Žuvėdros danguje, archyvinė nuotrauka

Estijos gyventojus užpuolė agresyvios žuvėdros

(atnaujinta 12:57 2020.06.19)
Žuvėdrų agresyvumas lizdų sukimo sezono metu yra labai dažnas reiškinys, kuris kartojasi kasmet ir gyventojams sukelia nepatogumų

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Estijos aplinkos departamentas pastarosiomis savaitėmis sulaukė daugybės kreipimųsi dėl agresyvaus žuvėdrų, kurios suka lizdus ant stogų ir puola žmones, saugodamos jauniklius, praneša leidinys ERR.

Aplinkos departamento atstovo Jano Siimsono teigimu, žuvėdrų agresyvumas lizdų sukimo sezono metu yra reiškinys, kuris kartojasi kasmet.

"Su jomis susiduriama ir atliekant statybos darbus, kai šie lizdai aptinkami darbų metu — iškyla problemų", — ketvirtadienį sakė Siimsonas.

Anot jo, agresyvus žuvėdrų elgesys pasireiškia nuo gegužės pabaigos iki birželio pabaigos.

Taip pat dėl žuvėdrų agresyvumo sulaukta skundų ir Estijos jūrų akademijoje, kur paukščiai kieme erzina žmones.

"Turėjome keletą incidentų, kai [žuvėdros] sukilo pulkais ir žmonės jautėsi atsidūrę pavojuje. Todėl aptarnavimo skyrius departamentui nusiuntė prašymą dėl prevencinių priemonių kitais metais", — teigė švietimo įstaigos atstovė Daily Lehtmets.

Konflikto padeda išvengti ankstyvas lizdų aptikimas ir pašalinimas: pagal Gamtos apsaugos įstatymą, jei kiaušiniai jau buvo padėti į lizdą, jo liesti negalima. Šiuo atžvilgiu lizdų reikėtų pradėti ieškoti pirmomis balandžio dienomis.

Siimsono teigimu, lizdai dažniausiai būna ant namų stogų, juos reikia pašalinti iki to laiko, kol paukštis į jį padeda kiaušinius.

"Paukštis tokiu būdu gauna signalą, kad ši vieta netinka lizdui, turi laiko surasti naują vietą lizdui, ir žmonėms nebus problemų", — aiškino jis.

Jei agresyvios žuvėdros jau pasirodė, jas galima atbaidyti laikant ilgą daiktą virš galvos, nes paukščiai puola į aukščiausią tašką. "Pavyzdžiui, jei po ranka turite skėtį ar panašų daiktą,  galite jį pakelti virš galvos", — pridūrė departamento atstovas.

Žuvėdrų jaunikliai pradeda mokytis skraidyti birželio pabaigoje. Po to nurimsta ir agresyvios žuvėdros.

Tegai:
jaunikliai, lizdai, Estija, žuvėdros
Dar šia tema
Įžūli voverė užgrobė pelėdos lizdą
Juodiesiems gandrams išsaugoti iškeliami dirbtiniai lizdai
Siautulingi vėjai Lietuvoje griauna gandrų lizdus
Talinas

Estija ketina sušvelninti apribojimus užsienio atvykstantiems darbuotojams

(atnaujinta 16:18 2020.07.06)
Žemės ūkio sektoriuje šiandien dirba apie 400 žmonių iš trečiųjų šalių, daugiausia iš Ukrainos. Ūkininkų vertinimu, jiems trūksta apie 1500 žmonių, kad būtų galima susitvarkyti su darbo apimtimi

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Estijos vyriausybė ketina sušvelninti sezoninių darbuotojų atvykimo ir buvimo šalyje apribojimus, pirmadienį sakė šalies ministras pirmininkas Juris Ratas.

"Iki 2022 metų balandžio 30 dienos užsienio sezoninis darbuotojas galės Estijoje dirbti iki 180 dienų per metus", — cituoja Ratą RIA Novosti. Kol kas kalbama apie principinį susitarimą tarp koalicijos partijų. Teisiniu požiūriu susitarimas dar nėra įformintas. Pasak vidaus reikalų ministro Marto Helmės, vyriausybės sprendimas bus parengtas artimiausiomis dienomis ir turėtų įsigalioti liepos 16 dieną.

Vyriausybė apie užsienio darbo jėgos problemos sprendimą paskelbė netrukus prieš pirmadienį numatytą neeilinį parlamento posėdį, kuriame opozicijos iniciatyva turėtų būti svarstomos Užsieniečių įstatymo pataisos. Pataisose numatyta, kad darbuotojams iš trečiųjų šalių bus leista likti ir tęsti darbą Estijoje iki gruodžio 31 dienos.

Žemės ūkio sektoriuje šiandien dirba apie 400 žmonių iš trečiųjų šalių, daugiausia iš Ukrainos. Pasak ūkininkų, jiems reikia dar 1500 žmonių, kad būtų galima susitvarkyti su darbo apimtimi.

Anksčiau Estijos žiniasklaida pranešė, kad dėl koronaviruso protrūkio Estijos braškių plantacijos liko be užsienio darbo jėgos, pirmiausia be darbuotojų iš Ukrainos, kurie pastaraisiais metais reguliariai atvyksta skinti braškių. Ūkininkai paprašė vyriausybės panaikinti darbo jėgos iš užsienio įvažiavimo apribojimus.

Vidaus reikalų ministras Martas Helmė anksčiau teigė, kad darbuotojai iš užsienio, legaliai gyvenantys Estijoje nuo kovo 17 dienos, galės toliau dirbti žemės ūkyje iki liepos 31 dienos, o po to turės išvykti iš šalies.

Tegai:
koronavirusas, užsieniečiai, darbuotojai, Estija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO nutraukė trijų vaistų nuo koronaviruso tyrimus
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso
Lietuvoje per parą patvirtinti 5 nauji COVID-19 atvejai
Talinas

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje

(atnaujinta 13:41 2020.07.06)
Susitikime taip pat aptartas NATO pozicijų stiprinimas gynybos ir atgrasymo srityse, didėjanti Kinijos įtaka ir konfliktų NATO pietiniame ir pietrytiniame flange poveikis transatlantiniam saugumui

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas žvalgybos ir saugumo klausimais Deividas Ketleris (David Kettler) lankėsi Estijoje, norėdamas susipažinti su šalies gynybiniais ištekliais ir galimų Rusijos "grėsmių" atrėmimo galimybėmis, sekmadienį pranešė Estijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

Dieną prieš tai Ketleris susitiko su Estijos gynybos ministerijos kancleriu Kristjanu Prikku, šalys aptarė kovą su "Rusijos grėsmėmis".

"Estijai svarbu, kad NATO aiškiai matytų situaciją ir mūsų regiono saugumo specifiką. Kokybiška žvalgyba ir išankstinis perspėjimas sukuria prielaidas užkirsti kelią Rusijos "grėsmėms" ir, jei prireiktų, kovoti su jomis", — po susitikimo sakė Prikkas.

Susitikime taip pat aptartas NATO pozicijų stiprinimas gynybos ir atgrasymo srityse, didėjanti Kinijos įtaka ir konfliktų NATO pietiniame ir pietrytiniame flange poveikis transatlantiniam saugumui.

Vizito metu Ketleris aplankys Amario aviacijos bazę netoli Talino, Narvos miesto, esančio šalia sienos su Rusija, ir susitiks su gynybos, užsienio žvalgybos, saugumo policijos, žvalgybos centro ir Užsienio reikalų ministerijos vadovybe.

Tegai:
"Rusijos grėsmė", Estija, NATO
Dar šia tema
Kas slypi už neapykantos Putinui ir Trampui
"Mes nesaugosime vokiečių nuo Rusijos". Prieš ką JAV draugauja su Lenkija
 Samsung Galaxy S20, archyvinė nuotrauka

Programos atnaujinimas sugadino įkrovimo funkciją "Samsung" išmaniuosiuose telefonuose

(atnaujinta 20:04 2020.07.06)
Kai kurių "Galaxy S20", "S20 +" ir "S20 Ultra" telefonų savininkai susidūrė su nenumatytomis problemomis

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Portalo "Sam Mobile" duomenimis, pavyzdinės "Samsung" serijos išmaniųjų telefonų savininkai pranešė apie įkrovimo įrenginių problemas.

Kai kurių "Galaxy S20", "S20 +" ir "S20 Ultra" telefonų savininkai susidūrė su problemomis. Telefonų arba visiškai nepavyko įkrauti, arba kurį laiką pasikrovę jie išsijungė.

Šiuo atveju problemų kilo nepriklausomai nuo to, ar vartotojas naudojo oficialaus gamintojo įkroviklį, ar išmanųjį telefoną bandė įkrauti kito gamintojo įrenginiu.

Anot leidinio žurnalistų, iki šiol tik "Samsung" vartotojai iš Vokietijos pranešė apie tokią problemą.

Staigus išsijungimas susijęs su neseniai išleistu "Android" operacinės sistemos naujinimu.

Tegai:
Samsung
Dar šia tema
Specialistas papasakojo, kaip tinkamai įkrauti išmanųjį telefoną
Ekspertas įvardijo, kas gali jus stebėti per išmaniojo telefono kamerą
iPhone SE: ką sugeba naujasis išmanusis telefonas "Apple"