Šarvuotis BOXER 88 Lietuvoje

Estija kartu su Latvija ir Suomija atsisakė šarvuotos technikos plėtros

(atnaujinta 17:58 2020.10.07)
Estija nebuvo patenkinta veiklos sąnaudomis plėtros srityje, šarvuočių tiksline kaina ir dalyvavimu respublikos gynybos pramonėje

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Estijos gynybos pajėgos negalės plėtoti gynybos sektoriaus kartu su Suomija ir Latvija, praneša "ERR".

Praėjusią žiemą Estija pasirašė susitarimą su Suomija ir Latvija dėl gynybos sektoriaus plėtros ir bendradarbiavimo kuriant platformą, tinkančią visiems šarvuočiams. Tačiau Estija nesugebėjo susitarti su Suomijos kompanija "Patria".

Gynybos tyrimų centro Šarvuotų transporto priemonių skyriaus vadovas Ivaras Jansonas paaiškino, kad Estija nesugebėjo susitarti su "Patria" dėl veiklos mokslo ir plėtros srityje kainos, tikslinės šarvuočio kainos ir dalyvavimo Estijos gynybos pramonės veikloje.

Jansonas pažymėjo, kad rinkoje yra ir kitų šarvuočių, kurie patenkina Estijos paklausimą ir yra prieinami pagal kainą.

"Būsimame konkurse neabejotinai vienas svarbiausių vertinimo kriterijų mums bus mūsų gynybos pramonės dalyvavimas", — pridūrė jis.

Tuo tarpu įmonės "Patria Land" prezidentas Jusis Jarvinenas pažymėjo, kad Estijos dalyvavimas projekte vis dar sveikintinas. Pasak jo, "Patria" yra pasirengusi įtraukti Estijos įmones į programą, kad pirmieji užsakymai būtų pateikti jau 2021 metais.

Estijos gynybos pajėgos turi per šimtą šarvuočių "Pasi". Jie naudojami kareiviams į priekinę liniją pervežti, taip pat kaip pagalbinė mašina ugnies valdymo metu ir kaip medicinos bei personalo transporto priemonė.

Pasak pulkininko leitenanto, Gynybos pajėgų generalinio štabo vyresniojo štabo karininko Tynio Metjerio, šie šarvuočiai vis dar yra tinkami naudoti, tačiau jie jau seni.

"Jie naudojami Estijoje ir Suomijoje daugiau nei 30 metų. Senos mašinos reiškia didesnes priežiūros išlaidas ir problemas ieškant atsarginių dalių", — paaiškino Metjeris.

Pernai Estijos, Latvijos ir Suomijos gynybos ministerijų atstovai pasirašė bendradarbiavimo protokolą platformos šarvuočiams plėtros srityje. 2020 m. sausį Latvija ir Suomija pasirašė techninį susitarimą su "Patria" dėl 6x6 platformos tyrimų ir plėtros programos pradžios. Estija prie šios sutarties neprisijungė.

Kol kas nėra aišku, ar Estijos gynybos pramonė sugebės pasiekti sėkmę šarvuočių plėtros srityje iki 2028 m., kai jų prireiks gynybos pajėgoms. Be to, nauja plėtros programa gynybos srityje dat tik rengiama, ir tikimasi, kad šarvuočiams bus keliami nauji reikalavimai.

Tegai:
šarvuočiai, Estija, Latvija, Suomija
Galvijai, archyvinė nuotrauka

Latvijos ūkininkai tapo priklausomi nuo Lietuvos paklausos

(atnaujinta 17:58 2020.10.27)
Ypač svarbi Latvijai yra Lietuvos rinka — pernai pienas ir jo produktai į Lietuvą buvo eksportuojami už 113 milijonų eurų, lietuviai perka 33% šviežio pieno

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Latvijos žemės ūkio ministerija ketina teikti pagalbą ūkininkams — 5100 pieno augintojų, 3000 galvijų ir 547 ūkiams, kuriuose auginamos kiaulės, rašo BVlv. Parama turėtų pasiekti ir 350 maisto gamintojų.

"Eurostatas" pranešė, kad pirmoji "koronakrizės" banga — nuo balandžio iki birželio — sumažino 8% maisto produktų eksporto, 20% žemės ūkio ir 9% žuvies produktų. Pramonės įmonės "jau susidūrė su likvidumo problemomis, nes jų santaupos tolesniam jų veiklos finansavimui labai sumažėjo ir kyla grėsmė jų tolesniam egzistavimui".

"Taigi, ne tik sumažėja maisto gamybos galimybės valstybėje, bet ir daugelis darbuotojų lieka be pajamų, tuo padidindami spaudimą valstybinei socialinei sistemai", — konstatuoja Latvijos ŽŪM.

Nepaisant situacijos su koronavirusu, liepos mėnesį pieno kainos "šiek tiek padidėjo", tačiau apskritai per pirmąjį 2020 metų pusmetį pieno ir pieno produktų eksportas sumažėjo 2,6 proc., ypač antrąjį ketvirtį, - 13,3 proc. (-8 , 6 milijonai eurų). Gamintojų pajamos nuo liepos iki rugsėjo, pasak Žemės ūkio ministerijos, sumažėjo 7,7 proc.

Ypač svarbi Latvijai yra Lietuvos rinka — pernai pienas ir jo produktai į Lietuvą buvo eksportuojami už 113 milijonų eurų, lietuviai perka 33% šviežio pieno. Mėsos eksportas atrodo panašiai — 2019 metais į Lietuvą buvo eksportuotia gyvų galvijjų už 10 mln., o jautienos — už 2 mln. Galvijais prekiaujama aukcionuose, o lotų kainos šiemet sumažėjo 17–23 proc.

Koronavirusas labiausiai neigiamai paveikė kiaulių auginimą, kuris yra Latvijos gyvulininkystės pagrindas — "Eurostato" duomenimis, 2019 metais iš Latvijos Respublikos į užsienį buvo išsiųsta 156,9 tūkst. gyvų kiaulių, kurių vertė siekė 13,5 mln. eurų, 86 proc. jų nusipirko Lietuva. Vasaros mėnesiais kiaulių kainos krito 41–42%. Dabar Žemės ūkio ministerija mokės ūkininkams 40 eurų už paršavedę, apskritai "paramos paketas" sieks 1 mln.

Iš Latvijos ministrų kabineto informacinėje bazėje pasirodančių dokumentų neaišku, kokia bus galutinė paramos suma visiems ūkininkams ir gamintojams.

Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
© Sputnik
Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
Tegai:
žemės ūkis, Lietuva, Latvija
Degalinė

Kaip pasikeitė benzino kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 17:29 2020.10.25)
Praėjusią savaitę degalai Rygoje atpigo, dyzelinio kuro kainos Taline išaugo, o Vilniuje degalų kainos išliko stabilios

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Šios savaitės pabaigoje brangiausias benzinas buvo Taline, pigiausias — Vilniuje. Brangiausias dyzelinis kuras buvo Rygoje, o pigiausias — taip pat Vilniuje, rašo Bb.lv.

Vilniuje 95 klasės benzino ir dyzelinio kuro kainos nesikeitė ir siekė atitinkamai 1,066 ir 0,896 euro už litrą.

Rygoje esančiose "Circle K" degalinėse 95 klasės benzino kaina sumažėjo 0,4 % — iki 1,134 euro už litrą, o dyzelinio kuro kaina sumažėjo 0,5 % — iki 0,999 euro už litrą.

Taline 95 klasės benzino kaina nepakito ir penktadienį siekė 1,229 euro už litrą. Savo ruožtu dyzelinas pabrango 2,1 % — iki 0,969 euro už litrą.

Automobilių dujų kaina Rygoje nepasikeitė ir penktadienį buvo 0,535 euro už litrą. Vilniuje dujos pabrango 6 % — iki 0,533 euro už litrą, o Taline — 0,8 % — iki 0,601 euro už litrą.

Tegai:
dyzelinas, benzinas, Baltijos šalys
Dar šia tema
Rugsėjį naujų lengvųjų automobilių registravimas po pusmečio nuosmukio išaugo beveik 17 %
Įvardytos dažniausios priežastys, kodėl lietuviai keičia automobilį
Paaiškėjo, kaip COVID-19 paveikė automobilių prieinamumą Lietuvoje
Autoservisas

"Garažiuko" akcijos metu Rokiškio rajone nustatyta 10 pažeidėjų

(atnaujinta 09:36 2020.10.28)
Aplinkosaugininkai patikrino 16 asmenų, vykdančių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto darbus

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rokiškio rajone vykdant akciją "Garažiukas" nustatyta 10 pažeidimų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Aplinkosaugininkai patikrino 16 asmenų, vykdančių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto darbus. Nustatyta 10 asmenų, nesilaikančių aplinkosauginių reikalavimų. Pažeidėjams bus taikomos administracinės nuobaudos.

Daugiausia pažeidimų buvo nustatyta dėl susidarančių atliekų apskaitos nevedimo vieningoje gaminių ir pakuočių atliekų sistemoje (GPAIS). Už šį pažeidimą 10 vykdančių veiklą asmenų buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia bauda nuo 120 iki 220 eurų.

Per reidą aplinkosaugininkai išaiškino, kad remontuojantys ir ardantys automobilius asmenys pamiršta turėti sandariai uždaromas ir tinkamai pažymėtas talpas atliekoms laikyti. Dviem pažeidėjams pagal administracinio nusižengimo kodeksą gresia bauda nuo 140 iki 440 eurų.

Taip pat Kupiškio aplinkos apsaugos pareigūnai aptiko 2 transporto priemonių remonto veiklą vykdančius asmenis, kurie nerūšiuoja atliekų, atliekos yra maišomos, laikomos netvarkingai lauke, pavojingos atliekos nepažymėtos atitinkamu ženklinimu. Jiems bus pritaikytos administracinio poveikio priemonės. Už netinkamai rūšiuojamas arba nerūšiuojamas atliekas pažeidėjams gresia bauda nuo 20 iki 80 eurų.

Be to, buvo nustatyti du šiurkštūs komercinės veiklos pažeidimai. Veiklos vykdytojai nebuvo įregistravę individualios veiklos ir už tai jiems gresia bauda nuo 390 iki 1100 eurų.

Tegai:
Rokiškis, Aplinkos apsaugos departamentas
Dar šia tema
Sostinėje įrengiamos stebėjimo kameros šiukšlintojams nustatyti
Lietuvoje startavo akcija "Garažiukas": tikrinami automobilius remontuojantys asmenys