Braškės

Estijos ūkininkai paprašė valdžios įleisti į šalį ukrainiečius

(atnaujinta 11:55 2020.05.21)
Agrarų manymu, kai kurie valdininkai nemėgsta šios šalies piliečių, tačiau be jų bus sunku išsaugoti derlių

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Braškių derlius šiais metais Estijoje gali išnykti, nes dėl koronaviruso pandemijos valdžia uždraudė kviestiniams Ukrainos darbuotojams, kurie dažniausiai renka šias uogas, atvykti į respubliką.

Su tokiu pareiškimu vietos ūkininkai kreipėsi atviru laišku į žemės ūkio ministrą Arvo Aller, praneša portalas "RuBaltic.ru".

Pasak agrarų, šiemet braškės pasodintos 800 hektarų žemėje, tikimasi surinkti apie dvi tonas uogų, "tačiau neatsakingi politikai nenori, kad 1500 darbščių ukrainiečių padėtų surinkti šį derlių ir pristatyti jį Estijos vartotojams".

Taip pat ūkininkai pareiškė apie Talino "nepriklausomybę elgtis adekvačiai ištikus krizinei situacijai" ir uždavė retorinį klausimą: ar valdininkai pasirengę kartu su jais išsaugoti derlių.

Anot agrarinio sektoriaus specialistų, vietos gyventojų pritraukti derliaus nuėmimui taip pat nepavyks, nes jie nėra suinteresuoti tokiu darbu.

Ūkininkų manymu, "dalis Estijos politikų nemėgsta ukrainiečių", bet jiems patinka šios šalies piliečiai, nes jie parodė, kad yra geri darbuotojai — "tvarkingi, sąžiningi ir darbštūs", be to, jiems tikrai reikia užsidirbti pinigų, kad galėtų išmaitinti savo šeimas.

"Reikalas ne tautybėje, o darbštume ir nore. Estai džiaugiasi, kai turi galimybę pasimėgauti Estijos braškėmis, išaugintomis Estijos dirvožemyje, surinktomis ukrainiečių rankomis", — cituoja leidinys laišką.

Gėlės ir žvakė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Kaip tvirtina ūkininkai, kitos šalys, įskaitant Suomiją, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, kurios taip pat domisi sezoninių darbuotojų atvykimu, yra sudariusios reikiamas sutartis su Ukraina.

Anksčiau Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helmė pareiškė, kad nors nuo šios savaitės karantinas šalyje buvo panaikintas, užsienio darbuotojai vis tiek negalės atvykti į respubliką. Anot ministro, tai daroma tam, kad būtų užkirstas kelias koronaviruso plitimui.

Tuo tarpu Helmė pareiškė, kad netrukus Estijoje bus dar daugiau bedarbių, o valdžios pareiga šiuo sunkiu metu — "suteikti jiems galimybę užimti laisvas darbo vietas".

Tegai:
ukrainiečiai, derlius, ūkininkai, Estija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
PSO perspėja apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą
Atšaukiami ribojimai įsigyjant apsaugos priemones ir dezinfekcinį skystį
Lietuvoje nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų
Žvejai

Bedarbiai Latvijos žvejai persikėlė į Rusiją dėl ES politikos

(atnaujinta 07:18 2020.11.30)
Pabrėžiama, kad spalį Europos Sąjunga priėmė sprendimą sumažinti kelių rūšių žuvų žvejybą Baltijos jūroje

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Žvejas Valdis Avotinšas ir jo draugai, likę be darbo, buvo priversti palikti Latviją ir persikėlė į Rusiją. Apie tai jis pasakojo interviu Sputnik Latvija.

Pabrėžiama, kad spalį Europos Sąjunga nusprendė sumažinti kelių rūšių žuvų žvejybą Baltijos jūroje.

Latvijos žvejams, žvejojantiems draudžiamą rytinę Baltijos menkę, buvo leista sunaikinti žvejybos laivus už kompensaciją. Tačiau vyras, ​​tapdamas nerūpestingas, nusprendė palikti šalį, ieškodamas geresnio gyvenimo.

"Rusija labai gerai priėmė ir mane, ir mano bendražygius, kurie kadaise tralais žvejojo ​​Baltijos jūroje, tačiau dėl žiaurios Europos Sąjungos politikos buvo priversti išvežti savo laivus laužui", — sakė jis.

Vyras pabrėžė, kad žvejai už padarytą žalą gavo kompensaciją iš ES, tačiau jie mano, jog tai nepakankama.

"Na, ir ką? Gerai, aš nusipirkau seną vokišką automobilį už dalį pinigų, pravalgiau ir išgėriau dalį pinigų. Bet reikia dirbti, o Latvijoje dabar žvejoti neįmanoma", — sakė šaltinis.

Jis patikslino, kad kartu su bendražygiais jis nusprendė persikelti į Tolimuosius Rytus, kur gyvenimas yra "įdomus ir yra daug darbo".

Tegai:
žvejyba, ES, Rusija, Latvija
Dar šia tema
Už neteisėtą žvejybą Lietuvos gyventojui teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą
Būsimas aplinkos ministras turės išsaugoti Žuvinto turtus, pareiškė Nausėda
Karinės pratybos Estijoje

Estijos gynybos pajėgų vadas sakė, kad kariai turi ko išmokti Lenkijos

(atnaujinta 15:39 2020.11.27)
Pasak generolo majoro Martino Heremo, dažnai Estijos kariai neperima savo artimiausių kaimynų regione patirties

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Estijos gynybos pajėgų vadas generolas majoras Martinas Heremas ir Lenkijos Ginkluotųjų pajėgų vadas generolas leitenantas Raimundas Andžejčakas Taline aptarė galimybes plėtoti abiejų šalių bendradarbiavimą regioninės gynybos klausimais, pranešė šalies Gynybos pajėgų spaudos tarnyba.

"Mes turime ko pasimokyti iš savo kolegų lenkų. Mes dažnai įgauname proto toli už savo šalies ribų, tuo tarpu nepastebėdami, kad galime pasimokyti iš savo kaimynų ir gerų draugų čia, Baltijos jūros pakrantėje", — pasakė Heremas.

Estijos kariuomenės vadas pažymėjo, kad Lenkija ir Estija turi sąlyčio taškų: visų pirma šalys susitarė, kad valstybės galėtų bendradarbiauti stiprinant jūrų sienų apsaugą ir jau artimiausioje ateityje pasiekti sėkmės šioje srityje.

Lenkija buvo viena aktyviausių Baltijos šalių įstojimo į NATO šalininkių. Pastaruoju metu Estija pradėjo stiprinti bendradarbiavimą su Lenkija gynybos srityje. Abi šalys dalyvauja NATO pratybose. Lenkijos kariai reguliariai dalyvauja kasmetiniuose "Pavasario audros" manevruose Estijoje, o Lenkijos oro pajėgų lėktuvai — NATO misijoje, skirtoje Baltijos oro erdvei apsaugoti.

Tegai:
kariai, Lenkija, Estija
Dar šia tema
Estijos prezidentė iškritikavo ministrų žodžius apie JAV rinkimų falsifikaciją
Estijos vidaus reikalų ministras ruošiasi atsistatydinti po JAV rinkimų kritikos
Estijos prezidentė atleidžia švietimo ministrę
Gintaras, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė didelę ukrainietiško gintaro kontrabandos siuntą

(atnaujinta 12:00 2020.11.30)
Iš viso pareigūnai surado 95 maišelius, pilnus įvairaus dydžio neapdoroto gintaro gabalų. Bendras jų svoris — 105 kg, preliminari vertė — 12 700 eurų

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Praėjusį pirmadienį Medininkuose buvo sulaikyta 105 kg gintaro kontrabanda, įtariama atvežta iš Ukrainos, praneša Lietuvos Respublikos muitinė.

Lapkričio 23 vakarą, apie 21:30 į Medininkų kelio postą krovininiu mikroautobusu "Mercedes Benz Sprinter" su priekaba atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo į Lietuvą vežantis transporto priemonių detales. Tačiau pareigūnai, patikrinę krovinį, po detalėmis aptiko baltus plastikinius maišus, pilnus mažesnių maišelių su gintaru. Taip pat gintaro kontrabanda rasta paslėpta ir mikroautobuso kabinoje, daiktadėžėje.

Iš viso pareigūnai surado 95 maišelius, pilnus įvairaus dydžio neapdoroto gintaro gabalų. Bendras jų svoris — 105 kg, preliminari vertė — 12 700 eurų. Vairuotojas prisipažino gintarą į Lietuvą vežęs ketindamas "užsidirbti", anot jo, pats gintaras kasamas Ukrainoje, nelegaliose kasyklose.

Automobilis ir gintaro kontrabanda buvo sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Vairuotojui buvo skirta kardomoji priemonė — piniginis užstatas.

Tegai:
Lietuva, Ukraina, gintaras, Muitinė
Dar šia tema
Iš Baltarusijos įvežtose statinėse su aliuminio milteliais rasta cigarečių kontrabanda
Muitininkai sučiupo kontrabandą vilkiko stabdžių sistemoje slėpusį vairuotoją
Muitininkai sulaikė durpėmis užmaskuotą beveik 2 mln eurų vertės kontrabandą