Braškės, archyvinė nuotrauka

Ukrainiečiai padėtų: Estijos ūkininkai kenčia be migrantų

(atnaujinta 23:55 2020.06.21)
Kaip sako ūkininkai, vietiniai gyventojai nenori dirbti vasarą, nori atsipalaiduoti, o žemės ūkyje labai trūksta darbuotojų

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Žemės ūkio darbuotojai apkaltino valdžios institucijas dėl arogantiško požiūrio pastaraisiais mėnesiais, nes jie nereaguoja į jų prašymus leisti sezoninius migrantus į šalį padėti nuimti derlių, praneša portalas ERR.

Braškių surinkimas
© Sputnik / Василий Батанов

Pasak Estijos prekybos rūmų valdybos pirmininko Roometo Sirmuso, ūkininkai pareigūnams nuolat sako, kad dabartinę sunkią žemės ūkio situaciją galima išspręsti tik atvėrus sienas darbuotojams iš užsienio.

"Vyriausybė mums duoda tuščius pažadus ir siūlo atskiras priemones, kurios praktiškai neveikia. Kur yra tie žemdirbiai, kuriuos mums pažadėjo atsiųsti į pagalbą? Mes jų laukiame", — sakė Sirmusas.

Anot jo, kasdien uogų laukuose reikia mažiausiai penkiasdešimt žmonių ir jei artimiausiu metu darbininkų nepavyks rasti, braškės tiesiog turės būti paliekamos daržuose.

Pasak Braškių auginimo įmonių sąjungos valdybos narės Elkės Lillemets, valdžia pasiūlė 600 tūkstančių eurų samdyti vietos bedarbius, tačiau šios lėšos nepadėjo išspręsti problemos.

"Susitikime su ministru pirmininku paaiškinome, kad dauguma vietinių gyventojų nesutinka dirbti laukuose. Mūsų gyventojai dažniausiai ilsisi vasarą, todėl jų negalima kaltinti. Mums reikia žmonių, kurie tikrai nori dirbti", — sakė ji.

Pasak Lillemets, dabar dirbantys žmonės nesugeba susitvarkyti su visa darbų apimtimi. Kai kuriems ūkininkams net reikėjo arti laukus, skirtus braškėms auginti.

"Kaimo gyventojai įskaudinti, jie liūdi. Yra tik vienas sprendimas: duokite mums 500 vietinių darbuotojų iškart arba atidarykite sieną bent jau nuo liepos 1 dienos", — cituoja portalas Estijos sodininkystės sąjungos vykdomąjį direktorių Raimondą Strastiną.

Portalo duomenimis, dabar žemės ūkyje yra daugiau nei 930 laisvų darbo vietų, daugiau nei 470 iš jų susijusios su uogų rinkimu.

Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, braškių derliaus nuėmimo problemos dėl migrantų trūkumo paaiškėjo dar gegužę. Sunkumų kilo dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos Estijos valdžia blokavo Ukrainos sezoninių darbuotojų atvykimą į šalį. Vietiniai ūkininkai kreipėsi į žemės ūkio ministrą prašydami išspręsti problemą ir leisti atvykti "darbštiems ukrainiečiams", tačiau problema iki šiol neišspręsta.

Tegai:
darbo migrantai, ukrainiečiai, Estija, braškės, ūkis, Baltijos šalys
Tankas T-34, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Estijoje pasipiktino paminklo išniekinimu netoli Narvos

(atnaujinta 13:29 2021.03.02)
Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje išreiškė pasipiktinimą dėl memorialinio tanko T-34 išniekinimo netoli Narvos ir tikisi, kad vandalai bus surasti ir patraukti atsakomybėn.

Nežinomi vandalai kovo 1-ąją prie Narvos išniekino tanką T-34, ant jo rusų kalba parašydami įžeidžiamus užrašus. Ant tanko buvo parašyta "Kritę amfetamino karo herojai. 2018".

"Pats išniekinimo faktas sukelia gana suprantamą ir teisėtą pasipiktinimą. Aišku viena: tai nebuvo spontaniška akcija, jos įvykdymui pažeidėjai kruopščiai ruošėsi, ką patvirtina trafaretas, kurį jie panaudojo šiam tikslui. Ambasada tikisi, kad asmenys, įvykdę tokį vandalizmo aktą, bus rasti ir už tai atsakys", — rašoma ambasados ​​pranešime.

Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas.

Vienintelis išlikęs paminklinis tankas Estijoje yra šalia kelio, vedančio iš Narvos į Narva-Jesu, toje vietoje, kur Leningrado korpuso pajėgos, vadovaujamos generolo Fediuninskio, 1944 metų liepos 25–26 dienomis kirto Narvos upę. Tankas — labai įžymi vieta ne tik tarp turistų. Retas atvejis, kai vietinių vestuvių metu pravažiuojama pro šalį — jaunavedžiai šalio jo tradiciškai deda gėles, o prie vamzdžio rišamos juostelės.

Sovietiniai paminklai ir kapinės Lietuvoje yra niekinami reguliariai, kaip ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Ukrainoje. Maskva labai kritikuoja tokius veiksmus, susiedama juos su šių šalių istorijos perrašymo kursu.

Tegai:
vandalizmas, Estija, Rusijos ambasada
Dar šia tema
Latvijoje iš memorialo sovietų kariams pavogta patranka
Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
Rusija įvertino Lietuvos politikų reakciją į Rakučio pareiškimą apie Holokaustą
Latvija

Latvijos policija ieško žmonių, įtariamų pasikėsinimu nužudyti pareigūną

(atnaujinta 11:16 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Latvijos policija ieško nuotraukose užfiksuotų žmonių, kurie įtariami pasikėsinimu nužudyti pareigūną, praneša Lietuvos policija Facebook paskyroje.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Pranešama, kad praėjusių metų lapkričio 6 dieną, apie 7:06 val. ryto, Daugpilyje Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas pakeliui į tarnybos vietą buvo užpultas dviejų vyrų, kurie kėsinosi jį nužudyti.

Pažymima, kad tyrimo metu nustatyta, jog nuotraukose užfiksuoti asmenys gali būti susiję su įvykdytu nusikaltimu.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją.

Informaciją galima suteikti telefonu Nr. 85 271 9739, el. paštu lkpb.sont2v.3@policija.lt, arba tiesiogiai Latvijos policijai — kipinfo21@vp.gov.lv

Tegai:
policija, Latvija
Gitanas Nausėda

Socialdemokratai: konservatoriai nori "suvesti sąskaitas" su Lietuvos prezidentu

(atnaujinta 14:58 2021.03.02)
Tai, kad valdantieji kelia Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikimų klausimą, yra dvigubų standartų taikymo ir politinės veidmainystės pavyzdys, sako Sinkevičius

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Laikinasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Sinkevičius sakė, kad jo partija nepritars valdančiųjų konservatorių iniciatyvai peržiūrėti respublikos atstovavimą Europos Vadovų Taryboje. Apie tai pranešė partijos spaudos tarnyba.

"Konservatoriams tas klausimas dešimt metų nerūpėjo, jie nereiškė jokių priekaištų, kodėl į EVT vyksta Dalia Grybauskaitė. Akivaizdu, kad dabar, ypatingu pandemijos metu, tas klausimas keliamas tiesiog siekiant plėsti savo įtaką, o ne dėl to, kad jiems nuoširdžiai rūpėtų valstybės interesai. Tokių ir panašių veidmainiškų konservatorių iniciatyvų, kur tiesiog bandoma suvedinėti sąskaitas su prezidentu, mes nepalaikysime", — sakė Sinkevičius.

Anot parlamentaro, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų idėja peržiūrėti dabartinę tvarką yra dvigubų standartų ir politinės veidmainystės pavyzdys.

"Visi tie sumanymai yra ne laiku ir ne vietoje, tačiau toks jau konservatorių veikimo stilius. Bandymai svarstyti Seime ir reguliuoti įstatymu jiems nepatinkančio prezidento galias, po to KT prašyti išaiškinti, ar visa tai neprieštarauja Konstitucijai – visa tai tik didintų įtampas ir konfliktus valstybėje. Prezidentas turi visus konstitucinius įgaliojimus spręsti pagrindinius užsienio politikus klausimus, iki šiol šaliai atstovauja EVT ir tą sėkmingai gali daryti toliau", — sakė jis.

Pasak politiko, konservatorių svarstymas kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis klausimas būtų išspręstas, ir įstatymu reguliuoti, kas vyksta į Europos Vadovų Tarybą, yra tik dar viena spaudimo prezidentui priemonė.

Anksčiau ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad jos dalyvavimas ES lyderių susitikimuose kai kuriais klausimais būtų naudingesnis nei šalies prezidento. Anot jos, EVT svarsto daug klausimų, susijusių su vykdomąja valdžia.

Iškart po Lietuvos įstojimo į ES aukščiausiojo lygio susitikimuose respublikai kurį laiką atstovavo ir prezidentas, ir ministras pirmininkas, tačiau prezidentuojant Nausėdos pirmtakei Daliai Grybauskaitei buvo nusistovėjusi tradicija, pagal kurią tik prezidentas vykdavo į EVT susitikimus.

Konservatorių iniciatyvos kritikai mano, kad valdančioji partija taiko dvigubus standartus.

Pats Nausėda teigė, kad šiandien nepriimtina prioritetą teikti atstovavimo Europos Vadovų Taryboje klausimui, nes į darbotvarkę turėtų būti įtraukti karantino, skiepijimo ir pagalbos išsaugant darbo vietas klausimai.

Lietuvos vadovas pažymėjo, kad nenorėtų galvoti, jog šis klausimas yra dirbtinai išpūstas, siekiant atitraukti dėmesį nuo neatidėliotinų problemų.

Tegai:
konservatoriai, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Šimonytė pažymėjo, kad jos dalyvavimas EVT kai kuriais atvejais būtų praktiškesnis
EVT parengiamojoje sesijoje Nausėda iškėlė santykių su Rusija klausimą