Žemėlapis, archyvinė nuotrauka

Moldovos vicepremjeras papasakojo, kaip supainiojo Lietuvos ir Latvijos ambasadorius

(atnaujinta 12:38 2020.01.27)
Anot politiko, tokių nepatogių situacijų pasitaiko visur, svarbiausia — nesutrikti ir rasti išeitį

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Buvęs Moldovos ministro pirmininko pavaduotojas Aleksandras Muravskis papasakojo, kaip jis supainiojo Lietuvos ir Latvijos ambasadorius ir rado, kaip "išsisukti". Apie tai jis parašė savo puslapyje Facebook.

Anot politiko, incidentas įvyko 1999 metais, jam einant ministro pirmininko pavaduotojo pareigas.

"Mano rumunų kalba dar toli gražu nėra tobula, o tada aš išvis žengiau pirmuosius žingsnius. Ir iki šiol aš dar ne automatiškai atskiriu Latviją — Letoniją ir Lietuvą — Lituaniją. O tada dar labiau", — sakė jis.

Muravskis papasakojo, kad pokalbyje su Latvijos ambasadoriumi jis teigė, kad Moldovą "labai domina "Lituanijos" patirtis privatizavimo srityje, ypač telekomunikacijose".

"Ir staiga aš matau, kad po vertimo pas mano pašnekovą keičiasi veido išraiška. Šiuo metu padėjėjas duoda man lapelį, kuriame parašyta, kad tai Letonijos ambasadorius. Nėra laiko apmąstymams ir aš darau "kulbitą". Sakau štai ką: "Matau, kad esate nustebęs, kodėl klausiu jūsų apie Lietuvą. Tiesiog aš žinau, kad jūs, kaip ir mes, tyrinėjate telekomunikacijų privatizavimo galimybę (tai buvo tiesa). Lietuva tai jau padarė ir labai sėkmingai. Ir aš manau, kad jūs, kaip Lietuvos kaimynės ambasadorius, apie tai žinote daugiau nei aš, ir man bus malonu išgirsti jūsų nuomonę. Kalbant apie Moldovos Respublikos ryšius su Latvija, jie apima platų spektrą, kurio nagrinėjimą aš kviečiu jus pradėti", — sakė buvęs ministro pirmininko pavaduotojas.

Kaip pažymėjo politikas, tolimesnės derybos vyko sklandžiai, o kai vėliau ministro pirmininko pavaduotojas ir ambasadorius gėrė šampaną, "išvis susidraugavo".

Muravskis pažymėjo, kad tokių atvejų pasitaiko visur, ir tokiose situacijose svarbiausia nesutrikti ir greitai rasti išeitį.

Žiniasklaida bei įvairių šalių pareigūnai nuolat painioja Lietuvą ir Latviją. Latvijos ambasadorius JAV Andris Teikmanis pažymėjo, kad Lietuva ir Latvija yra dažnai painiojamos, nes ne visi gerai žino geografiją. Jis papasakojo, kad dar dirbdamas ambasadoriumi kitose šalyse, jis ne kartą gavo laiškus, adresuotus Lietuvos ambasadai.

Praėjusių metų rugsėjį "BBC" prie Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus komentaro pridėjo Lietuvos URM vadovo Lino Linkevičiaus nuotrauką.

Tegai:
Latvija, Lietuva, Moldova
Dar šia tema
Buvęs Latvijos URM: Latvija nieko nesprendžia, net savo biudžeto klausimo
Latvijos aludariai išsigando "akcizų karo" su Lietuva
Rusijos ir Estijos siena

Estijos užsienio reikalų ministrė ragina Rusiją grįžti prie sienos sutarties ratifikavimo

(atnaujinta 23:40 2021.04.10)
Estijos URM vadovė, pažymėjo, kad Rusija ir Estija yra kaimynės, todėl šalys turi bendrauti tarpusavyje net kilus nesutarimams

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pasikvietė Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą aptarti dvišalius santykius, visų pirma dėl 2014 metų sienos sutarties ratifikavimo. Apie tai pranešė Estijos ir Rusijos diplomatinių atstovybių spaudos tarnybos.

Liimets, pokalbio su Lavrovu metu, pažymėjo, kad Rusija ir Estija yra kaimynės, todėl šalys turi bendrauti tarpusavyje net kilus nesutarimams.

"Telefoninio pokalbio metu iškėliau 2014 metais pasirašytos mūsų šalių sienos sutarties ratifikavimo klausimą kaip svarbią dvišalių santykių temą. Dabartinė Estijos vyriausybė paskelbė esanti pasirengusi toliau dirbti šia linkme", — sakė ji.

Savo ruožtu Lavrovas patvirtino Rusijos poziciją, kad "būtina sąlyga ratifikavimui Rusijoje yra Talino įvykdytų susitarimų, pasiektų pasirašant sienų sutartis 2014 metais, vykdymas".

"Mes kalbame apie vienareikšmišką oficialaus Talino teritorinių pretenzijų Rusijai ir bet kokių politinių "priedų" atsisakymą. Rusija norėtų matyti savo kaimynų pasirengimą formuoti normalią nekonfliktišką dvišalių santykių atmosferą", — teigė Rusijos užsienio reikalų ministras.

Savo ruožtu Estijos užsienio reikalų ministrė pareiškė, kad dabartinis sienos susitarimas "suteikia pasitikėjimo, kuris yra labai svarbus tiek pačiai Estijai, tiek jos sąjungininkams".

"Tai liečia ir mūsų saugumą, ir kovą su organizuotu nusikalstamumu, narkotikų tranzitu, kontrabanda ir prekyba žmonėmis. Priėjome prie bendros nuomonės, kad konsultacijos turėtų būti tęsiamos", — pažymėjo Eva-Maria Liimets.

Vasario mėnesį ji pranešė, kad Estija yra pasirengusi žengti pirmąjį žingsnį ratifikuojant sienos sutartį su Rusija.

Dokumentą abiejų šalių užsienio reikalų ministrai pasirašė 2014 metų vasario mėnesį, tačiau parlamentai jo neratifikavo. Sienos sutarties ratifikavimo klausimas vėl iškilo 2020 metais, tačiau tuomet valdančioji koalicija, kuriai priklausė Estijos liaudies konservatorių partija (EKRE), atsisakė ją ratifikuoti.

Tuometinis Seimo pirmininkas Henn'as Põlluaas'as (EKRE) atkreipė dėmesį į tai, kad sienos sutartis buvo sudaryta vadovaujant Reformų partijai, kuri buvo opozicijoje 2020 metais. Šių metų sausį reformistai sukūrė naują koaliciją su Centro partija. Konservatoriai mano, kad dokumentas prieštarauja 1920 metais sudarytai Tartu taikos sutarčiai, kuri, anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, tapo negaliojanti 1940 metais Estijai tapus TSRS dalimi.

Pagal Tartu taikos sutartį dalis šiuolaikinės Rusijos teritorijos, įskaitant Pečorą ir dešinįjį Narvos krantą, priklausė Estijai. Šios žemės buvo perduota RSFSR 1940 metais.

Tegai:
Rusija, Estija
Lengvieji automobiliai, archyvinė nuotrauka

Estijos greitkelyje užsidegė ant tralo gabenami automobiliai

(atnaujinta 23:31 2021.04.10)
Pranešama, kad keturios transporto priemonės buvo visiškai sunaikintos liepsnos

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Šeštadienį, anksti ryte, greitkelyje Talinas–Pernu, priešais Kernu, užsidegė gabenamos transporto priemonės, praneša portalas ERR.

"6:42 val. pagalbos centrui buvo pranešta, kad greitkelyje Talinas–Pernu–Ikla, Metsanurgos kaime, dega krovininis automobilis. Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai nustatė, kad ant tralo gabenamos transporto priemonės iš tikrųjų užsidegė. Keturios transporto priemonės buvo visiškai sunaikintos liepsnos", — sakė gelbėjimo centro atstovė spaudai Mariann Mäeots.

Gaisro priežastis tiriama.

Eismas Talino kryptimi buvo atkurtas iki 9 valandos ryto, kiek vėliau eismas buvo atidarytas ir Pernu kryptimi.

Tegai:
Estija, gaisras, automobiliai
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata