Ryga, archyvinė nuotrauka

Per ketvirtį amžiaus Latvijoje pilietybė suteikta mažiau nei 150 tūkst. žmonių

(atnaujinta 20:53 2020.01.06)
Nuo 1995 metų Latvijos pilietybę gavo 147,1 tūkst. žmonių. Nemaža dalis turėjo Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos pilietybę

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Latvijoje per 25 metus pilietybę gavo apie 147 tūkst. žmonių. Dauguma jų yra rusai, ukrainiečiai ir baltarusiai, rašoma leidinyje LSM.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Nuo 1995 metų Latvijos pilietybę gavo 147,1 tūkst. žmonių. Nemaža dalis turėjo Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos pilietybę.

2018 metais 808 pareiškėjams buvo suteikta Latvijos pilietybė. Pastaraisiais metais pilietybę gavusių žmonių skaičius per metus neviršijo tūkstančio žmonių.

Prieš dešimt metų Latvijos įstatymai neleido suderinti Latvijos pilietybės su kita. Tačiau 2013 metais buvo leista suteikti dvigubą pilietybę kartu su NATO šalimis, Australija, Brazilija ir Naująja Zelandija. Rusijos šiame sąraše nėra.

Anksčiau Latvijos Seimo narys Nikolajus Kabanovas teigė, kad dėl demografinės padėties Latvijoje per dešimtmetį Ukrainos migrantai pakeis nepiliečius.

Anot parlamentaro, tarp naujai atvykusių respublikoje vis dar pirmauja ukrainiečiai (41 proc.), po jų — rusai (15 proc.), baltarusiai (10 proc.) ir indai (4 proc.).

Europos šalių gyventojų be ES pilietybės dalis
© Sputnik /
Europos šalių gyventojų be ES pilietybės dalis
Tegai:
pilietybė, Latvija
Dar šia tema
Rusijos šokėja gavo Lietuvos pilietybę
Zelenskis pakomentavo "Ukroboronprom" vadovo Abromavičiaus dvigubos pilietybės situaciją
Estijos parlamento pirmininkui pasiūlyta suteikti Rusijos pilietybę