Sputnik Estija ženklas, archyvinė nuotrauka

Rusijos senatorius Talino paaiškinimus dėl Sputnik laiko neįtikinamais

(atnaujinta 13:52 2019.12.31)
Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu "ERR" portalui teigė, kad Sputnik Estija žurnalistams taikomos tik "finansinės" sankcijos, jos riboja jų ekonominę veiklą, tačiau neužkerta kelio prieigai prie šio portalo ir neturi įtakos jo turiniui

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas Talino paaiškinimus dėl situacijos aplink naujienų agentūrą Sputnik Estija pavadino neįtikinamais pažymėdamas, kad dabar reikia laukti Europos Tarybos reakcijos, rašo RIA Novosti.

Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu "ERR" portalui teigė, kad Sputnik Estija žurnalistams taikomos tik "finansinės" sankcijos, jos riboja jų ekonominę veiklą, tačiau neužkerta kelio prieigai prie šio portalo ir neturi įtakos jo turiniui.

Pasak jo, agentūrai Sputnik Estija taikomus finansinius apribojimus lemia tai, kad Europos sankcijos taikomos Dmitrijui Kiseliovui, MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui.

ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras teigė, kad Estijos valdžios institucijų noras ES generaliniam "Rossija segodnia" direktoriui taikomas asmenines sankcijas išplėsti agentūrai Sputnik Estija sukuria problemą žiniasklaidos laisvės srityje. Jis kreipėsi į Estijos valdžią ir prašė susilaikyti nuo nereikalingų Sputnik darbo apribojimų. Deziras pabrėžė, kad agentūra Sputnik Estija neįtraukta į ES sankcijų sąrašą.

"Sputnik Estija darbuotojams Estijos valdžios institucijų pateiktas reikalavimas nutraukti darbą nuo 2020-01-01 yra žurnalistų bauginimo ir savivalės aktas. Vadinamieji Talino "paaiškinimai" yra neįtikinami, pažymėjo ESBO atstovas žodžio laisvės srityje Harlemas Desiras. Mes taip pat laukiame Europos Tarybos reakcijos", — paskelbė Puškovas "Twitter".

Savo ruožtu Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius Timūras Šarifas pareiškė, kad agentūros Sputnik Estija darbuotojų persekiojimo atvejis taps chrestomatiniu dvigubų standartų taikymo Rusijos žiniasklaidai ir su ja bendradarbiaujantiems žurnalistams pavyzdžiu.

Grasinimai Sputnik Estija žurnalistams

Gruodžio mėnesį Sputnik Estija darbuotojai gavo šalies Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginėmis grasinimais iškelti jiems baudžiamąsias bylas, jei iki 2020 metų sausio 1 dienos nenutrauks darbo santykių su savo darbdaviu — tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia".

Talinas pateisino savo veiksmus sankcijomis, kurias 2014 metų kovo mėnesį ES įvedė daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, atsižvelgiant į įvykius Ukrainoje.

MIA "Rossija segodnia" ir kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian kreipėsi į Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, ragindama neleisti areštuoti žurnalistų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją aplink Sputnik Estija, teigė, kad Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse.

Anksčiau "RIA NovostI" pranešė, kad Estijos valdžios institucijų veiksmus koordinuoja Didžiosios Britanijos kuratoriai, į tai bus atsižvelgiama siekiant artimiausiu metu imtis simetriškų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu Rusijoje.

ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras penktadienį pareiškė, kad toliau stebės situaciją aplink agentūrą Sputnik Estija.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
Dar šia tema
Atsakymo į Sputnik Estija kreipimąsi laukiama per 30 dienų
Rusijos žmogaus teisių komisarė kreipėsi į kolegą iš Estijos dėl spaudimo Sputnik
Zacharova papasakojo, koks bus atsakymas į situaciją su Sputnik Estija
ESBO Sputnik Estijai keliamą spaudimą pavadino žiniasklaidos laisvės problema