Ryga

Ekspertas: Latvija pamėgins "atmušti" Baltarusiją Lietuvos

(atnaujinta 14:21 2020.01.16)
Ryga "statys" ant Baltarusijos krovinių, tačiau tai nėra atskiro Latvijos-Baltarusijos žaidimo statymas, o bandymas "iškovoti kamuolius" Minskui derybose su Rusijos Federacija, mano ekspertas Kirilas Koktyšas

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuva kovos už baltarusiškus krovinius, sakė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas interviu Sputnik Lietuva metu.

"Latvija stengsis "atmušti" Baltarusiją iš Lietuvos. <...> Baltarusijos tranzito, tai visų pirma, kalio druskos, užtenka tik vienam uostui. Arba Klaipėdai, arba atitinkamai Ventspiliui... Todėl čia akivaizdu, kad Latvijos statymas — kova už uostus, kova už Baltarusijos krovinius. Visa kita, greičiausiai, tėra žodžiai", — teigė ekspertas ir pabrėžė, kad Rusijos nafta Minskui vis tiek kainuos mažiau.

"Pagrindinis siužetas — tai Baltarusijos ir Rusijos derybos, o visa kita, aš sakyčiau, jau yra įforminimas ir linkčiojimas galva. Aišku, kad tai nėra atskiro Latvijos-Baltarusijos žaidimo statymas, o bandymas iškovoti kamuolius Baltarusijai jos derybose su Rusija", — pareiškė jis.

Anksčiau Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas patvirtino naftos tiekimo į Baltarusiją galimybes per Latvijos uostus.

Anot jo, Ryga mato dideles bendradarbiavimo plėtros perspektyvas.

Rusijos naftos tiekimai į Baltarusiją nutrūko sausio 1 dieną, dėl kainų skirtumų nebuvo pasirašytos reikalingos sutartys. Vėliau Minskas susitarė dėl naftos pirkimo iš privačių Rusijos kompanijų. Baltarusijos vicepremjeras Dmitrijus Krutojus pareiškė, kad respublika ieško alternatyvių naftos tiekimo būdų Baltijos šalyse ir kai kuriose kitose valstybėse.

Tegai:
uostas, krovinių apyvarta, Baltarusija, Lietuva, Latvija
Dar šia tema
Minskas nesieja naftos tranzito mokesčio su derybomis su Rusija
ES ir Baltarusija pasirašė vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimus
Rusija ir Baltarusija nesugebėjo susitarti dėl naftos tranzito tarifų