Ventspilio uosto terminalai

Ekspertas: Baltijos šalys naudoja Baltarusijos problemas savo naudai

(atnaujinta 10:55 2020.01.28)
Siūlymas naudoti Baltijos šalių uostus yra grynai politinis, o ne ekonominis, mano ekspertas Jurijus Solozobovas

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Baltijos šalys nori užkrauti savo uostus, naudodamos Baltarusijos problemas, tačiau pajamų iš to nebus, nes logistika neveikia, interviu Sputnik Lietuva pasakė centro Tarptautinės energetikos politikos centro vadovas Jurijus Solozobovas.

Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis pareiškė, kad valstybė yra pasirengusi apsvarstyti galimybę investuoti į uostų terminalus, jei privatūs savininkai neturi galimybės priimti tam tikrų krovinių rūšių, rašo Sputnik Latvija.

Taip jis pakomentavo pranešimus apie tai, kad Ventspilio uosto terminalai atsisakė perkrauti Norvegijos naftą, skirtą Baltarusijai, ir krovinys nuvyko į Lietuvos Klaipėdą.

Tarptautinės energetikos politikos centro vadovas Jurijus Solozobovas pažymėjo, kad tokiais tempais Baltarusijos naftos perdirbimo verslo ekonomika žlugs.

"Kad gamyklos dirbtų su minimalia apkrova, reikia gauti du tokius terminalus per savaitę. O tai, kas atkeliavo, tik dvi savaites bus pristatoma. Logistika neveikia, ekonomika neveikia ir nebus pajamų iš tokio perdirbimo. Aš suprantu Baltijos šalių susidomėjimą. Jų interesas yra paprastas — užkrauti uostus, naudojant Baltarusijos problemas, ir reanimuoti ilgą laiką nenaudotą dujotiekio "Družba" šiaurinę atkarpą. Tačiau Baltarusijos naftos perdirbimo verslo ekonomika žlugs. Iš šis pasiūlymas yra politinis — Baltarusijos pasiūlymas glaudžiau ekonominiai bendradarbiauti su ES šalimis, Baltarusijos integracija į Europos projektą. Manau, šis pasiūlymas turi ne ekonominį, o politinį pobūdį", — pasakė ekspertas.
Tegai:
nafta, Baltarusija, Baltijos šalys, Latvija
Dar šia tema
Latvijoje gali būti pastatytas naftos Minskui perkrovimo terminalas
Ekspertas: Baltijos šalių bandymai gauti ES finansavimą pasmerkti nesėkmei
Ekspertas: Latvijos verslininkai domisi draugyste su Baltarusija