Elektros perdavimo linijos

Anot Minsko, Baltijos šalys nenori prarasti energijos Baltarusijos dėl Lietuvos

(atnaujinta 11:23 2020.03.14)
Valstybinio energetikos koncerno "Belenergo" atstovo teigimu, jei Baltarusija bus pašalinta iš energetikos rinkos, kaina gali pakilti iki 25 procentų

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Latvija ir Estija mano, kad Baltarusijos pašalinimas iš bendros energijos rinkos yra netikslingas, pareiškė valstybinio energetikos koncerno "Belenergo" generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Bobrovas, praneša portalas "Navini.by".

Anot jo, Latvijos parlamente ne kartą svarstant šiuos klausimus buvo pareikšta, kad tai lems elektros kainos augimą. Bobrovas pareiškė, kad, remiantis skaičiavimais, jei Baltarusija bus pašalinta, kaina gali pakilti iki 25 procentų.

"Taip pat buvo pasiūlyta apsvarstyti galimybę išplėsti mūsų ryšius su Latvijos Respublika. Šiuo metu mes neturime jokių linijų, tačiau jei bus susidomėjimas iš tos pusės (o tokie klausimai dabar svarstomi), galima nutiesti 330 kilovatų galios elektros liniją, kad būtų galima susisiekti su Latvija", — cituoja portalas Bobrovo žodžius.

Tačiau Bobrovas priminė, kad Lietuvos požiūris į Baltarusijos atominę elektrinę (AE) yra gana neigiamas, atidarius elektrinę respublika neketina gauti elektros iš Baltarusijos ir nori užkirsti kelią jos patekimui į "Nord Pool" rinką.

Vilniaus požiūris į Astravo AE

Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent tuo nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai iš tarptautinių institucijų ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

Kovo pradžioje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Čudakovas pareiškė, kad agentūra neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei, kuri statoma Gardino srityje.

Tegai:
Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (284)
Dar šia tema
TATENA įvertino Baltarusijos AE saugą ir jos pasirengimą paleidimui
Lietuva turi dvi bėdas — koronavirusą ir BelAE
Seimas siūlo įvesti sankcijas Astravo AE operatoriui ir "Rosatom"