Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, archyvinė nuotrauka

Kaljulaid atsisakė priimti Rusijos ambasados padovanotą Krymo vyną

(atnaujinta 20:18 2020.01.09)
Anot diplomatinės atstovybės, visos kitos dovanos buvo priimtos, o butelis buvo grąžintas "be jokių komentarų"

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Rusijos ambasada Taline patvirtino, kad Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid atsisakė Krymo vyno, kurį jai išsiuntė Rusijos diplomatinė tarnyba kaip dovaną 50-ojo gimtadienio proga. Tai praneša RIA Novosti su nuoroda į šaltinį ambasadoje.

Pažymima, kad išskyrus vyną, visos kitos dovanos buvo priimtos. Ambasada teigė, kad butelis buvo grąžintas "be jokių komentarų".

Anksčiau Rusijos Federacijos Tarybos informacinės politikos komisijos pirmininkas Aleksejus Puškovas savo "Twitter" paskyroje parašė, kad diplomatinė atstovybė Estijos prezidentei atsiuntė šokolado, gėlių ir butelį Krymo vyno.

"Matyt, palaikė "trolingu". Prisimenu, kai vienos iš ES šalių ambasadorius atsisakė mano pasiūlymo net gurkštelėti Krymo vyno", — pažymėjo senatorius.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po jame vykusio referendumo tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarų šalys kaltina Rusijos Federaciją "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus. Įvestos antirusiškos sankcijos. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. 

Referendumas Kryme vyko 2014 metų kovą po valstybinio perversmo Ukrainoje. Susijungimui su Rusija pritarė 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas". Pastaruoju metu net Vakarų politikai pripažįsta Krymo priklausymą Rusijai.

Tegai:
Krymas, Rusija, Kersti Kaljulaid
Dar šia tema
Krymas atsakė į ES pretenzijas dėl tilto
Ukrainoje iškelta baudžiamoji byla, traukiniui pervažiavus Krymo tiltu
Ukraina išieškojo pirmąją baudą už skrydį virš Krymo