ES šalių vėliavos, archyvinė nuotrauka

ES pažadėjo išsiaiškinti Sputnik žurnalistų Estijoje situaciją

(atnaujinta 16:22 2019.12.19)
Be to, šiandien "Rossija Segodnia" ir RT televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian kreipėsi į Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, ragindama neleisti areštuoti žurnalistų

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. ES pažadėjo išsiaiškinti Estijos žurnalistų, kurie bendradarbiauja su tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia", situaciją.

Kol kas nėra jokios konkrečios reakcijos, ketvirtadienį RIA Novosti sakė Europos struktūrų pareigūnas, kuris panoro likti neįvardytas.

Sputnik Estija darbuotojai anksčiau gavo šalies Policijos ir sienos apsaugos departamento vadovybės laiškus su tiesioginiais grasinimais pradėti baudžiamąjį procesą prieš juos, jei iki 2020 metų sausio 1 dienos jie nenutrauks bendradarbiavimo su  tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia".

Šiuos veiksmus Estijos vadovybė grindžia 2014 metų kovo 17 dieną Europos Sąjungos nustatytomis sankcijomis, kurios taikomos daugeliui fizinių ir juridinių asmenų dėl įvykių Ukrainoje.

Šiandien "Rossija segodnia" ir RT televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian kreipėsi į Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, ragindama neleisti areštuoti žurnalistų.

"Dėkojame už jūsų kreipimąsi. Leiskite tai išnagrinėti, mes su jumis susisieksime", — sakė pašnekovas, atsakydamas į klausimą, kaip ES gali komentuoti šiuos grasinimus ir jų ryšį su sankcijomis, kai tuo tarpu MIA "Rossija segodnia" yra akredituota ES institucijų.

Anksčiau "Rossija segodnia" spaudos tarnyba pareiškė, kad agentūra mano, jog Estijos valdžios institucijų veiksmai yra savavališki, ir planuoja kreiptis į JT, ESBO, Europos Tarybą, UNESCO ir EŽTT, reikalaudami įvertinti šį precedento neturintį žodžio laisvės pažeidimo atvejį ir imtis priemonių žurnalistų teisei į profesinę veiklą užtikrinti.

Margarita Simonia, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Lapkritį ES susilaikė nuo komentarų dėl kitos regiono šalies — Latvijos — sprendimo nutraukti daugelio Rusijos televizijos kanalų transliavimą respublikoje, tačiau pažymėjo, kad ištekliams, susijusiems su asmenimis, įtrauktais į sankcijų sąrašus, gali būti taikomos nacionalinės priemonės.

Anksčiau Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba nusprendė sustabdyti devynių šalies televizijos kanalų transliavimą, aiškindama, kad jie tariamai siejami su verslininku Jurijumi Kovalčiuku, kuris įtrauktas į ES sankcijų sąrašą.

ES struktūrų pareigūnas, atsakydamas į prašymą pakomentuoti Latvijos valdžios institucijų veiksmus ir paaiškinti, ar žiniasklaidai gali būti taikomos sankcijos, tada "RIA Novosti" sakė, kad pagal ES sankcijų direktyvos nuostatas, "visos lėšos ir ekonominiai ištekliai, priklausantys fiziniams ar juridiniams asmenims, susijusiems su organizacijomis ar įstaigomis, išvardytomis priede, yra įšaldomi".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Kersti Kaljulaid, Estija, Margarita Simonian, RT, MIA "Rossija segodnia"
Dar šia tema
Višinskis: iš Sputnik Estija žurnalistų norima atimti teisę į profesiją
Rygos priemiestis, kur buvo rasta Petro Didžiojo laikų kareivių kapavietė, archyvinė nuotrauka

Rygos pakraštyje rasta Petro Didžiojo laikų karių kapavietė

(atnaujinta 14:09 2020.05.28)
Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rygos pakraštyje, Stopinsko teritorijoje, tiesiant aukštos įtampos liniją, buvo rasta šimtametė nežinomų kareivių kapavietė. Kaip išsiaiškino archeologai, palaikai priklauso Petro I kariškiams, dalyvavusiems miesto apgultyje, praneša LSM.

Karinis paradas, skirtas pergalės Didžiajame Tėvynės kare 74-osioms metinėms paminėti, 2019 metų gegužės 9 diena
© Sputnik / Алексей Куденко

Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams. Pasak archeologo Uldio Kaleis, laidojimas datuojamas 1700-ųjų pradžioje.

"Tiksliau, remiantis istorine situacija, tai yra 1709 metai. Tada Petro Didžiojo karinės pajėgos apsupo Rygą. Šie kariai yra šių pajėgų dalis. Rasti objektai tai liudija. Aprangos detalės, sagos, ginklų atjungimo mechanizmai, kulkos", — sakė archeologas.

Mokslininkas pasakoja, kad prieš tris šimtmečius šioje vietoje buvo įsikūręs Dreilingshofo dvaras, o 1709 metais, Šiaurės karo ir Rygos apgulties metu, pastate buvo įsikūrusi maršalo Boriso Šeremetjevo karinė lauko stovykla.

Istorikas Dainis Pozinsas priminė, kad šiuolaikinės Latvijos teritorija buvo vienas iš pagrindinių "Petro epochos" karinių operacijų vietų, kai Rusijos caras bandė išvaryti švedus iš Rygos, kovodamas dėl prieigos prie Baltijos jūros. Pasak istoriko, kovos buvo labai nuožmios ir baigėsi Petro Didžiojo kariuomenės pergale.

Tegai:
Ryga, palaikai, kariai
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 11:23 2020.05.28)
Priešingai nei Latvija, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis.

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai mokantys anglų kalbą, neišsilaikys. <...> Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 12:41 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino kuo užsiimti perr sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jauną burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, rašytoja nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo vaikų pasakos rankraštis, kurią Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkeriems metams. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku