Sputnik Estija, archyvinė nuotrauka

"Swedbank" uždarė Sputnik Estija darbuotojų sąskaitas

(atnaujinta 23:08 2019.12.30)
Naujienų agentūra priminė, kad Sputnik dirba Estijoje nuo 2016 metų, visą tą laiką pinigų pervedimai klausimų nekėlė

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. "Swedbank" pranešė Sputnik Estija darbuotojams apie jų sąskaitų uždarymą ir paslaugų sutarčių nutraukimą, pranešė agentūra.

Redakcija pabrėžė, kad Estijos policijos grasinimus patraukti žurnalistus baudžiamojon atsakomybėn už profesinių pareigų vykdymą "papildė finansinės sankcijos".

Spalio pabaigoje Estijos tarptautinių bankų grupių filialai įšaldė Sputnik Estijai skirtus mokesčius ir biurų nuomos pervedimus. Kiti Estijos bankai, su kuriais susisiekė agentūra, taip pat atsisakė atlikti šias operacijas.

Nuomotojas Taline pranešė redakcijos vadovui apie vienašališką sutarties nutraukimą.

Agentūra priminė, kad Sputnik dirba Estijoje nuo 2016 metų, visą tą laiką pinigų pervedimai klausimų nekėlė.

Grasinimai Sputnik Estija žurnalistams

Gruodžio mėnesį Sputnik Estija darbuotojai gavo šalies Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginėmis grasinimais iškelti jiems baudžiamąsias bylas, jei iki 2020 metų sausio 1 dienos nenutrauks darbo santykių su savo darbdaviu — tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia".

Talinas pateisino savo veiksmus sankcijomis, kurias 2014 metų kovo mėnesį ES įvedė daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, atsižvelgiant į įvykius Ukrainoje.

MIA "Rossija segodnia" ir kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian kreipėsi į Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, ragindama neleisti areštuoti žurnalistų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją aplink Sputnik Estija, teigė, kad Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse.

Anksčiau "RIA NovostI" pranešė, kad Estijos valdžios institucijų veiksmus koordinuoja Didžiosios Britanijos kuratoriai, į tai bus atsižvelgiama siekiant artimiausiu metu imtis simetriškų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu Rusijoje.

ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras penktadienį pareiškė, kad toliau stebės situaciją aplink agentūrą Sputnik Estija.

Tegai:
Estija, Sputnik, Swedbank
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
Dar šia tema
Atsakymo į Sputnik Estija kreipimąsi laukiama per 30 dienų
Sputnik Estija darbuotojai padėkojo už palaikymą
Kiseliovas prisijungė prie Sputnik Estija palaikymo akcijos