyninę šalį.

Vėliau Lietuvoje kilo skandalas dėl Lietuvos Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimo Stačiatikių asmablėjoje. Konservatoriai tai vertino kaip "grėsmę" valstybės nacionaliniam saugumui. Diskusijos metu paaiškėjo, kad Rozova neturi leidimo dirbti su įslaptinta informacija. Taip pat paaiškėjo, kad praėjusių metų sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis gavo neįslaptintą Valstybės saugumo departamento raštą su informacija apie tai, kodėl Rozovai buvo uždrausta prieiga prie įslaptintos informacijos.

Pati Rozova skandalą sieja su tuo, kad "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga" gavo du ministrų portfelius.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas situaciją aplink Rozovą pavadino nepageidaujamo politiko politinio persekiojimo pavyzdžiu.

Tegai:
Irina Rozova, Lietuva, Rusija, Viačeslavas Volodinas, Gruzija, Baltijos šalys, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Dar šia tema
Politologas: ES visą "nešvarų darbą" dėl antirusiškos retorikos patikėjo Baltijos šalims
Senatorius: Baltijos šalys ir Ukraina ETPA turi vieną tikslą — sukelti skandalą
Valstybės Dūma paaiškino, kodėl Baltijos šalys švaisto laiką "kovoje" su Rusija ETPA