Šarvuotis BOXER 88 Lietuvoje

Estija kartu su Latvija ir Suomija atsisakė šarvuotos technikos plėtros

(atnaujinta 17:58 2020.10.07)
Estija nebuvo patenkinta veiklos sąnaudomis plėtros srityje, šarvuočių tiksline kaina ir dalyvavimu respublikos gynybos pramonėje

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Estijos gynybos pajėgos negalės plėtoti gynybos sektoriaus kartu su Suomija ir Latvija, praneša "ERR".

Praėjusią žiemą Estija pasirašė susitarimą su Suomija ir Latvija dėl gynybos sektoriaus plėtros ir bendradarbiavimo kuriant platformą, tinkančią visiems šarvuočiams. Tačiau Estija nesugebėjo susitarti su Suomijos kompanija "Patria".

Gynybos tyrimų centro Šarvuotų transporto priemonių skyriaus vadovas Ivaras Jansonas paaiškino, kad Estija nesugebėjo susitarti su "Patria" dėl veiklos mokslo ir plėtros srityje kainos, tikslinės šarvuočio kainos ir dalyvavimo Estijos gynybos pramonės veikloje.

Jansonas pažymėjo, kad rinkoje yra ir kitų šarvuočių, kurie patenkina Estijos paklausimą ir yra prieinami pagal kainą.

"Būsimame konkurse neabejotinai vienas svarbiausių vertinimo kriterijų mums bus mūsų gynybos pramonės dalyvavimas", — pridūrė jis.

Tuo tarpu įmonės "Patria Land" prezidentas Jusis Jarvinenas pažymėjo, kad Estijos dalyvavimas projekte vis dar sveikintinas. Pasak jo, "Patria" yra pasirengusi įtraukti Estijos įmones į programą, kad pirmieji užsakymai būtų pateikti jau 2021 metais.

Estijos gynybos pajėgos turi per šimtą šarvuočių "Pasi". Jie naudojami kareiviams į priekinę liniją pervežti, taip pat kaip pagalbinė mašina ugnies valdymo metu ir kaip medicinos bei personalo transporto priemonė.

Pasak pulkininko leitenanto, Gynybos pajėgų generalinio štabo vyresniojo štabo karininko Tynio Metjerio, šie šarvuočiai vis dar yra tinkami naudoti, tačiau jie jau seni.

"Jie naudojami Estijoje ir Suomijoje daugiau nei 30 metų. Senos mašinos reiškia didesnes priežiūros išlaidas ir problemas ieškant atsarginių dalių", — paaiškino Metjeris.

Pernai Estijos, Latvijos ir Suomijos gynybos ministerijų atstovai pasirašė bendradarbiavimo protokolą platformos šarvuočiams plėtros srityje. 2020 m. sausį Latvija ir Suomija pasirašė techninį susitarimą su "Patria" dėl 6x6 platformos tyrimų ir plėtros programos pradžios. Estija prie šios sutarties neprisijungė.

Kol kas nėra aišku, ar Estijos gynybos pramonė sugebės pasiekti sėkmę šarvuočių plėtros srityje iki 2028 m., kai jų prireiks gynybos pajėgoms. Be to, nauja plėtros programa gynybos srityje dat tik rengiama, ir tikimasi, kad šarvuočiams bus keliami nauji reikalavimai.

Tegai:
šarvuočiai, Estija, Latvija, Suomija
Lėktas Il-96

Estija apkaltino Rusijos Il-96 oro sienos pažeidimu

(atnaujinta 17:17 2021.05.07)
Estijos užsienio reikalų ministerija penktadienį vėl iškvietė Rusijos ambasadorių respublikoje ir įteikė jam notą

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Estijos kariai dar kartą teigė, kad Rusijos lėktuvas Il-96 tariamai pažeidė šalies oro sieną netoli Vindloo salos.

Kaip anksčiau pranešė Estijos kariškiai, panašus incidentas įvyko ir trečiadienį, kai Rusijos orlaivis "Il-96“"tariamai pažeidė šalies oro sieną netoli Vindloo salos ir mažiau nei minutę praleido respublikos oro erdvėje. Ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerija iškvietė Rusijos ambasadorių Estijoje Aleksandrą Petrovą ir įteikė jam notą.

"Penktadienį Rusijos orlaivis Il-96 be leidimo pateko į šalies oro erdvę netoli Vindloo salos. Estijos oro erdvėje jis praleido apie minutę. Lėktuvo atsakiklis buvo įjungtas, tačiau skrydžio plano nebuvo. Orlaivis nebendravo radijo ryšiu su Estijos skrydžių valdymo tarnyba", — pranešė Estijos gynybos pajėgų generalinio štabo spaudos tarnyba.

Estijos užsienio reikalų ministerija penktadienį vėl iškvietė Rusijos ambasadorių respublikoje ir įteikė jam notą.

Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad visi Rusijos orlaivių skrydžiai buvo ir yra vykdomi griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

Tegai:
sienos pažeidimas, Rusija, Estija
Dar šia tema
Rusijos MiG-31 perėmė JAV ir Norvegijos lėktuvus Barenco jūroje
Sergejus Lavrovas: mes nenorime nepagrįstai priskirti šalis prie nedraugiškų
Estija apkaltino Rusijos Il-96 oro sienos pažeidimu
Lėktuvas Il-96, archyvinė nuotrauka

Estija apkaltino Rusijos Il-96 oro sienos pažeidimu

(atnaujinta 15:39 2021.05.07)
Rusijos ambasadorius Aleksandras Petrovas ketvirtadienį buvo iškviestas į Estijos užsienio reikalų ministeriją, kur gavo notą

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Estijos gynybos pajėgų generalinio štabo spaudos tarnyba tvirtina, kad Rusijos lėktuvas Il-96 trečiadienį, gegužės 5 dieną, pažeidė Estijos oro sieną.

"Trečiadienį, gegužės 5 dieną, Rusijos orlaivis Il-96 pažeidė Estijos oro sieną netoli Vaindloo salos ir maždaug minutę išbuvo Estijos oro erdvėje. Orlaivio atsakiklis buvo įjungtas, tačiau skrydžio plano nebuvo. Orlaivis nebendravo radijo ryšiu su Estijos skrydžių valdymo tarnyba", — sakoma pranešime.

Generalinio štabo duomenimis, Rusijos ambasadorius Aleksandras Petrovas ketvirtadienį buvo iškviestas į Estijos užsienio reikalų ministeriją, kur gavo notą. Pasak Estijos kariškių, tai yra antrasis Rusijos lėktuvo Estijos oro sienos pažeidimas šiais metais.

"Tai labai erzinantis ir rimtas incidentas, ir tokia jau daugybę kartų pasikartojanti pažeidimų serija jokiu būdu nėra priimtina", — sakoma Estijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad visi Rusijos orlaivių skrydžiai buvo ir yra vykdomi griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

Dar šia tema
Rusijos MiG-31 palydėjo amerikiečių žvalgybinį lėktuvą virš Čiukčių jūros
JAV kariai, archyvinė nuotrauka

"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai

(atnaujinta 12:27 2021.05.09)
Gegužės 8-osios naktį Nurmsi aerodrome Estijoje, vykdant pratybas "Swift Response", nusileido keli šimtai JAV parašiutininkų

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Karo ekspertas Aleksejus Leonkovas interviu RT pakomentavo pastaruosius Amerikos kariuomenės manevrus Estijoje.

Gegužės 8-osios naktį Estijoje JAV, vykdydamos pratybas "Swift Response", nuleido virš 700 karių, karinės technikos ir įrangos. Estijos pusė patikslino, kad didžioji dalis desantininkų buvo gabenami transporto lėktuvais tiesiai iš JAV.

"Jensas Stoltenbergas (NATO generalinis sekretorius — Sputnik) ne kartą yra sakęs, kad tokios pratybos yra tam tikra žinia Rusijai, kad NATO vienijasi ir jėgos demonstracija siekia suvaldyti Rusiją", — sakė Leonkovas.

Ekspertas patikslino, kad naujojoje NATO strategijoje kalbama apie "agresyvius veiksmus" ir iššūkį iš Maskvos pusės, todėl į tokias pratybas reikėtų žiūrėti kaip į tikslingą.

"Ir mūsų stebėtojai nėra kviečiami į šias pratybas. Tuo pačiu metu jie akivaizdžiai meluoja, kad mes nepateikėme paraiškos. Tiesiog taip priimta, kad mūsų nekviečia", — sakė Leonkovas.

Specialistas pridūrė, kad Maskva visada kviečia Vakarų stebėtojus dalyvauti jos karinėse pratybose. Be to, Rusijos manevrų metu nė viena tikroji šalis nėra įvardijama kaip potencialus priešas, tuo tarpu įvairi bendra NATO ir Ukrainos karinė veikla atvirai skelbia ginkluotą konfrontaciją su Rusija.

"Swift Response" pratybos Estijoje prasidėjo gegužės 5 dieną. Manevruose taip pat dalyvauja Estijos gynybos pajėgų 1-oji pėstininkų brigada, šalyje dislokuotas NATO batalionas ir kiti daliniai. "Swift Response" yra "Defender Europe" pratybų, kurios prasidėjo kovo mėnesį ir tęsis iki birželio, dalis. Juose dalyvauja 28 tūkstančiai karių iš 26 šalių, manevrai vyksta daugiau nei 30 poligonų.

Tegai:
pratybos, JAV, Estija
Dar šia tema
"Viskas paruošta smūgiui": Pentagonas perkelia operatyvines pajėgas į Europą
Baidenas negaus "kolektyvinių" Vakarų mandato derėtis su Putinu
NATO vadovas paskelbė apie Rusijos "karinį buvimą" prie sienos su Ukraina