Ryga

Ekspertas: Norisi tikėti, kad vieną dieną nacizmą Latvijoje pripažins absoliučiu blogiu

(atnaujinta 19:06 2020.01.10)
Džiugina bent tai, kad svarbus Latvijos politikas pripažįsta TSRS vaidmenį nugalint nacius, nors tai yra savaime akivaizdu, mano Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas Josifas Korenas

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius mąsto protingai, sakė Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas, tarptautinio judėjimo "Pasaulis be nacizmo" prezidiumo narys, "Latvijos be nacizmo" regioninio skyriaus vadovas Josifas Korenas interviu Sputnik Lietuva.

"Džiugina bent jau tai, kad užsienio reikalų ministras, pakankamai svarbus Latvijos politikas, pripažįsta Tarybų Sąjungos vaidmenį sutriuškinant nacius ir tai, kad Latvija negalėjo egzistuoti valdant Vokietijos nacių režimui. Aš ne itin noriu ploti, bet noriu tikėti, kad SS kolaborantų šlovinimas baigsis Latvijoje ir vis tik prieisime prie išvados, kad nacizmas yra absoliutus blogis", — sakė jis.

Anksčiau Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pareiškė, kad respublika negalėtų egzistuoti valdant Vokietijos nacių režimui.

Ministras pabrėžė, kad Ryga vertina TSRS indėlį į nacistinės Vokietijos sutriuškinimą.

"Tai, kad jie švęs 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines ir Europoje, ir Tolimuosiuose Rytuose, yra nuostabu", — sakė jis.

Tegai:
Latvija, Adolfas Hitleris
Dar šia tema
Buvęs Latvijos ministras paaiškino nedraugišką Baltijos šalių požiūrį į Rusiją
Latvijos URM pateisino JAV išpuolius prieš Iraką
Lenkija nori priimti įstatymą, nukreiptą prieš "rusišką istorijos traktuotę"