Garbės kuopa ir Baltijos šalių bei JAV vėliavos

Buvęs Latvijos URM vadovas: "dėdė Semas" prispaudė po savim Lietuvą ir Latviją

(atnaujinta 11:04 2020.02.06)
Baltijos šalys "pasidavė" JAV ir gyvena pagal jų diktavimą, mano buvęs Latvijos užsienio reikalų ministras Janis Jurkanas

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Amerika prispaudė po savim Latviją, Lietuvą ir Baltarusiją, interviu Sputnik Lietuva pasakė buvęs Latvijos užsienio reikalų ministras Janis Jurkanas.

Latvija jau seniai padarė savo geopolitinį pasirinkimą Vakarų naudai, todėl ji turi skaitytis su stipria JAV įtaka, pareiškė Seimo narė, buvusi finansų ministrė Dana Reizniecė-Ozola. Apie tai praneša Sputnik Latvija.

Buvęs Latvijos užsienio reikalų ministras Janis Jurkans pažymėjo, kad per 30 nepriklausomybės metų Latvija prarado beveik pusę milijono savo gyventojų ir tapo viena skurdžiausių Europos Sąjungos šalių.

"Mes tiesiog pasidavėme mūsų sąjungininkams amerikiečiams. Ir mes gyvensime pagal "dėdės Semo" nurodymus. O "dėdė Semas", iš principo ne tik mus prispaudė po savimi. Pažvelkite — ir Lietuva, ir Baltarusija netgi pradėjo krutėti ir elgiasi labai kažkaip neaiškiai", — pasakė jis.

Anot politiko, JAV diktuoja politinę madą Europoje ir pasaulyje.

"Kokia ši mada? Ši mada yra labai korumpuota, nes pusė Amerikos gyventojų nori jį [JAV prezidentą Donaldą Trampą] pašalinti iš pareigų. Na, jei mūsų pagrindinis sąjungininkas yra korumpuotas, tada ir mūsų politika yra korumpuota ir pavaldi visokiems sukčiams. Sudėti visus mūsų kiaušinius į amerikiečių krepšį ir tikėtis įsivaizduojamo saugumo — tai reiškia absoliučiai nesuprasti, kas šiandien vyksta Rusijoje ir kokia yra politinė padėtis Rusijoje", — pareiškė Jurkanas.
Tegai:
užsienio politika, Baltijos šalys, JAV, Lietuva, Latvija
Dar šia tema
Nausėda su naujuoju JAV ambasadoriumi aptarė Baltijos šalių gynybą
JAV įtraukė Baltijos šalis į karą su Iranu
Ekspertas: JAV gaus pelno iš karinės pramonės Lietuvoje