Ryga, archyvinė nuotrauka

Rusijos Federacijos Taryba atkreipia ES dėmesį į rusakalbių teisių pažeidimus Latvijoje

(atnaujinta 21:14 2019.12.31)
Rygos miesto tarybos narė Eva Martuža iš Naujosios konservatorių partijos pasiūlė įvesti mokestį už bendravimą tarp valstybinių ir privačių įmonių klientų ir darbuotojų rusų kalba

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. ES turėtų atkreipti dėmesį į sistemingą rusakalbių piliečių teisių pažeidimą Latvijoje, RIA Novosti sakė Federacijos

Tarybos Gynybos komiteto narys Francas Klincevičius.

Rygos miesto tarybos narė Eva Martuža iš Naujosios konservatorių partijos pasiūlė įvesti mokestį už bendravimą tarp valstybinių ir privačių įmonių klientų ir darbuotojų rusų kalba. Pasak parlamentarės, jei valstybinės ar privačios įmonės darbuotojas yra priverstas kalbėti su klientu rusiškai, klientas turės papildomai sumokėti jam už vertimo paslaugą.

"Naujoji konservatorių partija bando prisitaikyti prie oficialios Latvijos valdžios nustatytų tendencijų", — teigė Klincevičius.

Akivaizdu, kad šios partijos Rygos miesto tarybos deputatės pasiūlymas nėra tik diskriminacinis — "jis yra ant beprotybės ribos", — pažymėjo politikas. "Jį įgyvendinus, valstybinės ir privačios įmonės prarastų beveik pusę savo klientų", — teigė jis.

"Tai atspindi bendrą Latvijos situaciją su rusų kalba, į kurią turėtų atkreipti atitinkamos struktūros Europos Sąjungoje", — pabrėžė Klincevičius.

Latvijoje yra viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalbai suteiktas turi užsienio kalbos statusas, nepaisant to, kad apie 40% gyventojų jį laiko gimtąja.

Rusų kalba Europos Sąjungoje
© Sputnik /
Rusų kalba Europos Sąjungoje
Tegai:
rusų kalba, Ryga
Dar šia tema
Rusijos URM: Estijos rusų mokyklų gynėjams gresia baudžiamasis persekiojimas
Latvijoje įvertinti eitynių, skirtų paremti švietimą rusų kalba, rezultatai
"Vaikų bukinimas": Latvija palygino latvių švietimą su rusų