Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Estijos prezidentės galvoje košė santykių su Rusija klausimu

(atnaujinta 22:46 2019.12.30)
Kaljulaid nesuformavo aiškios savo nuomonės apie tai, kaip turėtų atrodyti bendravimas su Rusija, ji susirenka tik priešingas skirtingų pusių nuomones ir kai kurias iš jų įgarsina, mano ekspertas Aleksejus Semionovas

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pati nesupranta, kad apie Maskvą sako visiškai priešingus dalykus, papasakojo interviu Sputnik Lietuva metu Estijos žmogaus teisių informacijos centro direktorius Aleksejus Semionovas.

"Vertinu labai skeptiškai, jei ne ironiškai, Kaljulaid pasisakymus. Mano nuomone, šios moters galvoje — košė. Viena vertus, kažkokios nacionalistinės mintys ir idėjos, kurias jai įskiepija Estijoje, kita vertus — liberali atmosfera, kurioje ji praleido didžiąją savo gyvenimo dalį Europoje. Ir štai pas tokius nacionalistus — grįžusius iš tolerantiškos aplinkos, labai dažnai kyla skirtingi pažintiniai disonansai. Vieną kartą sako vieną, kitą kartą — kitą. Šios klišės, šališkas pateikimas tampa konfliktu, ir kol kas šis konfliktas neįsisąmoninamas", — sakė ekspertas.

Anot jo, Kaljulaid "pati nesupranta, kad sako visiškai priešingus dalykus".

"Viena vertus, ji turi tai, ką įkvėpė Estijos nacionalistinės aplinkos vaikystė, kita vertus — europietiškus motyvus, ir, dar kita vertus, bando pragmatiškai priartėti prie Rusijos klausimo sprendimo ir santykių su Rusija, kuriuose ji taip pat nėra stipri. Nematau čia jokių tendencijų, tai tik eilinis simptomas. Ji neturi aiškios pasaulėžiūros, tačiau kartas nuo karto išreiškia skirtingas nuomones", — pažymėjo ekspertas.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid papasakojo apie Baltijos šalių rusakalbių gyventojų problemas. Anot jos, yra dalykų, kuriuos rusakalbiai ir gimtakalbiai supranta labai skirtingai, ir darbas šiais klausimais gali trukti dešimtmečius.

Estijos vadovė pažymėjo, kad dialogas su Rusija yra įmanomas net esant dabartinei sudėtingai politinei situacijai. Kalbama apie daugelio svarbių klausimų aptarimą, pavyzdžiui, geležinkelį ir infrastruktūrą.

Tegai:
santykiai su Rusija, Kersti Kaljulaid, Estija
Dar šia tema
Ukrainos Radoje pareiškė, kad ukrainiečiai kalba rusiškai "geriau" nei rusai
"Tikras persekiojimas": Zacharova įvertino situaciją su Sputnik Estija
Rusijos žmogaus teisių komisarė kreipėsi į kolegą iš Estijos dėl spaudimo Sputnik