Sputnik Estija biuras, archyvinė  nuotrauka

Rusijos ambasadorius Taline situaciją su "Sputnik Estija" vadina kritine

(atnaujinta 12:46 2020.02.10)
Rusijos ambasadorius paragino Estiją vykdyti tarptautinius įsipareigojimus dėl žiniasklaidos laisvės

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Aplink "Sputnik Estija" susiklosčiusi situacija išlieka kritiška, interviu RIA Novosti sakė Rusijos ambasadorius Taline Aleksandras Petrovas.

"Negaliu čia niekuo nudžiuginti, <...> nėra pokyčių į gerąją pusę", — sakė diplomatas.

Jis paragino Estiją vykdyti tarptautinius įsipareigojimus dėl žiniasklaidos laisvės.

"Jau dabar akivaizdu, kad Estijos, kuri pagal tarptautinius reitingus yra žodžio laisvės užtikrinimo pavyzdys, įvaizdžiui padaryta didelė žala",  — padarė išvadą Petrovas.

Anksčiau "Sputnik Estija" darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti prieš juos baudžiamąją bylą, jei jie iki sausio 1 dienos nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia". Talinas pateisino savo veiksmus sankcijomis, kurias 2014 metų kovo mėnesį ES įvedė tam tikriems Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims, įskaitant Dmitrijų Kiseliovą, MIA "Rossija segodnia" generalinį direktorių.

Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu "RIA Novosti" sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

Jelena Čeryševa ir Kirilas Višinskis Strasbūre taip pat susitiko su Europos Tarybos žmogaus teisių komisare Dunja Mijatovič. Jai buvo perduotas laiškas, kuriame aprašyta Sputnik Estija padėtis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją su "Sputnik Estija", teigė, jog Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų "Sputnik" darbą kitose šalyse.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Sputnik
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
Dar šia tema
Rusijos ambasada Estijoje ragina Taliną leisti Sputnik Estija tęsti darbą
Sputnik Estija vadovė Talino veiksmus vadina cenzūra
Čeryševa apie Sputnik situaciją: Estija kankina savo piliečius