Latvijos prezidentas Egilis Levitas

Latvijos prezidentas pasiūlė apriboti televizijos laidų rusų kalba transliaciją

(atnaujinta 16:16 2020.02.11)
Šalies prezidentas mano, kad 80 proc. retransliuojamu programų turėtų būti ES kalbomis, 20 proc. — kitomis kalbomis, tame tarpe rusų

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Latvijos prezidentas Egilis Levitas kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių ir viešųjų reikalų komisiją su pasiūlymu padidinti oficialių ES kalbų televizijos programų dalį respublikos kabeliniuose tinkluose, praneša RIA Novosti.

Levitas pasiūlė deputatams peržiūrėti elektroninės žiniasklaidos įstatymą, įvedant kalbines proporcijas. Jis mano, kad 80 proc. retransliuojamu programų turėtų būti ES kalbomis, 20 proc. — kitomis kalbomis, tame tarpe rusų. Prezidento manymu, turėtų būti nustatyti reikalavimai kabelinės televizijos paslaugų teikėjams, taip pat elektroninėms žiniasklaidoms, retransliuojančioms televizijos programas.

"Stipri informacinė erdvė — esminis šalies saugumo ir demokratijos Latvijoje klausimas. Teisėkūros lygmeniu turi būti įmanoma užtikrinti, kad Latvijos gyventojams būtų prieinamos aukštos kokybės ir pliuralistinės televizijos programos, kurios stiprina Latvijos priklausymą Europos kultūrinei erdvei ir prisidėti prie Latvijos gyventojų įtraukimo į bendrą Europos informacijos diskursą", — teigiama Levito kreipimesi į deputatus.

Pagrindinis pasiūlymas abonentams turi apimti Latvijos žiniasklaidos, valstybinės ir komercinės televizijos programas, taip pat regionines programas. Jei į pagrindinį pasiūlymą įtraukiamos papildomos programos, bent 80 proc. jų turėtų būti rengiamos oficialiomis ES ir euro zonos kalbomis.

Prezidento manymu, tai turėtų sustiprinti demokratiją Latvijoje ir priklausymą Europos kultūrinei erdvei.

Latvijoje gyvena 2 mln. žmonių, iš jų 40 proc. yra rusakalbiai. 

Tegai:
televizija, rusų kalba, Latvija
Dar šia tema
Latvijos ministras pasipiktino, kad Belgijoje galima žiūrėti RT
Politologas: Lietuvos valdžia rado eilinį pretekstą daryti spaudimą "Rossija 24"
Lietuvoje mažėja rusiškų televizijos laidų apimtys